Hlavní obsah

Vyrobte si minibar ze staré komody

Foto: archiv
14. 2. 2017

Našli jste starou skříňku a je vám líto ji vyhodit? Tak se jí rozhodně nezbavujte, může se ještě hodit například jako netradiční minibar. Podívejte se, jak jsme starou komodu proměnili na vkusný kousek.

Článek
Foto: archiv

Co budete potřebovat:

  • široké prkno na skleničky (A)
  • aku vrtačku (B)
  • štětec a barvu (C)
  • ruční brousek (D)
  • kotoučovou pilu (E)
  • starou komodu
Foto: archiv

Starou komodu si prohlédněte a vytvořte si představu svého budoucího minibaru. Záleží na rozměrech vaší skříňky a také na tom, zda budou lahve stát, nebo je budete chtít položit. Preferujete skleničky na víno, nebo na whisky? Záleží jen na vás.

Foto: archiv

Z komody odstraňte zbytečné poličky, šuplíky či dvířka. Vše, co se nehodí, musí pryč.

Foto: archiv

Nepotřebné příčky vyřežte pomocí kotoučové pily.

Foto: archiv

Ručním brouskem zbruste vzniklé nerovnosti, případně celou skříňku, pokud je třeba.

Foto: archiv

Nyní zbývá udělat poličku, která bude držet skleničky. Budete potřebovat obyčejné prkno, rozměry záleží na vaší skříňce.

Foto: archiv

Prkno uřízněte tak, aby se vám vešlo do komody na místo, kam chcete umístit poličku pro zavěšení skleniček. My jsme využili místo po bývalém šuplíku, po kterém zůstaly spodní opěry, na něž jsme poličku položili.

Foto: archiv

Do poličky vyřezejte drážky určené k zavěšení skleniček. Rozměr opět záleží na rozměru vašich skleniček, respektive na šíři stopek skleniček. Řez proveďte, jak vidíte na obrázku. Uříznutý tenký proužek dřeva můžete opatrně odlomit nebo si pomozte vrtačkou s vrtákem do dřeva, abyste poličku neuštípli tam, kde nechcete.

Foto: archiv

Skříňku jsme natřeli olejovou barvou určenou do interiéru. Zvolte si odstín, který se vám bude hodit k ostatnímu nábytku. Skříňku nechte dobře proschnout, dobu schnutí najdete na obalu barvy.

Foto: archiv

Do skříňky jsme vložili poličku místo bývalého šuplíku. Pokud tuto možnost nemáte, můžete ji pomocí zbylých latěk přišroubovat na požadované místo. Nyní stačí jen nový minibar vybavit kvalitním alkoholem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek