Hlavní obsah

Vyžehlete se k dokonalosti!

Vybírejte žehličku, která vám ušetří práci i bolavá záda

Zvuk vyprané pračky právě ohlásil konec praní a vás už polévá studený pot? Možná si říkáte, že byste si u partnera spíše vyžehlila nějaký ten problémek než jeho košile. Smířeně sedáte k bubnu pračky.

Článek

Nemáte ráda žehlení? Pak pro vás máme tipy, jak si tuto činnost co nejvíce ulehčit. Pořiďte si kvalitní žehličku s velmi výkonným napařováním a inspirujte se pár radami. Žehlení vám pak uteče raz dva.

V hlavní roli žehlička

Kvalitní žehlička s výkonným napařováním je cestou k úspěchu, jak prádlo co nejdokonaleji vyžehlit. Vybírejte model, který je lehký a ušetří vám svaly a bolavá záda.

Na trhu existuje chytrá systémová žehlička Philips PerfectCare Elite, která má pro každou hospodyňku nesporné množství výhod a atributů, které každodenní žehlení oblečení všech materiálů neuvěřitelně zjednodušuje.

Žehlička Philips PerfectCare Elite je díky externímu zásobníku na vodu mnohem lehčí než klasické napařovací žehličky.

Práci během žehlení velmi usnadní její patentovaná žehlicí plocha T-ionicGlide, která nastavuje novou laťku standardům kluznosti a odolnosti proti poškrábání. Tato technologie OptimalTEMP zajišťuje rovnoměrné rozložení páry, která v kombinaci s teplotou, kterou není potřeba nastavovat, umožňuje žehlit i tkaniny jako kašmír, satén či hedvábí bez rizik spálení látky.

Díky výkonnému parnímu motoru, který generuje velmi výkonnou páru s tlakem až 6,7 baru, lze využít pohodlné žehlení oblečení přímo na ramínku. Stačí po oděvu přejet žehličkou ve vertikální poloze a již po jednom tahu máte vystaráno!

Tento skvělý přístroj navíc bere ohledy na životní prostředí. Žehlička poskytuje režim Eco se sníženým množstvím páry, avšak bez vlivu na výsledky žehlení.

Pokud chcete tento malý zázrak vyzkoušet, máte nyní jedinečnou možnost. Jestliže si v období od 1. 3. do 31. 12. 2016 žehličku zakoupíte a poté vám nebude z jakéhokoli důvodu vyhovovat, můžete ji do 90 dnů od koupě vrátit s garancí vrácení peněz. Více informací o systémové žehličce naleznete zde.

Kvalitní žehlička s výkonným napařováním je cestou k úspěchu, jak prádlo nejdokonaleji vyžehlit

Začněte od píky

Vedle kvalitní žehličky je potřeba dodržet i pár dalších rad týkajících se způsobu věšení prádla na sušáku, nastaveného programu v pracím režimu a podobně.

Jeden z problémů, který zvládnete hravě vyřešit, je nadměrné mačkání oděvů. Pokud máte na pračce nastavený program na 1200 otáček, a místo oblečení vám z pračky padají sežvýkané kusy neidentifikovatelných tvarů, tak už víte proč. Prádlo perte raději vždy na nižší otáčky, předejdete tím ohybům na prádle, které se pak namáhavě a zdlouhavě žehlí. Prádlo se i při praní na vyšší otáčky více vytahuje a barva se vypírá. Proto, kromě jednodušší manipulace s prádlem během žehlení, je praní na nižší otáčky více šetrnější k materiálu, který perete.

Nebojte se vzít věšení za správný konec, v našem případě tedy za správný cíp. Právě za ty prádlo věšte, ideálně používejte kolíčky, které po sobě nezanechávají otlaky. Na košile a halenky používejte ramínka. Zamezíte tak případným ohybům, které mohou během sušení na sušáku vznikat.

Nezapomeňte si zvolit výšku prkna tak, aby když narovnáte záda, vaše ruce visely volně podél těla a dlaně byly položené na prkně. U samotného prkna obecně platí, že čím větší plocha, tím lepší. Prádlo si pak budete moci lépe rozložit a předejdete tak ohybům a nechtěným pukům.

Až budete mít hotovo, oblečení neskládejte okamžitě, nechte ho po použití žehličky Philips PerfectCare Elite vychladnout a pak až složte a vložte do skříně.

Aby si oblečení zachovalo svůj tvar, volte přiměřená ramínka – například na kalhoty a sukně vyberte ramínka s klipsy.

A je hotovo! Tajemství žehlicích fíglů prozrazeny. Stačí si pořídit kvalitní žehličku s výkonným napařováním Philips PerfectCare Elite a dodržet pár triků a vaše pomalé žehlicí rituály jsou v tu ránu tatam. A teď hurá na kávu s kamarádkou!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek