Hlavní obsah

Yves Rocher: 60 let rostlinné krásy se závazkem vůči přírodě

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

60 let angažované krásy žen i naší planety

Francouzská rostlinná kosmetika Yves Rocher slaví letos 60. výročí. Příběh značky začal v roce 1959 na půdě rodného domu v La Gacilly v oblasti Bretaně, kdy si pan Yves Rocher zařídil svou první laboratoř. Tam se zrodila rostlinná kosmetika, která se zcela lišila od té konvenční.

Článek

K přírodě pana Yvese Rochera dovedla sousedka, která ho naučila milovat přírodu a poznávat nekonečné množství rostlin v přilehlých lesích. Jako první výrobek vytvořil pan Yves Rocher s přítelem lékárníkem rostlinný krém k léčbě zánětů z orseje. Lidé byli s krémem spokojení a objednávky přibývaly. Samozřejmě, že celosvětová sláva a uznání se nedostavily ze dne na den. Stojí za nimi roky práce, vědeckého výzkumu a také lásce k přírodě.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

Pan Yves Rocher ve své laboratoři

Příroda jako zdroj inspirace

Pan Yves Rocher si přál, aby právě rodná vesnice La Gacilly jednou prospívala a stala se centrem jeho podnikatelské vize. Pěstují se zde rostliny a byliny, z kterých značka vyrábí své ikonické produkty. Mezi ně patří arnika, heřmánek, chrpa nebo měsíček. Všechny rostliny jsou v rámci společnosti pěstovány na principech agroekologie tak, aby nebyla vyčerpávána půda i příroda a zároveň byl napodoben způsob jejího přirozeného fungování. A to již od roku 1997, tedy dávno před tím, než to byl celosvětový trend.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

Organická pole chrpy v La Gacilly

Inovativní obchodní filozofie

Každé ženě je třeba se věnovat individuálně. Proto firma Yves Rocher nabízí svoje produkty rozličnými způsoby. Už první výrobek byl natolik úspěšný, že Yvese Rochera inspiroval k novým obchodním metodám. Byl první podnikatel, který začal ve Francii své produkty prodávat prostřednictvím zásilkové služby. Paralelně s tím rozšiřoval i další prodejní aktivity a výrobky pod svou značkou prodává i ve specializovaných prodejnách. První obchod byl založen v roce 1969 na Boulevard Haussmann v Paříži. Dnes na celém světě existuje více než 3000 prodejen, které nabízejí kosmetiku výlučně z vlastní produkce.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

První obchod Yves Rocher na Boulevard Haussmann v Paříži byl otevřen v roce 1969

Jedinečná vize sdílená s rodinou

Pan Yves Rocher byl člověkem, pro nějž byla příroda vášní, a řídil se jediným posláním: zpřístupnit krásu všem ženám a zároveň podporovat ohleduplnost k přírodě. Jeho vize se předává z generace na generaci, synovi Jacquesovi i vnuku Brisovi.

K oslavě jubilea si značka připravila svoje ikonické produkty v limitovaném balení; virtuální procházku kolébkou značky, vesničkou La Gacilly; či hru o skvělé ceny. Oslavu s Yves Rocher si rozhodně užijete!

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek