Hlavní obsah

Yves Rocher: Pro krásu žen i naší planety

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

Francouzská značka rostlinné kosmetiky Yves Rocher slaví 60. výročí. V roce 1959 se zrodila jedinečná vize vytvářet kosmetické produkty bez kompromisů, které jsou dostupné všem ženám a jsou šetrné jak k pokožce, tak k naší planetě.

Článek

Krása dostupná všem, to bylo vždy pro značku Yves Rocher prioritou. Každá žena by měla mít přístup ke kráse. Ale navzdory tomu nelze slevit z určitých zásad. Ochrana přírody, přírodní ingredience a jejich účinnost budou pro Yves Rocher vždy na prvním místě. Z toho důvodu si dala značka v rámci oslav 60. výročí 60 závazků – od boje proti znečišťování planety plastovým odpadem přes podporu žen věnujících se ekologickým aktivitám po neustálé vylepšování složení výrobků, aby byly stále „zelenější“ a účinnější.

Snadno odbouratelné složení a ekologické pěstování

U výrobků Yves Rocher je zkoumána i rychlost, s jakou dochází k jejich biodegradaci. Pouze složení s nejlepšími výsledky uspějí. Zbytek zákazníkům nenabízí. V každém z produktů Yves Rocher je významný podíl složek rostlinného původu. 1100 z celkového počtu u 1400 ingrediencí je přírodního původu. Zbývajících 300 ingrediencí je používáno kvůli bezpečnosti produktů. Všechny rostlinné složky jsou pěstovány značkou v režimu ekologického zemědělství již od roku 1997, tedy dávno před tím, než to byl celosvětový trend.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

Snadno biologicky odbouratelné složení je pro Yves Rocher zásadní

Recyklovat do nekonečna

Společnost Yves Rocher vyrazila do boje proti plastům, snaží se proto snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňuje recyklovatelné materiály. Aktuálně obsahuje 87 % flakonů recyklovatelný plast. Díky tomu se v roce 2017 ušetřilo až 330 tun plastu! Až si půjdete pro svůj oblíbený krém na obličej, všimněte si, že jsou všechny dostupné pouze ve skleněných obalech – a to nejen pro jejich naprostou nezávadnost, ale také proto, že sklo lze recyklovat donekonečna.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

87 % obalů Yves Rocher obsahují recyklovatelný plast

Velké ne plastovým taškám

Spousta značek nyní přestává dávat k nákupu igelitové tašky. Yves Rocher tento krok učinil již v roce 2006, a místo igelitek nabízí recyklovatelné papírové tašky. Troufnete si odhadnout, kolik plastu se tím ušetřilo? Představte si, že až 200 tun. A nejde jen o plasty, značka je proti zbytečnému plýtvání čehokoli, a proto se rozloučila i s příbalovými letáky. Informace o produktu nyní tiskne přímo na vnitřní stranu krabiček.

Foto: Yves Rocher, s. r. o.

Značka si klade za cíl nabízet produkty, které šetří přírodu i vaši peněženku

Poznejte Yves Rocher zblízka! K oslavě svého jubilea si značka připravila své ikonické produkty v limitovaném balení; virtuální procházku kolébkou značky, vesničkou La Gacilly; či hru o skvělé ceny. Oslavu s Yves Rocher si rozhodně užijete!

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek