Hlavní obsah

Z Norska míří do Česka kamiony plné imunity

Foto: Shutterstock

Z Norska míří do Čech kamiony plné imunity

Vitamín D bude pro všechny rodiny zdarma! Jak ho získat? Lídr českého trhu v oblasti prodeje vysoce kvalitních omega-3 se rozhodl pro dobročinný dar: každá rodina v České republice má nyní příležitost získat vitamín D zdarma. A rovnou roční balení! Ale nabídky zdarma mohou vyvolávat otázky...

Článek

Martin Kozelský, ředitel společnosti NaturaMed, vnáší do celé situace světlo a objasňuje rozhodnutí věnovat zdarma všem rodinám v České republice roční balení vitamínu D: „Téměř dva miliony zákazníků v ČR věří kvalitě našich produktů. Proto jsme na domácím trhu jednou z největších společností. A jelikož letos slavíme 15 let, rozhodli jsme se všem Čechům na podporu imunity darovat roční balení vitamínu D. Z výzkumu totiž vyplývá, že téměř každý Čech ho má obrovský nedostatek.“

Takový argument zní rozhodně rozumně. A proč vlastně chtít vitamín D?

Vitamín D

Poslední výzkumy potvrzují provázanost mezi podporou imunity a vitamínem D. Lidské tělo si ho na rozdíl od ostatních vitamínů sice dokáže vyrobit samo pomocí syntézy, ale… Aby tento proces mohl započít, je k tomu nezbytné sluneční záření na kůži. Proto je v zimních měsících zásoba vitamínu D v těle minimální, přitom je jeho příjem zcela nezbytný. V našich zeměpisných šířkách je pro nedostatek slunečního svitu navíc doporučeno konzumovat vitamín D celoročně.

Nedostatek vitamínu D

Snížená schopnost přeměny slunečního svitu na vitamín D se vyskytuje kupodivu u osob se snědou a opálenou kůží. Vzhledem k naší zeměpisné šířce a používání UV faktorů je těžké získat potřebnou dávku jen ze slunce, proto se nedostatek vitamínu D týká skoro nás všech. Průzkumy potvrzují, že až 9 z 10 Čechů trpí jeho nedostatkem.

Účinek vitamínu D

Vitamín D má jakýsi klíč, který umožňuje vstup vápníku do kostí. Ovlivňuje vstřebávání vápníku v tenkém střevě a podílí se na vyzrávání kostních buněk. Je tedy nezbytný i v rámci podpory zdravého vývoje kostí. Možná si vybavíte, že u dětí se předepisuje vitamín D už od raného dětství.

V této době je ale ještě významnější další účinek vitamínu D, a to jeho schopnost regulace imunitní odpovědi. Vitamín D pozitivně ovlivňuje buňky imunitního systému podílejícího se na udržení našeho zdraví.

Sečteno a podtrženo…

Je zcela evidentní, že vitamín D je pro naše tělo nepostradatelný. Můžeme projít internet tam a zpátky a výsledek najdeme vždy stejný – vitamín D pomáhá udržet zdraví. U nás se v zimních měsících pohybuje slunce nad obzorem v nevýhodném úhlu, takže vitamín D v kůži prakticky nevzniká. A tak si říkáme – hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere!

Pro získání ročního balení vitamínu D pro svou rodinu vám stačí uhradit pouze poštovné 49 Kč. Žádné další výdaje ani závazek! Balení se vejde do poštovní schránky. Nikam nechodíte. Objednejte si své roční balení zdarma bez závazků právě zde.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek