Hlavní obsah

„Zasněžené" dekorace budou slušet i vašemu domovu. Vyrobte si je s námi!

Foto: Profimedia

Užívejte si kouzelné zasněžené zimy venku, ale i prostřednictvím dekorací doma!

Jestli milujete zimu plnou sněhu a ledu, jistě si ji rádi přenesete i domů. Křehká krajina plná bílého třpytu může stát na komodě i nočním stolku aneb Takhle vypadají zasněžené dekorace!

Článek

Zasněžená krajina je krásná, čistá a křehká. A dvojnásob, když ji můžete sledovat z pohodlí pod dekou. A to je přesně případ dekorací, pro které byla inspirací. Snažili jsme se vyrobit věci, které využívají materiál běžně dostupný, levný, a postupy, které zvládnete, některé dokonce i s dětmi.

Romantika se sýkorkou

Nepotřebujete nic speciálního, jen ideálně bílý hrnek nebo mističku, odpovídající kus aranžovací hmoty, pár větviček a třeba keramického ptáčka, kterého máte doma. Toho lze nahradit sněhulákem, andílkem nebo jinou figurkou, která se do zimní krajiny hodí. Aranžovací hmotu dejte do nádoby, kolem napíchejte větvičky a umístěte sýkorku – tím máte hotovo.

Foto: Jakub Jurdič

Ideální je, když aranžovací hmotu zakryjete látkou s leskem, nebo naopak lehce vatou, abyste podpořili dojem zasněžené krajiny. Tu navodí i nabílo obarvené větvičky s třpytkami

Led a sníh na talíři

Až příště v krabici s novou kabelkou nebo lodičkami najdete pěnovou fólii, rozhodně ji nevyhazujte. Můžete ji použít na výrobu stromků, které budou vypadat jako z ledu. Stačí udělat kornouty z kartonu – různě vysoké a široké – a oblepit kolem nich pruhy nastříhané plastové fóli, vystřihané do zoubků. Pro ledový dojem je můžete ještě poprášit třpytkami.

Foto: Jakub Jurdič

Stromky můžete posadit na talíř, na kterém jste vyrobili závěje z kuchyňské soli. Můžete použít i cukr, ale je zbytečně drahý

Stromy v krabičce

Krabička od bonbonů se může snadno proměnit v zátiší plné stromů – stačí, když na špejle navléknete různě velká kolečka, vystřižená z odličovacích vatových tamponků. Ty jsou také nalepené uvnitř krabičky a vytvářejí iluzi sněhové závěje.

Foto: Jakub Jurdič

Ideální je, pokud použijete jednobarevnou krabičku. Pokud máte jen barevnou, je lepší ji natřít nebo přestříkat na kovově zlatou či stříbrnou

Zafixujte si

Zbyla vám sklenička od svíčky? Můžete ji lehce proměnit ve svícen se zimním dekorem. Stačí namalovat bílým a černým fixem krajinku, která vynikne právě po rozsvícení svíčky uvnitř. Dekorování svíčky můžete svěřit klidně dětem.

Foto: Jakub Jurdič

Malovat na sklo fixem je jednoduché – nemusíte se pouštět do krajinky, velmi pěkně vypadá i to, když namalujete sněhové vločky, klidně i podle šablony, kterou vložíte pod sklo

Osvícená krajina

Sklenice od kompotu, trocha mechu, sůl, jehličnaté větvičky, barvené proutí a krátký světelný řetěz. To všechno potřebujete, abyste ve sklenici vytvořili zasněženou krajinu, kterou lze dokonce i osvětlit.

Postup výroby je jednoduchý. Základem je mech (ten můžete i vynechat), na něj nasypte vrstvu soli a do ní napíchejte špičky jehličnatých větviček a stromečků z barveného proutí. Žárovičky ze světelného řetězu svažte k sobě drátkem a přilepte k víčku sklenice, do kterého jste udělali zářez pro kabel osvětlení. Pak víčko zašroubujte na sklenici, a máte hotovo.

Foto: Jakub Jurdič

Krajina dostane díky studenému, namodralému světlu opravdu mrazivý vzhled

Vločky na větvích

Pusťte k výrobě zimních dekorací i děti. Jistě zvládnou přeložit několikrát obyčejný bílý papír a vystřihat z něj sněhové vločky. Zavěšené na barveném proutí budou krásné ve váze na stole. Zajímavě vypadají i z pečicího bílého papíru.

Foto: Jakub Jurdič

V jednoduchosti je krása, takže klidně vsaďte na vločky z papíru

Sníh z pistole

Je jedno, jestli venku právě sněží nebo svítí slunce. Pokud milujete sníh, pak za vaším oknem může sněžit v jednom kuse. Stačí, když do něj zavěsíte sněhové vločky, které vyrobíte nanesením roztavené hmoty z tavné pistole například na sklo nebo kov – odtud se dobře odlepí, až ztuhnou.

Foto: Jakub Jurdič

Vločky můžete nechat jen tak, poloprůhledné, ale lze je i nastříkat nebo natřít stříbrnou barvou nebo na ně nanést třpytky

Vyrobili jste si originální dekoraci s tématem zimy? Rozhodně se pochlubte a vložte její fotografii do této fotogalerie!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek