Hlavní obsah

Zatočte s jarní alergií!

Foto: Archiv

Konečně je venku příjemně a příroda se zas začíná probouzet. Ne každý to však ocení.

Článek

Mnozí z nás jsou alergičtí na pyly, které se na jaře začínají opět objevovat ve vzduchu. Alergie jsou velmi omezující. Kýchání, rýma, slzení očí nebo svědivé pocity, s tím vším se alergici musejí potýkat. Nejčastějšími alergeny jsou pyly. Nepříjemné je, že pylová sezona trvá až deset měsíců v roce a alergici po tuto dobu velmi trpí. V raném jarním období se v ovzduší vyskytují zejména pyly dřevin, jako je olše, bříza a jiné. Plynule na to pak navazují v druhé polovině jara až do poloviny léta pyly travin a obilovin. A nakonec v období vrcholícího léta a časného podzimu sužují alergiky pyly bylin a některých květin. Aktuální stav pylů v ovzduší můžeme zjistit díky pylovému kalendáři. Pokud tedy víme, jaká rostlina je pro nás nejproblematičtější, můžeme podle tohoto kalendáře zjistit, jaké měsíce pro nás budou nejhorší.

Všechny příznaky bývají provázeny i pocity únavy. Při léčbě alergií je důležité se alergenům pokud možno vyhýbat, což při pohybu venku není možné. Na alergeny narážíme doslova na každém kroku. Proto je důležité nasadit vhodný lék na alergii.

Foto: Pilulka.cz

Allergodil oční kapky

Allergodil oční kapky, oční kapky, roztok je léčivý přípravek k očnímu podání s léčivou látkou azelastin hydrochlorid. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Allergodil oční kapky uleví od nepříjemných projevů alergie, jako jsou zarudlé a slzící oči. Léčí alergický zánět spojivek u dospělých a dětí od 4 let. Poskytuje okamžitou úlevu přímo v místě, které bývá alergeny nejvíce zasaženo. Výhodou je rychlý nástup účinku a velmi dobrá snášenlivost. Tento volně prodejný lék zakoupíte bez předpisu v lékárně.

Foto: Pilulka.cz

Allergodil nosní sprej

Allergodil 1 mg/ml nosní sprej, roztok je léčivý přípravek k nosnímu podání s léčivou látkou azelastin hydrochlorid. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Allergodil nosní sprej pomáhá při sezonní alergické rýmě (včetně senné rýmy) a chronické alergické rýmě u dospělých a dětí od 6 let. Uleví od neustálého pocitu svědění v nose, kýchání a smrkání. Po poradě s lékařem lze užívat až 6 měsíců. Neobsahuje konzervační látky. Tento volně prodejný lék zakoupíte bez předpisu v lékárně.

Allergodil pomáhá mít alergii pod kontrolou. www.pilulka.cz/allergodil

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek