Hlavní obsah

Zdravé bydlení nejen jako životní styl!

Foto: Vexta

Výhody dřevostaveb můžete vyzkoušet ve vzorových domech VEXTA

Péče o zdraví pomocí kvalitního bydlení už není jenom módní trend, ale téměř nutnost. Bydlet v dřevostavbě je jednou z variant, protože znamená návrat k přírodním materiálům, díky nimž je dřevostavba perfektním řešením pro milovníky zdravého prostředí, rodiny s dětmi i alergiky.

Článek

Dřevostavby jsou tím pravým pro kohokoliv, kdo chce svému bydlení dát přidanou hodnotu. Zvlášť když v domě vyrůstají děti. Dřevo je stavební materiál, který skýtá řadu výhod. Využít ho pro svůj dům zaručuje žít plnohodnotný život s ohledem na podporu svého zdraví a imunity.

Jaké výhody dávají dřevostavby zdravému bydlení?

První výhoda začíná u základního prvku dřevostaveb – dřevěného hranolu. Velkým argumentem pro zdravé bydlení je jeho odolnost vůči škůdcům. „Stavební dřevěný hranol je extrémně vysušený, a proto jednoduše, laicky řečeno, brouky vůbec nezajímá a získává tak na trvanlivosti,“ vysvětluje úvodem Tomáš Veselý, ředitel značky VEXTA DOMY, předního výrobce dřevostaveb v ČR.

Další výsadou dřevostaveb je fakt, že v případě kvalitního provedení se do nich nemá šanci jakkoli dostat vlhkost a tím se vytváří hypoalergenní prostředí vhodné pro alergiky i astmatiky. Dalším argumentem, proč zdravě bydlet v dřevostavbách, je schopnost dřeva vytvářet a držet teplo. Ať už pocitově, kdy bydlení v dřevostavbě bude útulné, tak přímo svými izolačními schopnostmi. V zimě nepropustí chlad a drží teplo, čímž se významně snižují náklady na vytápění.

Foto: Vexta

Teplo se ze dřevostaveb jen tak nevytratí

V neposlední řadě je argumentem pro zdravé bydlení v dřevostavbách fakt, že dřevo dokáže dobře udržet stabilní klima, a díky tomu není v dřevostavbě prostor ani pro vznik plísní, které často bývají první příčinou oslabení imunitního systému.

„Zcela nespornou výhodou je zahrnutí Blower testu jako automatickou součást dokončení dřevostaveb. Poskytujeme jej našim klientům už v rámci ceny. Je zárukou, že jejich dům skutečně dobře těsní a nikde není spára, skrze niž by se do domu dostávala nežádoucí vlhkost, a nemusí se bát ani nechtěného úniku tepla,“ vysvětluje Tomáš Veselý za značku VEXTA DOMY.

Foto: Vexta

Využití přírodního materiálu je u dřevostaveb maximální

Spojte se s přírodou!

Dřevostavby představují ideální spojení přírodních materiálů s prvky vysokého designu. Nesporné plus každé dřevostavby je ohleduplnost k přírodě a životnímu prostředí. Potřebný materiál na jeden dům vyroste v českých lesích za necelé dvě minuty. „Protože o naše stavby mají zájem rodiny s dětmi, které chtějí udělat krok správným směrem v otázce péče o zdraví, vždy je ubezpečujeme, že dělají dobré rozhodnutí i v otázce ekologie. Jak u nás říkáme: Nezděte, bydlete!“ dodává Tomáš Veselý ze společnosti VEXTA.

Více informací najdete na stránkách www.vextadomy.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek