Článek
Leoš Mareš je srdcař a nekorunovaný král spontánních nápadů. Posluchači Ranní show na Evropě 2 toho bývají svědkem často, naposledy ve čtvrtek 22. ledna. Leoš Mareš totiž do rádia dorazil v hořčicovém svetru od luxusní značky Moncler a z historky o tom, jak si ho v lehké opilosti koupil a jak se jeho ženě Monice nelíbí, vzešla nakonec soutěž o tenhle „hnusný“ kousek. Jenže se ukázalo, že není ani trochu hnusný, jen má Leoš Mareš zjevně komunikační nedostatky…
Svetr koupený pod vlivem
Hned na začátku Leoš Mareš přiznal, že si luxusní svetr pořídil naprosto neuváženě, a navíc i v lehké opilosti. „Já jsem ho kdysi zakoupil omylem. Byl jsem s manželkou v Courchevelu lyžovat a dali jsme si obídek a nějaké víno. A v té euforii jsem na svahu potkal obchod. A moje žena mi říkala, nekupuj si to, je žlutý, hořčicový, to se nedá nosit… Ale já ne, je výborný,“ zavzpomínal Leoš Mareš na to, jak se svetr ocitl v jeho skříni.
Nikdy ho ale prý nenosil – právě proto, že mu ho manželka, která je pro něj módní ikonou, neschválila. A jak už to tak bývá a v ranní show se semele kdeco, Leoš Mareš z ničeho nic vyhlásil instagramovou soutěž: Kdo pro hnusný svetr vymyslí nejoriginálnější využití, ten jeho hořčicový vyhraje.
Leoši, přestaň myslet
Se svým nápadem se pak rozhodl moderátor pochlubit i manželce a živě jí z rádia zavolal. Vtipná Monika Marešová pohotově zareagovala a vyvedla ho z omylu: „Mně se ten svetr líbí, je cool. Nelíbila se mi ta bunda MM, jak sis koupil jakože Mareš.“
A Leoš Mareš jen překvapeně koukal a nezmohl se na nic jiného, než na „aha, já myslel, že se ti nelíbí“. V tu chvíli se opět ujala slova Monika a její muž už to jen „schytával“. „Víš, co říkal můj děda? Myslet znamená ho**o vědět… Radši se ptej, než abys myslel. Přestaň myslet a začni se ptát, začni komunikovat,“ vyrukovala na něj. A vzápětí vyzvala posluchače, že pokud je mezi nimi nějaký odborník na komunikaci, co pořádá třeba kurzy či workshopy, její muž by se do nich rád přihlásil. A to minimálně na půl roku.
Módní ikona Monika
Během telefonátu s manželkou se Leoš Mareš zmínil o tom, že je pro něj jeho žena módní ikonou. Pravda je ale taková, že nejen pro něj.
Monika Marešová je totiž bývalou redaktorkou lifestylových časopisů a móda je něco, čemu skutečně rozumí. Sleduje trendy, zároveň ale ví, že ne všem je potřeba podléhat. Sází na minimalismus, kvalitní materiály a střihy, nebojí se ani vystoupit z davu. Její styl je rozhodně inspirativní, a když říká, že Marešův hořčicový svetr je cool, tak věřte, že opravdu je.










