Hlavní obsah

Zlatá a stříbrná móda: Luxusní vzhled za pár korun!

Foto: Thinkstock

Blýskněte se v metalických šatech i vy!

31. 10. 2012

Zaměřili jsme se na šaty, ze kterých vám budou oči přecházet, září barvami drahých kovů a stejně luxusně si v nich budete připadat i vy samy! Představujeme vám – metalické šaty!

Článek

Plavkovou sezonu jste přežily ve zdraví a nyní se můžete vesele zahalovat od hlavy až k patě. Z toho, co vám teď řekneme, vám ale asi zamrzne úsměv na rtech: naprostou bombou jsou překrásné šaty v metalických barvách, zlaté a stříbrné. Ale pozor, lesklé materiály, tudíž i šaty metalických barev, opticky rozšiřují! Proto věnujte zvýšenou pozornost výběru správného střihu. Pokud vám připadá, že máte nějaké to kilo navíc, volte raději volný střih nebo rovnou jiný materiál!

Jásavé zlato

Zlatá je barva luxusu a nezřízenosti, někdy však také nevkusu a falše – možná právě z toho důvodu se jí mnoho z vás vyhýbá se strachem z vzhledu à la laciný šmuk. Se vším, co je tak výrazné jako zlato, se samozřejmě musí zacházet opatrně, s citem. Pokud dokážete přijít na rozumnou míru, může vám udělat obrovskou službu! Stejné je to u zlatých šatiček – základem je tedy výběr správného střihu, jste-li štíhlé, nebojte se upnutějších kousků nebo mini, dle výraznosti šatů se držte zpátky u doplňků či barevných kombinací.

Zvolit můžete šaty celé se třpytící zlatem nebo takové, které jsou „pozlacené“ jen zčásti, či šaty se zlatými ornamenty – takové modely se hodí pro ty, komu se lesk sice líbí, ale úplně si na něj netroufá.

Co se týče materiálů, vede jednoznačně jemná látka posetá lesklými flitry – ty zajišťují, že se budete ve světle plesů i večírků třpytit jako hvězda na nebi. Samotná zlatá barva má hned několik odstínů – od tmavé s bronzovým nádechem, přes žluté až po světlounké – vyberte si ten, který nejvíce sedne tónu vaší pleti.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1320 Kč, Mango 1399 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1170 Kč, Bershka 1499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 615 Kč, Topshop 600 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1199 Kč, New Yorker 379 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1040 Kč, Pimkie 650 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1460 Kč, Reserved (info o ceně v butiku)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 900 Kč, Asos 900 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 999 Kč, Topshop 1350 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1200 Kč, Ann Christine 619 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 900 Kč, Asos 1320 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1350 Kč, Asos 1095 Kč

Střídmé stříbro

Po zářivém zlatu sálajícím teplem jako sluneční svit tu máme chladivé stříbro třpytící se jako mrazivá jinovatka ve svitu měsíce! Ano, skutečně bychom mohli postavit tyto dvě barvy, sobě tak podobné a zároveň tak rozdílné, do protikladu. Zatímco zlato je okázalé a opulentní, stříbro je decentní a skromné, ne tak křiklavé, a proto i pro mnoho žen přijatelnější než zlato.

Opět si můžete zvolit mezi tmavě šedým odstínem (spíš než stříbro připomínajícím chirurgickou ocel) nebo odstínem klasickým až do bíla. Z materiálů vedou flitry či lurex nebo obyčejná strečová látka se stříbrnými nitkami. Se stříbrnými šaty můžete zároveň nakládat trošku odvážněji, přidat pásek nebo náhrdelník.

K oběma barvám se samozřejmě hodí černá, černým psaníčkem a podpatky proto nic nezkazíte. K výraznému zlatu jde ještě pudrová, a chcete-li experimentovat, zkuste třeba tyrkysové nebo elektricky modré lodičky. Stříbrná snese i červenou, nebo zůstaňte u stejnobarevných sandálků jako pro Popelku.

Upozorňujeme, že metalické šaty mají tendenci přitahovat pozornost – vyzkoušejte je na vlastní kůži a samy uvidíte, jak vás rozsvítí! Nebojte se být zářivě krásné!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 765 Kč, Topshop 1170 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 999 Kč, H&M 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1440 Kč, Topshop 1170 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Vero Moda 1375 Kč, Asos 1440 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Reserved (info o ceně v obchodě), Topshop 1380 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 899 Kč, Zara 1499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1170 Kč, Vero Moda 1000 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 799 Kč, Reserved (info o ceně v butiku)

Foto: archiv firem

41toNa foto (zleva): Asos 1350 Kč, Topshop 1170 Kč

Zviklali jsme vás pro některé z metalických šatiček? Napište nám, které jste si vybraly.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek