Hlavní obsah

Zpěváci ve filmu: Kdo má nejen hudební, ale i herecké nadání

Foto: Profimedia.cz

Jsou to zpěváci. Majitelé skvělých hlasů a hudebního nadání, kteří vyprodávají koncerty, vydávají desky, natáčí videoklipy. Ale výjimečně si odskočí i k filmu. A světe div se, i před kamerou excelují.

Článek

Do kolonky zaměstnání by jistě bez váhání vyplnili „zpěvák“ či „zpěvačka“. Z rádia je slyšíte pravidelně, možná máte doma i nějakou jejich desku, některý ze songů umíte i nazpaměť. Tihle zpěváci jsou ale vlastně i herci. Sice jen čas od času, ale rozhodně se za své výkony před kamerou nemusí stydět.

Justin Timberlake (39)

Foto: Profimedia.cz

Začínal v chlapecké hudební kapele 'N Sync, ale pak se vydal na sólovou dráhu. A rozhodně to byl dobrý krok, z Justina Timberlakea se stala pěvecká hvězda. Je desítinásobným držitelem prestižní americké hudební ceny Grammy Awards. Podobně úspěšný je ale i ve filmovém průmyslu. Zahrál si v řadě filmů, z těch nejznámějších jmenujme například Sociální síť (2010, na snímku), Zkažená úča (2011) či Kamarád taky rád (2011)

Madonna (61)

Foto: Profimedia.cz

Královna popu, mistryně v provokaci. Madonna účinkovala ale také v mnoha filmových snímcích. Nejslavnější je asi její role Evity ve stejnojmenném filmu z roku 1996, za kterou získala i Zlatý glóbus jako nejlepší herečka v kategorii komedie/muzikál. Ale skvělá byla například i ve filmu Velké vítězství (1992, na snímku), kde si zahrála dívku, která se v době války stane členkou ženského baseballového týmu – muži museli narukovat, a tak přišla myšlenka, že je ženy nahradí

Lady Gaga (34)

Foto: Profimedia.cz

Na hudební scénu vtrhla jako hurikán a od samého začátku sklízela jeden úspěch za druhým. Její hity Poker Face, Alejandro, Bad Romance a další si zpíval (a stále zpívá) celý svět. Lady Gaga ale koketovala i s filmem, v letech 2015 a 2016 účinkovala v seriálu American Horror Story a za roli získala Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v minisérii nebo v TV filmu. Velká bomba ale přišla s filmem Zrodila se hvězda (2018, na snímku), kde si zahrála po boku Bradleyho Coopera (45)

Eminem (47)

Foto: Profimedia.cz

Jeden z nejslavnějších raperů, který za svou hudební kariéru posbíral neuvěřitelných 15 cen Grammy. A ke špičce v tomto směru patří i co do počtu prodaných alb. Velký úspěch zaznamenal i výkonem ve filmu 8. míle (2002, na snímku), kde hrál dospívajícího chlapce Jimmyho, který se snaží vyhrát rapovou soutěž. Snímek není autobiografický, ale údajně je jeho životem volně inspirovaný. Ať tak či tak, Eminem ve filmu dokázal, že umí víc než „jen“ rapovat

Václav Neckář (76)

Foto: Profimedia.cz

Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Ša-la-la-la-li, Čaroděj Dobroděj, Doktor Dam Di Dam a spousty dalších. Vyjmenovat všechny slavné písně Václava Neckáře není v lidských silách, každopádně patří k nejznámějším a nejlepším českým zpěvákům. A šlo mu to i před kamerou. Pamatujete na něj třeba v Ostře sledovaných vlacích (1966, na snímku), v Šíleně smutné princezně (1968) nebo ve Skřiváncích na niti (1969)?

Lucie Bílá (54)

Foto: Profimedia.cz

Mnohonásobná česká zlatá slavice se také objevila před kamerou jako herečka. Oblíbil si ji například režisér Zdeněk Troška (67), který ji obsadil do prvních a třetích Babovřesek (2013 a 2015, na snímku). Zahrála si třeba i v pohádce Anděl páně 2 (2016) režiséra Jiřího Stracha (46). Pravda, zrovna v Babovřeskách nelze asi mluvit o kdovíjak náročné roli, ale vzpomeňte si například na film Král Ubu (1996) nebo Čas dluhů (1998). Tam Lucie Bílá převedla skvělé herecké výkony

Tomáš Klus (34)

Foto: Profimedia.cz

Populární písničkář a hudebník se za herce příliš nepovažuje, ale možná i na to by měl nárok. Účinkoval například v seriálu Na vodě (2016), ale zahrál si také jednu z hlavních postav pohádky Tři bratři (2014, na snímku) a zvládl to rozhodně se ctí. Zahrál si také v pohádce Tajemství staré bambitky (2011) a vidět jste ho mohli ve filmu Intimity (2014)

Lenny Kravitz (56)

Foto: Profimedia.cz

Úspěšný zpěvák a hudebník, který hraje na kytaru, baskytaru, bicí či klávesy, je pro muziku zrozen. Ale stejný talent prokázal i ve filmu. V úžasném dramatu Precious (2009, na snímku) o obézní, psychicky, fyzicky i sexuálně týrané dívce, si sice zahrál jen vedlejší roli, ale byl skvělý. Vedlejší roli získal i v kasovních trhácích Hunger Games (2012) a Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

A co naopak? Existují herci, kterým příroda nadělila i hudební sluch a dobrý hlas? Když herci zpívají a tančí. Kdo ze slavných na to má?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek