Hlavní obsah

5 módních trendů pro 2018: Co se vyplatí koupit ve slevách, protože to bude in celý rok?

Foto: puhhha, Shutterstock.com

S novým rokem je čas se rozkoukat, co letos pofrčí, a ujistit se, že nejste pozadu. Není potřeba hnát se slepě za každým trendem, ale vyplatí se být v obraze, zamyslet se, jestli by nestálo za to, vyzkoušet nezvyklou barvu nebo vzor, a udělat si radost něčím, co z vás navíc udělá módní ikonu.

Článek

Každý rok návrháři předvedou, kam se móda posunula, které trendy se vracejí a které zůstávají. Pokud tenhle svět sledujete, jistě víte, že se mnoho stylů točí stále dokola a hodně nadčasových kousků nevyjde z módy nikdy. Ale přece jen, zvonové kalhoty dnes vypadají trochu jinak než v sedmdesátkách a květinové halenky nejsou stejné jako před patnácti lety. Které trendy uvidíte letos všude a navíc je můžete pořídit už teď?

1. Kostky, kam se podíváte

Oblíbený klasický vzor se z kabátů a kostýmků pomalu přesunul do dalších částí šatníku. Mezi módními fajnšmekry je populární nosit celokostkovaný outfit, ale to už vyžaduje větší dávku odvahy. Jeden kousek bohatě stačí. Nejste zrovna fanoušek kostky? Zkuste se zamyslet, jestli by se vám přece jen nehodila kostkovaná sukně nebo nevšední halenka.

Foto: FashionStock.com, Shutterstock.com

Kostky se vrátily na výsluní již před pár lety a rozhodně je nemusíte nosit jen na kabátu. Na foto: Miu Miu na pařížském týdnu módy

Foto: Mauro Del Signore, Shutterstock.com

Kostka přes kostku? V módních kruzích rozhodně ano

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): kostkovaná košile, 599 Kč; košile s výšivkou, 1699 Kč; obojí Mango

2. Denim nestárne

Jeden z materiálů, který opravdu nestárne. Vyvíjejí se však možnosti, jak denim nosit. V posledních letech už se začalo vyrábět i džínové spodní prádlo, respektive podprsenky. To už je jistá hranice, protože zas tak pohodlná džínovina podle našeho názoru není... Všude jinde ji ale vidíme rádi: kalhoty, košile, bundy, šaty. Dokonce se do módy vrátila i denimová sukně, a to byla několik let považovány za zásadní faux pas.

Foto: FashionStock.com, Goran Jakus, Shutterstock.com

Denim na pařížském a záhřebském týdnu módy

Foto: DKSStyle, Elena Rostunova, Shutterstock.com

Džínová bunda elegantně i punkově

Foto: Archiv firem

Úzké džíny a džínové bundy nezmizí z ulic ani letos. Na foto (zleva): džíny Zara, 899 Kč; bunda Missguided (prodává Zoot), 719 Kč

3. Do deště? Jedině parku

Lehká parka je kus, který před pár lety nebyl k vidění v žádném obchodě. Ovšem už od loňska můžeme v ulicích i na přehlídkových molech sledovat zvyšující se oblibu jarní parky – a letos tomu nebude jinak.

Foto: Marina Tatarenko, Shutterstock.com

Parky na australském týdnu módy

Foto: DKSStyle, HUANG Zheng, Shutterstock.com

Parky a volné pláště jsou skvělou alternativou k jarním džískám a koženkovým bundám

Foto: Archiv firem

Tradiční barva parky bývá zelená, hnědá či khaki, ale proč nevyzkoušet třeba stříbrnou. Na foto (zleva): stříbrná parka H&M, 1799 Kč; hnědá parka Topshop, 1485 Kč

4. Květinová sezona

Podobně jako denim i květy se opakují skoro každý rok. Zatímco vloni se ale velké květiny na šatech či blůzkách často blížily geometrickému vzoru, letos se vrací jejich drobnější podoba. Budou se nosit spíš luční kvítky i růže a více v přírodních tmavších odstínech než v zářivých nemíchaných barvách. Stejně jako loni budou aktuální výšivky.

Foto: FashionStock.com, Shutterstock.com

Výšivky zůstávají na výsluní i letos

Foto: aniarenard, HUANG Zheng, Shutterstock.com

Květy snesou vše: noste je na sukni, kabátu i na džínách

Foto: Archiv firmy

V květinovém oblečení se na jaro čeká lépe. Na foto (zleva): sametová košile, 799 Kč; černé šaty, 899 Kč; obojí Zara

5. Ty jsi má... levandulová

Barvou roku 2018 je Pantone 18-3838 neboli odstín „ultra violet“. Vůně levandule je oblíbená, ale fialová barva v šatníku? Letos její odstíny uvidíte častěji, než jste zvyklí. Bude to krátkodobější výstřel, trend, který zazáří a za rok ho nahradí jiný. Podobně to bylo s barvou baby blue (světlounce modrá) nebo s neonkami.

Foto: FashionStock.com, Goran Jakus, Shutterstock.com

Fialové se mnoho žen vyhýbá, ale letos je její odstín ultra violet barvou roku

Foto: Victoria Chudinova, Shutterstock.com

Pokud dáte na detaily, není těžké s fialovou vykouzlit vkusný outfit

Foto: Archiv firmy

U fialové můžete vybírat ze široké škály od pastelového tónu po jedovatou barvu, která se blíží pantonce roku 2018. Na foto (zleva): světlá halenka, 399 Kč; květované šaty, 599 Kč; obojí Mango

Necháte se ovlivnit módním světem, nebo vás letošní trendy nechávají v klidu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek