Hlavní obsah

Módní kostkovaná: Oblékněte se do hitu zimní sezony i vy

Foto: Jakub Jurdič
12. 12. 2017

Kostky jsou vrženy… Do všech zimních kolekcí! Jak se popasovat se současným módním vzorem číslo jedna? A v jaké podobě mu to sluší nejvíce? Pokračujte ve čtení (a především prohlížení) a všechno se dozvíte.

Článek

Pamatujete na léto, kdy bodovala vichy kostka (pokud ne, můžete si osvěžit paměť článkem Oblečte se do vichy vzoru a budete módní jednička)? Tak ta byla v nové sezoně sesazena barevně střídmějšími kostičkami, evokujícími pánský styl. Smutnit kvůli tomu ale nemusíte, i tahle varianta má totiž něco do sebe.

Více je více!

Začneme pěkně zostra. Pokud se do kostkovaného trendu chcete pořádně ponořit, pořiďte si komplet. Móda přeje kalhotovým kostýmům, takže se můžete porozhlédnout po dvojici kalhoty + sako. Pokud je ale na vás tahle sestava příliš klasická, klidně ji obměňte za spojení mikiny a kalhot, potažmo i sukně a saka (stylovou variantu najdete v článku o největších trendech podzimu).

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: mikina (MAX&Co., 5182 Kč), kalhoty (MAX&Co., 4857 Kč), prsteny (Topshop, 299 Kč za set), kabelka (Reserved, 599 Kč), silonové ponožky (F&F, 49 Kč), boty (Reserved, 999 Kč)

Ke kolenům

Nechcete se ani v zimě vzdávat sukní? Máte od nás velkou pochvalu. A tip, jak se zahřát. K silným trendům totiž patří i kontrast sukní s pořádně teplými svetry a roláky. Halenku proto klidně nechte viset v šatníku a oblečte si místo ní něco pleteného. A ano, klidně může jít o oversized kousek. Pozor, pokud nepatříte ke šťastlivcům, kterým sluší úplně všechno, vyvažte objemný vršek úzkou nebo alespoň kratší sukní.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Zara, 799 Kč), rolák (Topshop, 1499 Kč), boty (Tezyo, 3290 Kč), náušnice (Topshop, 399 Kč za set), kabelka (Topshop, 999 Kč)

Šaty s přidanou hodnotou

Ano, kostka se rozprostírá i po šatech. Úskalím, které může zkomplikovat vaši módní snahu, je fakt, že v tomto vzoru mohou šaty vyznívat zbytečně usedle. Řešení je přitom snadné – vybírejte modely, které jsou něčím zajímavé a nejsou příliš „úřednické“. A kombinujte je s dalšími trendy. Vyzkoušet můžete transparentní top vespod i kozačky nad kolena.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (Zara, 1299 Kč), top pod šaty (Topshop, 1799 Kč), náušnice (Topshop, 399 Kč za set), kabelka (Orsay, 799 Kč), punčocháče (Lindex, 199 Kč), semišové boty (Tezyo, 4190 Kč)

Sako jako základ

Dost možná už ho vlastníte. Kostkované sako patří k módním stálicím, a pokud o něm uvažujete, věřte, že se vám neztratí. O nejzákladnější kombinaci s džínami vám určitě říkat nemusíme, proto přidáme tip, založený na metalické sukni. Místo obyčejného topu má modelka pod sakem opět svetr. Ne, v této sezoně se zimou klepat nebudete.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sako (Zara, 1299 Kč), svetr (Reserved, 999 Kč), sukně (Orsay, 999 Kč), punčocháče (Lindex, 199 Kč), kabelka (Reserved, 599 Kč), prsteny (Topshop, 399 Kč za set), kožené boty (Reserved, 2299 Kč)

V novém kabátě

Chcete mít kostky u sebe co možná nejčastěji? Zainvestujte do kabátu! O chudý výběr se přitom bát nemusíte, kostkované svršky patří mezi absolutní hity a ve většině obchodů jich najdete rovnou několik. Skvěle se hodí k jednodušším outfitům, ale klidně popusťte uzdu fantazii a pusťte se i do odvážnějších sestav.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Reserved, 899 Kč), rolák (Lindex, 999 Kč), kabát (H&M, 2999 Kč), kabelka použitá jako ledvinka (Reserved, 599 Kč), punčocháče (Lindex, 299 Kč), kožené boty (Tezyo, 3490 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Modelka - Diana Danková (Czechoslovak Models)
  • Styling - Šárka Štursová
  • Vizáž - Janka Letková
  • Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové - Hradecká 1250/2, Hradec Králové, www.svkhk.cz

Co vy a kostky? Objevují se ve vašem šatníku?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek