Hlavní obsah

Bombardino jako želé

Hodnocení:
(60)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Už jste někdy slyšeli o jelly shots neboli želé panácích? Pokud ne, tak dávejte dobrý pozor. Naučíme vás tuhle letní party chuťovku připravit.

Ingredience pro:
4 porce
  • 100 ml bombardina
  • 2 ks plátkové želatiny
  • 100 ml kávy
  • šlehačka
Článek

Postup:

Krok 1: Základem všech želé panáků je příprava želatiny. Proto dejte nejprve do kastrůlku jedno balení želatiny, kterou nechte nabobtnat podle návodu. Většinou stačí přidat pár lžic vody a nechat 10 minut odstát. Zvolit můžete také želatinu práškovou, ale nám se s plátky pracovalo lépe.

Krok 2: K nabobtnané želatině přilijte bombardino a naplňte jimi třeba klasické panáky. Nechte ale trochu místa pod okrajem.

Foto: Tomáš Rubín

Smíchejte bombardino s želatinou a nalijte třeba do panákových skleniček

Krok 3: Druhý plát želatiny rozpusťte s již uvařenou kávou. Tuto směs posléze nalijte na již zatuhlé bombardino. Nápoj je sladký sám o sobě dost, ovšem pokud chcete, přislaďte jej. 

Foto: Tomáš Rubín

Zatuhlé bombardino dolejte kávovou vrstvou s želatinou, kterou můžete případně podle chuti i přisladit

Krok 4: Opět nechte zatuhnout. Bombardinové bonbonky pak můžete servírovat jen se lžičkou, nebo je opatrně pomocí nože vyklopte a nezapomeňte dozdobit šlehačkou.

Foto: Tomáš Rubín

Bombardinové bonbonky pak můžete servírovat jen se lžičkou, nebo je opatrně pomocí nože vyklopte a nezapomeňte dozdobit šlehačkou

A co takhle aperol jako želatinu? Jestli alkoholová želatina není nic pro vás, zkuste klasické letní drinky. A klasikou, aperol spritzem, nikdy neurazíte. 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.