Hlavní obsah

Byt zařídili jako nebe, peklo a ráj! Líbí?

Foto: Archiv firmy BertolucciDesign (20x)

Chcete vidět, jak vypadá čistokrevný luxus? Tak pojďte dál!

23. 12. 2013

Půdní byty byly vždy atraktivní, a zůstávají jimi i nadále. Půdní interiér dává řadu možností pro dispoziční uspořádání. Když do přestavby vstoupí i šikovný architekt, lze vytvořit nevšední byt, jako je tento.

Článek

Třípokojový mezonetový byt o rozloze 152 m2 v podkroví činžovního pražského domu vznikl důmyslnou přestavbou půdního prostoru. Obývá ho bezdětný pár, který si libuje v okázalém a moderním designu, extravagantních kombinacích a kvalitních značkách. A také v originalitě, to je zřejmé na první pohled. Majitelé měli štěstí v tom, že se při zařizování bytu spojili s odborníky studia BertolucciDesign. Tady je výsledek.

Dva vstupy se jen tak nevidí

Byt je zajímavý i tím, že má dva vchody. Přímo z domovního výtahu se dostanete do obytné části bytu, která se nachází v horním podlaží. Druhý vchod je využitím prostoru u schodiště do posledního patra, kdy vznikla miniaturní chodba s několika schody a úložnými prostorami.

Foto: archiv firmy

Hlavní vchod od výtahu, který vede z přízemí do 7. patra, kde je byt

Byt má tři místnosti, dvě menší slouží jako ložnice, velká je obývací pokoj s kuchyňským koutem. Luxusní terasa s exotickým stromem a výhledem na střechy domů je pověstnou třešničkou na dortu.

Foto: archiv firmy

Druhý vchod se vstupními schody a úložnými prostorami

Převládá minimalismus

Prim v tomto bytě hrají kontrastní a syté barvy – bílá, černá a červená, moderní design a kvalitní materiály – sklo, nerez a dřevo. Přitom byt je zařízen spíše prakticky, ale okázale a se vkusem a citem pro proporce a míru, spíše v minimalistickém stylu.

Místnosti nejsou přeplněny nábytkem. „Snažili jsme se nechat vyniknout prostor, nezahltit ho, a spíše dát důraz na celkové sladění,“ popisuje manažerka showroomu Hana Pokorná. Přesto má každá místnost svoji osobitost, jíž se odlišuje.

Foto: archiv firmy

Díky nově instalovaným oknům je zde dostatek světla, proto nevadí ani tmavá podlaha. Konferenční stolek je značky Ozzio Design (67 990 Kč)

Stolování s výhledem na město

V celém bytě byla zabudována nová okna, byt je tak pěkně světlý. Obývací pokoj má rozlohu 70 m2, a využívá jako dekorační prvek původní trámoví. V části místnosti je kuchyně s perfektním výhledem. K bytu patří i terasa, na níž se vchází z jídelní části obývacího prostoru. Díky prosklené stěně je místnost opticky i pocitově propojena s venkem, což navozuje pocit příjemné svobody. Jakkoli je celý byt originální, koupelna je tady královna.

Foto: archiv firmy

Linka má tvar písmene U a včetně spotřebičů Kuppersbusch vyšla na 495 000 Kč. Pravda, nebyla nejlevnější, ale je krásná a vařit zde musí být opravdová radost

Foto: archiv firmy

Designovou lahůdkou je jídelní stůl s židlemi, oboje Miniforms. Stůl přišel na 42 790 Kč, židle pak jedna na 21 090 Kč. Oko se ale potěší i zajímavým výhledem na městské střechy, stůl je totiž naproti terase

Taková koupelna se vidí málokde

Moderní a nápadný černobílý design koupelny musí upoutat každého, zejména nezvyklé hranaté tvary umyvadla a mísy. Moderní sprcha navíc umožňuje měnit barvu koupelny, z černobílé je fialová a naopak. „Podle mě se vyplatí investovat do kvalitního vybavení, které nemusí být nutně a vždy značkové. Ale kvalita a design je to, co upřednostňuji a co se mi zatím osvědčilo,“ prohlásil majitel.

Foto: archiv firmy

Luxusní vybavení činí z koupelny nevšední místnost. Obklady jsou Cedam (1950 Kč/ m^2), sprchový kout Box&Co vyšel na 31 990 Kč. Umyvadlová baterie vyšla na 14 490 Kč, sprchová na 16 990 Kč. Obě jsou značky Geda

Budoár je paní domácí

„Máme poměrně nadčasový byt, který, myslím, jen tak nezestárne,“ dodávají spokojení partneři. Myslíme si to také, a říkáme si, že s notnou dávkou zjednodušení připomíná jejich fantastický byt trojici nebe – peklo – ráj. Do červena laděný budoár je trochu pekelný, v protikladu k němu jsou nebesky světlé místnosti obývacího pokoje s kuchyní a ložnice, rájem je pak terasa s výhledem.

Foto: archiv firmy

Budoár je vybaven nábytkem Miniforms, zcela odlišného od moderního strohého designu. Paní domácí ji využívá jako pracovnu a příležitostnou ložnici jak pro sebe, tak i pro návštěvy. Všimněte si nápaditě využitého výklenku

Co byt připomíná vám? A jak se vám líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.