Hlavní obsah

Čeká vás první rande? Toto je 5 míst, kam raději nechoďte!

Foto: Profimedia

Na tom, kde se rande koná, doopravdy záleží. Některá místa jsou dokonce zcela nevhodná

10. 10. 2016

Jsou to ty sladké začátky, první schůzky, vzájemné poznávání, zjišťování, zda se z toho vyvine něco víc. A na tom, kde máte rande, rozhodně záleží. Tohle je například pět naprosto nevhodných míst!

Článek

Máte pocit, že je jedno, kde se sejdete, hlavně že budete spolu? Omyl! „Volba místa do určité míry vypovídá o vašem charakteru a také o vašem záměru. Pokud skutečně chcete toho druhého poznat, volíte vždy místo, kde je prostor i atmosféra k povídání,“ říká vztahová koučka a zakladatelka Školy pro ženy Lenka Černá.

A právě tak by několik prvních schůzek mělo vypadat. „V začátcích vztahů jste nejdůležitější vy dva, měli byste mít čas na povídání a sdílení společného času, kdy si užíváte jeden druhého,“ dodává osobní terapeutka Lucie Mucalová.

A tohle jsou místa, kde lze tohle splnit jen těžko.

1. Kino

Zdálo by se to jako ideální místo, taková klasika. Koneckonců, kdo někdy nebyl na rande v kině. Pokud z něj ještě někam pokračujete (třeba na večeři), nemusí to být úplně špatné. Alespoň máte pro začátek vhodné téma hovoru, můžete probrat film, který jste zhlédli.

Ale jinak se kino na rande vůbec nehodí. Jen vedle sebe budete sedět, mlčet a veškerá pozornost bude věnována filmu. Ale co vy dva? Co o svém protějšku během této schůzky zjistíte? Nejspíš jen to, zda mu chutná popcorn.

Foto: Profimedia

Kino je super, pokud pak následuje třeba večeře nebo posezení u sklenky vína

2. Diskotéka, koncert, rušný bar

Místa, kde je hluk a všemožné vzruchy, se na rande nehodí. Možná strhnete parket, nebo se spolu v baru opijete, ale opět si moc nepopovídáte. A to je přece škoda. Nejdřív byste se měli poznat, zjistit, zda si máte, co říct, a pak spolu můžete protančit třeba celý život.

3. Večírek s přáteli

Sotva se znáte a on vás pozval na večírek s jeho přáteli? „Může to vypadat jako velké gesto, ale opět se zde vytrácí kouzlo poznávání, možnost být spolu a vnímat, jak vám je, co máte společného,“ tvrdí Lucie Mucalová. Může jít také o strach být s vámi sám a kamarádi poslouží jako dobrá kulisa a podpora. Jenže aby vám to mohlo fungovat, musíte umět být jen spolu.

Ještě ke všemu to v některých případech je i takový ne úplně férový test. Podle toho, co na ni řeknou kamarádi, uvidím, jak dál.

Foto: Profimedia

Vzal vás na mejdan ke kamarádům? Buďte ve střehu

4. Koupaliště, sauna, vířivka

Možná to myslí dobře nebo je milovníkem wellness, ale na prvních pár schůzek se místa, kde toho na sobě moc nemáte, příliš nehodí. „Je samozřejmě na vás, jak se k tomu postavíte, ale už na první schůzce se jeden druhému odhalujete, dáváte na trh své tělo. A bohužel znám i pár mužů, co volí třeba saunu proto, aby rychle a snadno obhlédli tělo dané ženy a na základě toho v poznávání buď pokračovali, nebo se už neozvali,“ varuje Lucie Mucalová.

Dost často jde jednoduše o to, že si daný muž chce jen povyrazit, o vaši fyzickou stránku, nikoli o vás.

5. Adrenalin a sport

Může to být snaha o originalitu nebo obrana před případnou nudou a trapným mlčením. Pokud ale nejste oba vášniví sportovci a nepoznali jste se třeba na cyklistickém závodě (a proto na rande vyrážíte na cyklo výlet), není sportovní či adrenalinová aktivita pro prvních pár schůzek ideální.

Zaprvé se nemusíte jeden druhému trefit do vkusu (ne každému připadá skok padákem jako úžasné vzrůšo) a zadruhé se jeden či oba můžete dostat do situace, která vám před tím druhým nebude příjemná (upocenost, zadýchanost,…).

Ale co je zásadní, jak moc se asi poznáte, když budete zvedat činky, běhat za míčem nebo sjíždět terén na čtyřkolkách?

Jaká je vaše ideální představa první schůzky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek