Hlavní obsah

Choďte v koupelně jako po pláži. Vyrobte si originální předložku!

Foto: Alexandra Fráňová

Jak si doma v koupelně připomenout ten skvělý pocit, když se procházíte po pláži a chodidla vám jemně masírují hladké oblázky? S touto úžasnou předložkou se na pláž přenesete pokaždé, když na ni stoupnete!

Článek

Její výroba vám nezabere mnoho času a zvládne ji úplně každý.

Jak na to?

Foto: Alexandra Fráňová

Co budete potřebovat?

  • lepicí tavnou pistoli (A)
  • hladké oblázky (B)
  • menší rohožku (C)
  • odlamovací nůž (D)
  • tyčinky do tavné pistole (E)

Kde seženete oblázky? Koupíte je v obchodě s dekoracemi nebo výtvarnými potřebami. Ovšem pokud jste si z loňské dovolené u moře přivezli vhodné oblázky, určitě můžete použít i ty. Skvělé jsou ostatně i kamínky z českých řek – jen je budete muset před použitím pořádně vydrhnout a zbavit je nánosu nejrůznějších řas. Je jen na vás, zda zvolíte ploché oblázky, nebo jako my, více tvarované, které poskytnou nohám důkladnou reflexní masáž.

Foto: Alexandra Fráňová

1.

Nejprve si na rohožce rozmístěte jednotlivé kameny, abyste si pěkně rozvrhli celý vzor (je lepší připravit si jej dopředu, ještě než začnete kameny k podložce lepit).

Foto: Alexandra Fráňová

2.

Jak kameny rozmístíte je jen na vás – budete je řadit podle barvy či rovnat podle velikosti? Spolehněte se na svou fantazii!

Foto: Alexandra Fráňová

3.

Foto: Alexandra Fráňová

Když vyskládáte oblázky do požadovaného tvaru a velikosti, s pomocí nože si naznačte okraj podložky.

Foto: Alexandra Fráňová

4.

Přebytečnou rohožku odřízněte.

Foto: Alexandra Fráňová

5.

Nyní je na řadě samotné lepení. S pomocí tavné pistole na každý z oblázků naneste rozehřáté lepidlo a kamínek přitiskněte k podložce. Lepidla není třeba nanést mnoho, pamatujte ale, že budete na podložku stoupat, a je tedy třeba oblázek přilepit opravdu pečlivě.

Foto: Alexandra Fráňová

6.

Kdyby se některý kamen v budoucnu uvolnil, není nic snazšího, než jej s pomocí tavné pistole opět přilepit – jen z něho před tím seškrábněte staré lepidlo.

Foto: Alexandra Fráňová

7.

A oblázková předložka je na světě! Můžete si ji umístit například do koupelny k umyvadlu, abyste svým unaveným chodidlům mohli dopřát uklidňující masáž pokaždé, když se naskytne příležitost.

Ale s největší pravděpodobností budete oblázkovou podložku používat mnohem častěji – vaše nohy si ji zamilují!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek