Hlavní obsah

David Hasselhoff slaví 67: Jak šel čas se slavným Mitchem?

Foto: Profimedia.cz

Svoji největší slávu má David Hasselhoff pravděpodobně za sebou a většina z nás si jej bude pamatovat díky rolím v seriálech Knight Rider a Pobřežní hlídka, nebo bude znát jeho píseň Looking for Freedom. Dnes má 67. narozeniny. V čem se ještě proslavil a pro co má slabost?

Článek

Měří skoro dva metry, vystudoval herectví a největší slávu mu přinesly seriály. Má svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a v minulosti trochu bojoval s alkoholem. Má slabost pro blondýnky a podle svých slov má „výdrž“ jako za mlada. Slyší na přezdívku The Hoff, dělá porotce v talentových soutěžích a víc než v rodné Americe se proslavil v Evropě. David Hasselhoff dnes slaví 67. narozeniny.

Mladý a neklidný 

Poprvé jako herec vystoupil v 7 letech ve školním představení Petr Pan a snil o kariéře na Broadway, pilně se na budoucí kariéru připravoval na nejrůznějších kurzech a vystudoval Akademii dramatických umění v Rochesteru. V roce 1978 naskočil do nekonečného seriálu Mladí a neklidní a do roku 1982 byl Snapperem Fosterem.

Foto: Profimedia.cz

V Mladých a neklidných hrál a mladým a neklidným zůstal David Hasselhoff dodnes

Knight Rider a první ocenění

Zásadní průlom nastal v roce 1982, kdy jej obsadili do role soukromého detektiva Michaela Knighta v seriálu Knight Rider (1982–1986). Michael Knight byl moderní rytíř jezdící v mluvícím autě KITT a bojující proti zločinu. Seriál si zamilovalo hlavně mladší publikum a Davida Hasselhoffa znal rázem celý svět. V roce 1983 vyhrál cenu People's Choice Awards za nejoblíbenějšího herce v novém seriálu.

Foto: Profimedia.cz

Muži chtěli v 80. letech jeho auto, ženy chtěly jeho

Životní role v Pobřežní hlídce

Červené trenýrky, plovák v ruce, vítr ve vlasech a klukovský úsměv, tak si většina z nás pamatuje plavčíka Mitche Buchannona z kultovního seriálu Pobřežní hlídka (1989–2001). Hlídal se svým sexy týmem kalifornské pobřeží, zachraňoval topící, bojoval s různými mořskými potvorami a nepřízní počasí, a když bylo třeba, vzal zákon do svých rukou. S Pobřežní hlídkou se dostal i do Guinnessovy knihy rekordů, protože seriál se stal nejsledovanějším v historii, viděla ho více než miliarda lidí.

Foto: Profimedia.cz

Mitch Buchannon a jeho tým v nejsledovanějším seriálu všech dob

David Hasselhoff a zpěv

Kromě herectví uspěl David Hasselhoff i jako zpěvák. V roce 1985 vydal album Night Rocker a sklízel úspěchy především v Evropě, v německy mluvících zemích. S písní Looking for Freedom (1989) se trefil do doby pádu Berlínské zdi a znovu sjednocení německých států. Několik týdnů dokonce okupoval německé hitparády. Obrovský úspěch zaznamenalo v roce 1997 i jeho album Hooked on a Feeling. Od roku 2006 byl porotcem v prvních čtyřech sériích talentové show America's Got Talent a v roce 2011 byl porotcem v britské verzi této soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Jako zpěvák se proslavil hlavně v Evropě, nové talenty pak vybíral v USA

Má rád mladé blondýnky

David Hasselhoff je potřetí ženatý a jede to jako přes kopírák – všechny tři ženy jsou krásné blondýnky. S Catherine Hickland (63) byl ženatý v letech 1984–1989, pak se ale při natáčení Pobřežní hlídky seznámil s Pamelou Bach (55) a bylo všechno jinak. Vzali se v roce 1989 a mají spolu dcery Taylor (29) a Hayley (26). Manželství působilo dlouhou dobu idylicky, ale nakonec se v roce 2006 pár rozvedl a bývalá manželka obvinila Davida Hasselhoffa z četných nevěr a domácího násilí.

Foto: Profimedia.cz

Druhá manželka ho při rozvodu obvinila, že ji v zuřivosti napadal

Do třetice v dobrém i ve zlém

V letech po druhém rozvodu se o někdejším plavčíkovi mluvilo zejména v souvislosti s alkoholovými aférami. Tak už to v životě občas chodí a chvíli to trvá, než se člověk dá zpátky do kupy. Prý své životní štěstí ale už našel a potřetí se oženil loni, i když ona mu prý dlouho odolávala. Vzal si výrazně mladší Hayley Roberts (38) a září štěstím.

Foto: Profimedia.cz

Musel ji o ruku požádat opakovaně, nakonec mu velšská krasavice své ano řekla

David Hasselhoff vypadá na svůj věk skvěle. Jak vypadají další hvězdy ikonických seriálů?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.