Hlavní obsah

Do plavek: 10 kosmetických vychytávek, bez kterých se vaše tělo před dovolenou neobejde

Foto: Ann Haritonenko, Shutterstock.com

Také se zrovna do plavek v létě nehrnete a bojíte se, jak budete u vody vypadat? Čas dovolených se ovšem blíží a není na co čekat. Budete-li dodržovat naše následující kosmetické rady, tak budete na promenádu u bazénu připravena skvěle a bez velké dřiny.

Článek

Plavky jsou pro někoho v létě radostí, pro jiného zase noční můrou. Samozřejmě bez poctivého cvičení a zdravé životosprávy „beach body“ nevykouzlíte, ale vyplatí se znát pár skvělých triků a kosmetických pomocníků, kteří vám vaše tělo do plavek pomohou připravit.

Příprava začíná uvnitř

Určitě se vyplatí kůži připravit na slunko tak, abyste si neodnesla z opalování nepěkné spáleniny. Samozřejmě platí stále stejná pravidla: užívejte opalovací krémy s vysokým faktorem (zapomeňte na SPF 6 nebo 4), vyhýbejte se přímému slunci mezi 11. až 14. hodinou a myslete na pokrývku hlavy. To jsou věci, které by mělo znát i předškolní dítě.

Ale víte, že dokonalého opálení bez poničení kůže můžete dosáhnout pravidelným užíváním speciálních tabletek? Kromě omega-3 mastných kyselin obsahují měď, která podporuje fyziologickou kožní pigmentaci, a kůže pak hnědne rychleji a působí zdravě. Jenom pozor, tabletky je třeba začít brát alespoň 20 dní před dovolenou, ideálně měsíc. Čím kratší čas je budete užívat, tím méně budou výsledky viditelné.

Foto: archiv firem

Než vyrazíte na sluníčko, je důležité pokožku připravit. Tablety, které podporují přirozené opálení, je důležité brát alespoň dva týdny před dovolenou. Efekt snědé pokožky zaručen. Na foto (zleva): kapsle Heliocare Oral, 550 Kč, Photoderm Bronz Oral, Bioderma, 320 Kč

Zbavte se odumřelé kůže

Peelingu se některé ženy stále obávají – často se domnívají, že kvůli němu přijdou o první jarní opálení, které si chtěly prodloužit až do léta. Takové první opálení se však velmi rychle loupe, a tak je dobré na nic nečekat a udělat si hned na jaře i přesto, že máte pocit, že není třeba, tuto proceduru. Peeling provádějte citlivě a vždy na mokré pokožce, pak vás snadno zbaví odumřelých buněk a právě těch vrstev kůže, které trvalému letnímu opálení brání.

Proč byste měla odlučování kožních buněk vůbec podporovat? „Tím, že z povrchu kůže odstraníte ty odumřelé, podpoříte tvorbu nových v jejích spodních vrstvách,“ odpovídá odbornice na krásu Martina Šmidrová z Lékařského domu Praha 7. „Vedle toho získáte rozjasněný vzhled a exfoliace působí preventivně proti ucpávání pórů a vzniku typických ‚pupínků‘ akné,“ pokračuje dále. Vaše pleť bude při pravidelném používání vyhlazená, čistá a rozzářená.

Foto: archiv firem

Aby kůže byla na opalování připravená, je důležité ji zbavit odumřelých buněk a očistit. Použijte na tělo kvalitní peeling a dávejte přednost jemným zrnkům, aby se svrchní vrstva kůže neporušila. Na foto (zleva): peelingový sprchový gel Jeanne en Provence, Demdaco, 167 Kč, sprchový scrub Ritual Of Karma, Rituals, 290 Kč

Hydratujte!

Pokožka je největší orgán lidského těla, a přesto nedostává takovou péči, jakou by si zasloužila. „Sluneční paprsky jsou stále agresivnější a nestačí už používat kvalitní tělovou péči se SPF faktory, ale je třeba začít s přípravou dříve než půl hodiny před odchodem na pláž,“ varuje Hana Volfová z Atelieru d ’Esthétique.

Po peelingu je klíčové pokožku hydratovat, vyživit a zodolnit. „Zejména hydratační přípravky jsou důležité, aby kožní buňky byly schopné rychlé regenerace po slunečním záření,“ doplňuje Hana Volfová. Kromě hydratačních mlék a krémů se nyní hojně využívají tělové oleje, které tělo doslova promastí. Ideální je aplikace večer před spaním, olej se přes noc krásně vstřebá do pokožky, změna je viditelná a kůže pružnější.

Foto: archiv firem

Klasika, která funguje po staletí. Tělové oleje jsou zárukou hebké pokožky. Zaměřte se na ty, které kůži zpevní, fungují na strie a celulitidu. Na foto (zleva): tělový olej Derm Oil, Prep for Ladies, Demdaco, 238 Kč, pečující olej Bi-Oil, od 249 Kč

Celulitida? Co s ní?

S „pomerančovou kůží“ je to běh na dlouhou trať, a přitom se jedná o problém, který s nástupem teplejšího počasí začíná trápit většinu žen (a některé muže). „Panuje názor, že se objevuje jen u plnoštíhlých, to ale není pravda. Skutečnou příčinu celulitidy zatím nikdo neodhalil, jedná se pravděpodobně o kombinaci genetických, hormonálních a vnějších faktorů,“ vysvětluje Martina Šmidrová.

Přípravků je na tento kožní neduh samozřejmě nespočet. My vám ovšem poradíme jeden malý optický trik, jak celulitidu zamaskovat: pomocí samoopalovacího krému. Ten sice dolíčky nevyhladí, ale skryje je. Jestli máte ještě v živé paměti nevábně zapáchající samoopalovací produkty z minulého tisíciletí, pak věřte, že kosmetický průmysl udělal velký krok vpřed. Dnes tyto výrobky krásně voní, jednoduše a rovnoměrně se aplikují, a díky tomu nehrozí vznik typických oranžových šmouh.

Foto: archiv firem

Jestli vaše kůže připomíná barvu omítky, je dobré jí dopřát instantní opálení. Samoopalovací přípravky jsou skutečně jednoduchým řešením, když toužíte po snědé barvě, a nyní je jejich aplikace už velmi jednoduchá. Na foto (zleva): samoopalovací mléko Self Tan, Dermacol, 149 Kč, hydratační samoopalovací péče na tělo Yves Rocher, 235 Kč

Kouzelný bronzer

Jestli jste všechny předchozí kroky dodržela, pak je vaše pokožka na léto skvěle připravená. A na závěr pro vás máme malý kosmetický tip. Jistě víte, že vám šikovně aplikovaný bronzer dokáže prokázat obrovskou službu. Kromě obličeje totiž krásně zvýrazní dekolt, klíční kosti i ramena. Pokud tedy chcete odvrátit pozornost od spodních problematických partií, dekolt, lehce zvýrazněný třpytkatým pudrem, se o to bez problému postará. Pamatujte, že vybírat byste měla odstín, který je o tón nebo dva tmavší než vaše přirozená barva pleti.

Foto: archiv firem

Dokonalé tělo do plavek už máte, stačí jen malá třešnička na dort v podobě třpytu. Bronzery se dají použít nejen na tváře, ale i pro „vytvarování“ lepšího dekoltu nebo pro optické zeštíhlení paží. Na foto (zleva): multifunkční bronzer Artdeco, 630 Kč, bronzer Hoola, Benefit, 1070 Kč

Bez jakého přípravku se neobejdete vy, když se chystáte do plavek? Máte nějaký osvědčený produkt?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek