Hlavní obsah

Dost bylo nudných svateb! Máme pro vás tipy, jak tu svoji ozvláštnit

Foto: Thinkstock

Jak vyšperkovat svatbu? Jde to i bez vysokých investic!

Svatba. Kdo by netoužil, aby byla úžasná a hlavně jedinečná?! Jak to udělat, aby na váš velký den všichni vzpomínali ještě roky poté? Máme pro vás šest skvělých tipů, jak si svatbu ozvláštnit!

Článek

Nevěsta, ženich, hromada svatebčanů, většinou poněkud nudný proslov oddávajícího, přípitek a zametání střepů. To jsou tradiční svatební zvyky. Ale co to udělat trochu jinak? Poradíme vám, jak!

1. Ať si kreslí

Je to zábava pro svatebčany, ale vznikne z ní krásná vzpomínka pro nevěstu i ženicha. A stačí k tomu hezká fotografie novomanželů, velká čtvrtka a pastelky.

Čtvrtku pověste na centrálním místě, kde se koná oslava vaší svatby. Fotografii rozstříhejte na několik dílků, které rozdejte mezi pár svatebčanů. Jejich úkolem bude daný dílek co nejvěrněji překreslit právě na prázdnou čtvrtku. Nakonec by tak měl vzniknout obraz vás dvou, na němž se podíleli ti, které máte rádi.

Foto: Thinkstock

Společný obraz vám může dělat radost dlouhé roky

2. Procházka minulostí

Ani tahle svatební „vychytávka“ není nic složitého. Jediné, co je třeba, je dost fotografií ze života vás a vašeho ženicha. A to od dětství přes dospívání až po dobu, kdy už jste byli spolu.

Zvolte vhodné místo, kterým bude muset projít každý, kdo se svatby účastní, a pomocí prádelní šňůry, na níž rozvěsíte dané fotky, vytvořte jakousi životní chodbu vás dvou. Hezky vypadá, když jedna strana patří nevěstě, druhá ženichovi a na konci se šňůra s fotografiemi spojí, tak jako vy spojujete své životy.

3. Poznáš mě po hlase?

Tahle hra se jmenuje Kde je můj miláček? a je určena všem párům.

Do jedné řady se postaví ženy, do druhé řady zády k nim (tak aby na sebe neviděli) muži. Každá žena pak postupně zavolá: „Kde je můj miláček?“, přičemž nesmí použít jméno svého partnera. Muž, který si myslí, že hlas patří jeho partnerce, zvolá „tady". Vtip je samozřejmě v tom, když se splete.

4. Je to hit

Marryoke. To je současný svatební hit. Název vznikl z anglického slova marry (vdávat se) a karaoke. Jde o videoklip z vaší svatby, a to na píseň, kterou si sami zvolíte. Může jít o naprostý romantický doják, který ukáže, jak moc se milujete, ale lze to pojmout i vtipně. Třeba když si vyberete píseň Highway to Hell (hlavní cesta do pekla).

Foto: Thinkstock

Natočte si svatební karaoke! Stačí jen vybrat vhodnou píseň

V klipu hraje nevěsta se ženichem, ale i svatebčané. Tančí a zpívají danou píseň, a profesionál pak jejich křepčení šikovně sestříhá s důležitými momenty ze svatby. Výsledkem je originální vzpomínka na váš velký den.

5. Známe se?

Hlavními protagonisty téhle hry jsou novomanželé, kteří se posadí doprostřed místnosti zády k sobě a každý si zuje jednu botu. Ostatní svatebčané je pak zasypávají otázkami typu: „Kdo je u vás doma šéf?“ či „Kdo je aktivnější v sexu?“. A ženich či nevěsta by měli zvednout svou botu pokaždé, když mají pocit, že se daná otázka týká právě jich. Úsměvné je, když si třeba oba myslí, že doma velí právě oni.

6. Prezentujte se

Tohle je věc, kterou mohou vytvořit buď sami novomanželé, ale je to i tip na vtipný dárek pro ně. Ani k počítačové prezentaci toho moc nepotřebujete, stačí vám nápad, trocha šikovnosti, promítací plátno a vtipné fotky z dětství i dospělosti novomanželů.

Když tuhle video prezentaci pak pustíte na svatbě, uvidíte, že sklidíte velký úspěch!

A jaká byla vaše svatba?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek