Hlavní obsah

Irena zhubla 50 kilo. Její rada ostatním? Musíte opravdu chtít!

Foto: Jakub Jurdič

Irena má opravdu dobrý důvod se smát. Zbavit se padesáti kilo jen vlastními silami, tím se může pochlubit málokdo

Je opravdu těžké si představit, že tahle vysoká, energická žena se šmrncovním sestřihem vážila před dvěma lety o 50 kilo víc. Zvládla to bez hladovění, jen tím, že se naučila správně vybírat potraviny!

Článek

„Nadváhu jsem měla odjakživa, asi jsem se s ní už narodila,“ směje se pětačtyřicetiletá Irena. Na její postavě se nejspíš podepsala i rodinná genetická zátěž a také náročná práce zástupkyně vedoucí hypermarketu, podobné důvody ale sama odmítá: „Jsou to výmluvy! Je to prostě jídlem, tím, že o něm nepřemýšlíte. Celý den nejíte nic, večer se nacpete tím, co najdete v lednici, a pak se ještě v noci vzbudíte hlady a uděláte na ni další nálet.“

Tak takhle ne!

Podobným způsobem se Irena „projedla“ až k neuvěřitelným 130 kilogramům. Za to, že se v prosinci 2012 rozhodla něco s tím udělat a začít s dietou, prý může zrcadlo v předsíni. No, dieta… byla to spíš hladovka. „Naštěstí si toho všimla moje šéfová a řekla mi – tak takhle ne! A půjčila mi knížku od Antonie Mačingové Zhubněte jednou provždy. Začala jsem se řídit radami z knihy, a kila šla dolů,“ vypráví Irena.

Foto: Archiv čtenářky

Najít fotku před zhubnutím nebylo pro Irenu jednoduché. „Váha ani foťák nebyli v té době moji kamarádi,“ směje se

Metoda je založena čistě na skladbě stravy, na výběru potravin a jejich vzájemném kombinování. Velikost porcí nijak neomezuje, můžete se najíst dosyta. Právě proto lze takový režim dodržovat dlouhodobě bez pocitu strádání a omezování. „Mačingová mi vyloženě sedla. Jídla podle receptů z knihy mi chutnají, používá se v nich hodně koření a je i vysvětleno, k čemu která přísada je a jak v těle funguje,“ pochvaluje si čtenářka.

Foto: Archiv firem

Tyhle přípravky vašemu hubnutí napomůžou! Na foto (zleva): Mořská řasa od Walmark Chlorella Japan Forte (300 tablet) má detoxikační účinky, Walmark Livinorm (60 tobolek) posílí játra, Evelor Resveratrol (90 tobolek) je plný přírodních antioxidantů

Ideální Irenin jídelníček

  • Snídaně: Šťáva z 1 grepu, sojový rohlík, med.
  • Oběd: Karbanátky z kuřete a celeru (umleté kuře, nastrouhaný celer, vajíčko, koření).
  • Večeře: Vařená brokolice, zapečená s trochou olivového oleje, česnekem, rozmarýnem a strouhaným sýrem.

Svačit Irena podle vlastních slov nepotřebuje, a kdyby přece, dá si kousek ovoce (dopoledne) nebo zeleniny (odpoledne). Mlsnou snadno zažene lžička medu nebo ořechy. Důležitý je i pitný režim – hlavně hodně vody, případně doma dělané ovocné šťávy. Když si vyjde s přáteli, dokáže se dobře pobavit i bez alkoholu.

Foto: Jakub Jurdič

Vzít na sebe krátkou sukni se už Irena nebojí

Můžu nosit, co chci

Když začala kila mizet, okolí si dlouho ničeho nevšimlo. Jen šéfová-spojenkyně Irenu podržela a povzbuzovala. „Až po první dvacítce si okolí začalo všímat,“ vzpomíná čtenářka.

Foto: Jakub Jurdič

Výrazné barvy Ireně sluší

Za první rok se zbavila celkem třiceti kilogramů, během druhého dotáhla úbytek na padesát. A nová postava jí svědčí, vyzařuje z ní sebejistota a chuť do života. „Už nejsem udýchaná, když jdu do schodů. Začala jsem se jinak oblékat – je to fajn, když vejdu do obchodu a nemusím koukat jen do rohu, kde mají velikost XXL. Můžu jít a koupit si, co chci, nemusím chodit v jediných vytahaných kalhotách, do kterých se vejdu,“ užívá si Irena.

Foto: Jakub Jurdič

Děti má Irena už dospělé, 22 a 25 let. Když jí řeknou: „Jé, mami, tobě to sluší!“, je to pro ni moc pěkný pocit

Když budu chtít, dám si i bůček

Ví, že nový jídelníček musí dodržovat do konce života, ale nevadí jí to; stal se pro ni samozřejmostí a vyhovuje jí. „Tohle ty můžeš? – ptají se mě někdy kolegyně. Říkám jim: Já přece můžu všechno! Jsem zdravá, a když budu chtít, dám si klidně i bůček. Ale nechci,“ říká Irena.

Foto: Jakub Jurdič

„Chtěla bych ještě zhubnout tak pět kilo, ale jestli to nepůjde, nevadí, budu si současný stav jenom udržovat,“ plánuje Irena

A uzavírá: „Ráda bych všem, kdo chtějí se svou váhou něco udělat, vzkázala, že prvně musí opravdu chtít. A to poznají tak, že nebudou vymýšlet, proč to nejde. Nejdůležitější je srovnat si to v hlavě. Děláte to pro sebe, abyste jako ženské mohly chodit s hlavou nahoru!“

To je opravdu skvělá inspirace a povzbuzení, viďte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama