Hlavní obsah

Jak se rodí kabelka

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Kabelka je malé umělecké dílo

27. 11. 2008

Nejen ženy, ale už i muži, berou své kabelky a tašky velmi vážně. Dnes už to není pouze zavazadlo, které obsahuje vše potřebné, je to vyjádření vašeho osobního stylu. Nezáleží jen na velikosti, ale i barvě, detailech, materiálu a doplňcích. Pro toskánskou značku Ghibli je kabelka skvost, který vás má zdobit.

Článek

Odtajníme vám, s jakou precizností jsou tyto jedinečné kabelky vyráběny. Laboratoř, kde se připravuje materiál, je jako továrna na čokoládu. Ale zde máte výhodu v tom, že se zde vyrábí stylové „bonbony" bez cukru a kalorií. K tomu, abychom mohli obdivovat nádherné kousky od značky Ghibli, je třeba porozumět kreativnímu procesu krok za krokem. Každá kůže je jiná, každá je jedinečný originál, který se musí zcela jinak barvit, aby výsledek byl dokonalý.

Ve chvíli, kdy je barvení dokončeno, nastupuje ruční malba a čistění detailní části kůže pro zvýraznění kreativního prvku kabelky. Díky tomu je kabelka vždy originálním dílem.

Když je kůže zcela připravena, začíná jemná práce střihu tak, aby žádný kus nepřišel nazmar. Návrh kabelky se nejdříve přenese na tvrdý papír a poté přiloží na materiál a vystřihne nebo vykrojí tvar kabelky. Každý krok střihu je přísně sledován a kontrolován zkušeným okem odborníka.

Posledním krokem je šití, které je precizně prováděno zručnými a zkušenými lidmi svého oboru.

Finální výtvor není jen kabelka, ale umělecké dílo. Umělci/návrháři společnosti Ghibli rádi říkají: „Skutečná kožená kabelka žije s vámi, stává se vaším společníkem, který sdílí vaše nálady a denní rytmus..."

Foto: www.handbagguide.com
Foto: www.handbagguide.com
Foto: www.handbagguide.com
Foto: www.handbagguide.com
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek