Hlavní obsah

Jarní rozkvetlý dezert? Upečte si sušenkové kytičky!

Dezert, který nezabere čas, vypadá skvěle, a ještě nestojí moc peněz? Existuje! Zkuste si vyrobit i vy kytičkové sušenky. Bude je milovat celá rodina.

Článek

Každý občas potřebuje inspiraci, když se mu nechce péct pořád dokola bábovka nebo perníková buchta. A protože jsme po něčem takovém pátrali i my v redakci, byli jsme nadšení z těchto chuťově dokonalých sušenkových kytiček. Náplň si udělejte dle své chuti a věřte, že se po nich doslova zapráší. Dětmi ověřeno :-).

Tip pro vás: Pokud se vám nechce dělat kytičky z kupovaného lineckého těsta, vyrobte si své citronové sušenkové těsto podle naší kulinární redaktorky Katky Bičíkové. Smíchejte 250 g hladké mouky, 125 g změklého másla, 120 g cukru moučka, nastrouhanou kůru z 1 citronu a 1 vejce, vypracujte těsto a nechte minimálně půl hodiny odležet v lednici. Pak postupujte podle našeho videa.

Chybí vám energie, ale po sladkém netoužíte? Uvařte si menu pro jarní detox. Nebo vyzkoušejte lahodné pomazánky plné bylinek .

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.