Hlavní obsah

Je lepší být ženou, nebo mužem?

Foto: shutterstock.com

Myslíte, že to mají ženy jednodušší?

21. 12. 2009

Vztahy jsou jedna velká kovbojka na pokračování. Koho vlastně chtějí ženy? Po kom doopravdy touží muži? Je dnes lepší nosit sukně, nebo kalhoty? A které pohlaví je na tom lépe? Pojďme na to přijít!

Článek

Emancipace a oproštění se od původního ženského předurčení - stání u plotny - způsobily, že mnoho žen nemůže najít partnera. A když ho objeví, zase se těžko sžívají s jeho návyky a životem. Proto asi dnešní svět tak dobře zná pojem přepracování. Kam jinam se taky před smutkem schovat? Prostě všechno je špatně. Ženy se čím dál víc věnují kariérám a muži mají pocit, že je dámy přestávají potřebovat, což zase odporuje jejich původnímu poslání chránit rodinný krb, stát se živitelem a řešit potíže. Ať se přihlásí ten, kdo z toho není zmatený! A ať nám poví, které pohlaví to má dnes těžší?!

Chlapa nepotřebuji!

25 % žen prý bude podle odhadu v roce 2020 trvale svobodných, na což upozorňují autoři bestselleru Proč muži lžou a ženy pláčou, Allan a Barbara Peaseovi.Feminismus má na to osobitý názor: Vždyť 50 % žen současného západního světa aktivně pracuje, tak na co by doma potřebovaly muže? Nevystačí si snad samy? Tak možná na to ošetřování z přepracování, ale jinak na nic… Ženské priority jsou jinde. Z péče o muže se stala nutnost přežít, budovat úspěch a neztratit se v tvrdé realitě.

Zajímavé je, že když ženy (aspoň naoko) vztahy neřeší, tak o nich rády čtou v knihách a časopisech. Mohlo by se zdát, že jim tak více záleží na tom, jak mít lepší vztah než Klára ze sousedství. Muže to však trápí stejně, i když se na vztahy nesoustředí s takovou vervou. A z toho vyplývá, že i mužská duše se ztrácí někde mezi emancipací, láskou a složitějšímnavazováním nových známostí. Být mužem taktéž není jednoduché. No opravdu!

Foto: shutterstock.com

Obě pohlaví jsou na tom stejně

Když muži přišli o nezávislost

Kdesi v minulosti měli muži a ženy své vymezené místo, teritorium, kam jim druhé pohlaví nezasahovalo. Vše bylo jasné. Rovnice živitel – matka a hospodyně byla jasná, všichni znali své poslání. Jak však čas postupoval, vedle vyspělejších a dravějších žen se muži začali stávat menšími a menšími. A tak se dámy konečně dostaly tam, kam směřovaly, kdežto muži přišli o svoji iluzi, že se bez nich nedá žít… (Nejšťastnější asi byli Adam a Eva, neboť ještě nevěděli, do čeho jdou, a hlavně jim nikdo neradil. Dnes jsou od toho kamarádi. Když poradí špatně, na koho se budete zlobit víc?)

Kdo je na tom nejhůř?

O vztazích se čím dál více přemýšlí, ale málokdo umí vypnout rozum a zkusit své štěstí „na blind“. Jaksi je to pořád nějaké zamotané. Seznamovací agentury se nechávají slyšet, že ženy chtějí úspěšného muže, který by je zabezpečil a ochránil, byl citlivý, ale ne zas až tak moc. Mužům prý stačí průměrná, ale osobitá partnerka – parťačka vhodná do nepohody s vlastním názorem a hlavou, která bude ochotná jim naslouchat. (Pozor, žádná dokonalost je nepřitahuje.)

Naproti tomu když si znovu přečtete tento odstavec, co uvidíte? Že muži musí být citliví a shovívaví vůči potřebám žen, ale neoblomní a tvrdí v ostatních záležitostech, a ženy by zase měly přijít na to, po čem muži touží a aspoň z části se postarat o jejich pohodlí. Takže vlastně nikdo s nikým neumí zacházet, a proto se na poli vztahů rojí tolik problémů. Nebo vy nemáte ten pocit? Aspoň že si obě pohlaví nemají co vyčítat, protože na tom jsou tak nějak stejně!

Ale schválně: Kdo to podle vás má opravdu těžší? Které pohlaví je na tom hůř? Napište nám své názory na info@prozeny.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek