Hlavní obsah

Jediná rtěnka, kterou potřebujete? Oranžová. Jak ji nosit?

Foto: Profimedia.cz
6. 8. 2018

Zkoušela jste si někdy rtěnku v odstínu do oranžova a zařekla se, že už nikdy víc? Chce to najít ten správný odstín a intenzitu pro váš typ pleti. Uvidíte, že jinou rtěnku už nebudete chtít. Vážně!

Článek

Růžová a červená jsou klasika, ale oranžová je ta pravá barva do letních dnů, které nás ještě nějakou dobu neopustí. Pravá blondýnka Elle Woods by možná poznamenala, že kdo si myslí, že oranžová nahradí růžovou, je blázen. Ale my, a například i Jennifer Lopez (49), se pro oranžovou nadchly. Barva se stala v poslední době oblíbenou jak na červený koberec, tak i do ulic.

Matná, nebo lesklá?

Výhodou oranžové rtěnky je, že nepůsobí tak extravagantně jako sytě červená. Zdůrazní opálení a únavu z obličeje dokáže odstranit skoro lépe než spánek. Jediná nevýhoda je, že pokud máte zažloutlé zuby, oranžová barva to většinou zvýrazní. Proto musíte chytře volit intenzitu barvy. Sytá oranžová může zuby naopak opticky ještě více vybělit, jestliže tedy nemáte americký úsměv, volte tlumenější tóny a směřujte spíše ke korálové barvě.

Matná, sametový efekt, třpytky nebo lesk? Pro parné letní dny bude na rtech nejpříjemnější lehčí textura s vyživujícími složkami – tedy spíše hydratační rtěnka nebo tónovaný balzám, které bývají s leskem. Na večer můžete zvolit matnou variantu s pořádnou pigmentací. Pokud máte však užší rty, vždy sáhněte raději po lesklejších rtěnkách, přidají rtům objem.

Foto: Profimedia.cz

Jennifer Lopez oranžovou rtěnku doplnila tvářenkou ve stejné barvě, což vypadá už trochu extravagantně, ale pokud si troufáte, proč ne?

Komu sluší korálová

Odstínů oranžové najdete celou řadu. Světlejším typům, a zejména blondýnkám, budou slušet oranžové lehce zabarvené dorůžova. Díky tomu nebude pleť vypadat tak bledá. V obchodech hledejte odstíny s názvem „coral“ neboli korálová. Ta sedne všem typům pleti, tak pokud nevíte, je to sázka na jistotu.

Nejjasnější oranžovou si pak můžou dovolit ženy s tmavším odstínem pleti. Pokud vás intenzita barvy trochu děsí, zkuste nejdříve sáhnout po lescích nebo tónovaných balzámech.

Foto: Profimedia.cz

Jennifer Lawrence a její tlumenější verze oranžové, která krásně doplňuje blond vlasy

Jaký make-up

Oranžová rtěnka dokáže strhnout pozornost, proto zbytek líčení můžete nechat střídmý – lehký make-up, trocha rozjasňovače a řasenka. Troufáte-li si na víc, doplňte rtěnku tvářenkou do oranžové barvy, stejně jako Jennifer Lopez.

Oranžová barva může zdůraznit jakékoliv nedokonalosti, proto si dejte záležet na sjednocenné pleti pomocí lehkého make-upu nebo BB krému. Pro neodolatelný letní look použijte bronzer – buď k vykonturování obličeje, nebo jen místo tvářenky pod lícní kosti.

Foto: Profimedia.cz

Emma Stone je hodně světlý typ a oranžová rtěnka je volbou číslo jedna k jejím zrzavým vlasům. V kombinaci se stíny jí to ohromně sekne!

Vyberte si oranžovou přesně pro vás!

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Rtěnka MAC, Amplified Lipstick, odstín Neon Orange, 590 Kč; Matná rtěnka se sametovým efektem Sothys, odstín 330 orange escapade velours, 800 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Rtěnka Ultra Last Instant Colour, Essence, odstín 12 head-to-my-toes, 70 Kč; Hydratační rtěnka Astor Soft Sensation, Lipcolor Butter, odstín 002 Loved Up, 125 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Rtěnka Clinique Pop, odstín 06 Poppy Pop, 720 Kč; Tekutá rtěnka Vice, Urban Decay, odstín Flame, 600 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Rtěnka Butter Lipstick NYX, odstín Staycation, 189 Kč; Intenzivní lesk na rty Clarins, odstín 11 Coral Tulip, 459 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Balzám a barva na rty Yves Saint Laurent, odstín 05 Watch Me Orange, 999 Kč; Tekutá rtěnka Matte Mania, Dermacol, odstín č. 51, 199 Kč

Líbí se vám rtěnky do oranžova, nebo raději zůstanete věrné červené klasice?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek