Hlavní obsah

Kachní špízy pěti koření

Hodnocení:
(22)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
20 minut
Náročnost
nízká

Kachnu je v našich zemích zvykem péct se solí a kmínem, maximálně s jablky nebo pomeranči. Kachní maso je ale skvělé i na minutkovou úpravu, jakou jsou i tyhle špízy s exotickým kořením a červenou cibulí. Nebudete litovat!

Ingredience pro:
2 porce
  • 2 kachní prsa
  • 2 lžičky koření pěti vůní
  • sůl
  • 1 lžička chilli koření
  • 1.5 červené cibule
Článek

Postup

Krok 1: Kachní prsa podle potřeby vykostěte, kůži na nich ale nechte. Pak je nakrájejte na kostky asi 2 x 2 cm, z jednoho prsa bude osm kousků, na jednu porci vychází dva špízy. 

Krok 2: V míse smíchejte koření pěti vůní (přímo takto se jmenuje kořenicí směs, voní krásně po badyánu), sůl a chilli jeho množství si upravte podle svých preferencí. Kostky kachního masa ve směsi obalte.

Krok 3: Troubu zapněte na 200 °C. Cibuli oloupejte, přepulte a poloviny ještě rozčtvrťte výsledek je osm kousků cibule. Na špejle nebo špízové jehly střídavě napíchejte připravené maso a cibuli.

Krok 4: Špízy nasucho (maso pustí dostatek omastku samo) opečte na pánvi ze všech stran dozlatova, z každé strany minutu až dvě. Poté pánev s opečenými špízy přesuňte do vyhřáté trouby a nechte asi 10 minut dojít. Jako příloha se hodí třeba bílý chléb.

Milujete kachnu tak jako my? Dopřejte si ji i třeba v netradičně pojatých špagetách carbonara s kachním masem nebo jako minutku se švestkovou omáčkou.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama