Hlavní obsah

Klasika je zpět! V zimě vsaďte na nesmrtelné kostky, kohoutí stopu a na tvíd

Foto: Masson, Shutterstock.com
20. 10. 2017

Patříte mezi milovnice kohoutí stopy a tvídu a tvrdíte, že z módy nikdy nevyjdou? V tom případě máte letos svůj rok. Kabáty, saka a sukně se kostičkami a jim podobnými vzory jenom hemží.

Článek

Posledních pár sezon se v módě vracíme k sedmdesátým létům, a není proto překvapivé, že se právě teď v zimních kolekcích objevují v takové míře nesmrtelné retro vzory.

Pánská elegance

Kostkované vzory na saku přímo odkazují na pánskou módu a modely jsou tomu často střihově přizpůsobeny: mají ramenní vycpávky nebo jsou rovné jako pro muže. Chcete-li outfit přece jen zjemnit, můžete si pořídit kratší vypasované sáčko.

A když jsme u pánského stylu, populární jsou letos také kostkované kalhoty, ať už cigaretové, nebo široké a kratší culottes. A samozřejmě můžete dovést inspiraci pánskou módou až do extrému a obléct se do kostek celá!

Foto: Archiv firem

K sakům a blejzrům patří vycpaná ramena. Na foto (zleva): sako H&M, 999 Kč; blejzr Stradivarius, 799 Kč

Foto: Archiv firem

Nosí se i kratší saka upravená na dámskou siluetu. Na foto (zleva): sako Zara, 1599 Kč; blejzr Asos, 2010 Kč

Foto: Archiv firmy

Máte-li sebevědomí přitahovat hodně pozornosti, oblečte se celá do „pánského“ obleku. Na foto (zleva): sako, 1999 Kč, kalhoty, 899 Kč; druhé sako, 1999 Kč, kalhoty, 1299 Kč; vše Mango

Foto: Archiv firmy

V celokostkovaném outfitu můžete vypadat i výstředně. Na foto (zleva): halenka, 699 Kč, kalhoty s krajkovým detailem, 899 Kč; překřížené sako, 2299 Kč, rovné kalhoty, 1299 Kč; vše Zara

Sukně v zimě?

I ve větrném a chladném počasí se dají v pohodě nosit sukně. Jen je potřeba silnější materiál, a proto se přímo nabízí tvíd. Jestli jste na klasiku, pořiďte si kolovou nebo áčkovou sukni ke kolenům. Ale v nabídce jsou také asymetrické střihy, sukně s knoflíčky nebo kombinované modely s kostkou a krajkou. Máte ráda minisukně? Pak zkuste kostkovanou do pasu a k ní vyšší zateplené boty.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): asymetrická sukně, 1299 Kč; sukně s krajkou, 899 Kč; obě Zara

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): sukně s volány Mango, 699 Kč; minisukně Stradivarius, 549 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): sukně s kohoutí stopou H&M, 899 Kč; tvídová sukně Zara, 899 Kč

Ikonické kabáty

Sherlock Holmes a londýnský sychravý podzim prostě mají styl – a v retro vzorech si vás všimne každý. Svůj celkový vzhled můžete kabátu buď přizpůsobit a držet se podzimních barev, nebo naopak propojit přírodní kabát s bláznivými prvky – třeba znovuobjevenou ledvinkou nebo sytě růžovými lodičkami. Zkrátka, tradiční kostky nemusejí být vždycky usedlé. Záleží pouze na vás, jaký jim dodáte šmrnc.

Foto: Archiv firem

Kohoutí stopa je klasika všech klasik. Na foto (zleva): kabát Zara, 2299 Kč; kabát H&M, 2999 Kč

Foto: Archiv firmy

Rovný kabát s kostkou by vám záviděl i Sherlock. Na foto: kabáty Bershka, oba 1599 Kč

Foto: Archiv firmy

Podzimní variantou je kratší kabát. Na foto (zleva): světlejší kabát, 2299 Kč; tmavší kabátek 1999 Kč; oba Zara

Chcete černobílou kostku ozvláštnit? Jděte do červené.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek