Hlavní obsah

Společnost Mars přináší přehled doporučení, jak do firem zavést pet-friendly kanceláře

Foto: Mars Česká Republika

Koncept pet-friendly kancelářeFoto: Mars Česká Republika

Zavádění pet-friendly kanceláří ještě před několika lety nebylo standardem. Jedním z prvních průkopníků v této oblasti byla společnost Mars, která se na tento koncept zaměřuje již více než deset let. Tento benefit se v posledních letech těší velké oblibě a má nespočet výhod.

Článek

Pro společnost Mars, jednoho z největších světových výrobců cukrovinek, čokolády, potravin a krmiv pro domácí zvířata, je velmi důležité vytvářet lepší svět pro domácí mazlíčky. Toho chce dosáhnout prostřednictvím několika pilířů, jako je podpora jejich adopce, dlouhodobá pomoc zvířecím útulkům a neméně důležité je i zavádění konceptu pet-friendly kanceláří, které mají velký vliv nejen na spolupracovníky, ale i na společnost samotnou. Společnost Mars je zastáncem, že mezi nesčetné výhody tohoto konceptu patří lepší atmosféra mezi spolupracovníky, vyšší produktivita a obecně méně stresu. „Díky našim dlouholetým zkušenostem v této oblasti se nám podařilo vytvořit účinná pravidla na pracovišti, která umožňují našim spolupracovníkům a jejich domácím mazlíčkům být spolu v souladu,“ říká Daria Maslovskaia, ředitelka lidských zdrojů ve společnosti Mars pro střední Evropu.

Foto: Mars Česká Republika

Mezi výhody pet-friendly kanceláře patří příjemná atmosféra a vyšší produktivitaFoto: Mars Česká Republika

Jak na to? Klíčové kroky pro manažery od společnosti Mars

Společnost Mars na základě svých dlouholetých zkušeností sestavila sadu nástrojů, které budou při zavádění konceptu pet-friendly kanceláří velmi užitečné. V první řadě je ideální se seznámit s předpisy a požadavky, které jsou pro zavedení takových kanceláří nezbytné. Daná společnost by si pak měla ujasnit, jaké prostředí a vybavení může nabídnout. Doporučuje se, aby v kanceláři bylo místo, kde budou mít domácí zvířata svůj klid na odpočinek. Ideální je také zajistit misky s vodou a granulemi. Při zavádění nové pet-friendly kanceláře je také důležité předložit jasný koncept ke schválení vedoucímu týmu. S určením směru konceptu může pomoct i krátký průzkum mezi spolupracovníky. Někteří mohou také program podpořit tím, že budou pomyslnými firemními influencery. Nezapomeňte ani na přehledně zpracované materiály, jako jsou informační letáky a brožury. Po zavedení pet-friendly programu je důležité sledovat zpětnou vazbu od všech spolupracovníků. Podrobnější informace jsou k dispozici na internetových stránkách zde. Na příchod domácího mazlíčka do kanceláře se však musí připravit i spolupracovníci. Díky speciální příručce Cesar o tom, jak připravit pracovní prostor, aby byl pet-friendly, lze získat užitečné tipy, například jak zařídit klidné místo k odpočinku nebo jaké vodítko pro psa ideálně použít. Podrobnější informace lze získat na tomto odkazu.

Foto: Mars Česká Republika

Pet-friendly kanceláře často pomáhají odbourat pracovní stresFoto: Mars Česká Republika

Společnost Mars je ochotna podpořit každého, kdo tento koncept zavede, startovacím balíčkem s tipy a pamlsky. Pro další informace, radu nebo pomoc kontaktujte Lenku Kroupovou na e-mailové adrese lenka.kroupova@effem.com.

Reklama

Související témata: