Hlavní obsah

Kouzla s nábytkem v malém bytě: Co se vám bude hodit?

Foto: Torrimex

Sedací soupravu volte rozkládací s úložným prostorem. Modulová sedačka Enjoy. Cena jednoho dílu dle potahu a provedení od 14 202 Kč

Koupili jste si garsonku nebo jednopokojový byt s kuchyňským koutem a nevíte, čím jej vybavit? Máme pro vás tipy na hezký a účelný nábytek. Podívejte se.

Článek

Trendy ukazují, že spousta lidí hledá byt, do něhož by se mohli nastěhovat ihned bez jakéhokoli zařizování a shánění. Nechce se jim trávit volný čas nakupováním v obchodech s nábytkem ani čekat, až jim zakoupené vybavení doručí.

Ale hlavně se chtějí vyhnout omylům s výběrem multifunkčního nábytku, který jim umožní žít i na malé ploše zdravě, účelně a hezky.

Foto: YIT

Vybavený finský minibyt. Vše tady snadno přesunete a rozložíte

Inspirujte se ve vzorových bytech

Toho v zahraničí využívají developeři a některé byty dodávají buď s nábytkem a bytovým textilem, nebo kompletně vybavené včetně elektrospotřebičů, s nádobím a potřebami ke stolování.

Například ve Finsku minibyty zahrnují jeden až dva pokoje a mají celkovou plochu 26,5–35,5 m2. Takové byty se staví i u nás. V developerských projektech obvykle najdete zařízený vzorový byt, kde se můžete inspirovat, jak jej dispozičně zařídit. V některých objektech klientům s výbavou bytu pomůže bytový architekt.

Foto: Sklopné postele

V malých bytech volte skříňové sestavy až do stropu a pomůže i sklopné lůžko. Dvoulůžko Klasik stojí 25 550 Kč

Foto: Sklopné postele

Po rozložení nepoznáte, že jde o sklápěcí postel

Foto: Indeco

Do sestavy vysokých skříní částečně zapustíte také rozkládací sedačku. V malém bytě tak nebude překážet. Cena skříní je ovlivněna velikostí sestavy a použitým materiálem. K doptání u výrobce

Od podlahy ke stropu

Volte nábytek, který umístíte od podlahy ke stropu, nebo takový, který do sebe zasunete v případě, že potřebujete volné místo. Sedací soupravu pro každodenní spaní vybírejte s integrovaným kvalitním lůžkem, vybaveným kvalitní matrací. Židle volte stohovatelné, v opravdu malých bytech skládací. Využít můžete i konferenční stolky, které jednoduchým pohybem proměníte na stoly jídelní.

Foto: Woodface

Vestavěné skříně pojmou postele i pracovny. Zavřete dveře, a je uklizeno. Cena se odvíjí podle provedení a zvoleného materiálu. Více informací u prodejce

Foto: Casa Moderna

Otevřená knihovna Novamobili vytvoří zajímavý předěl minibytu. Cena 23 985

Foto: EVE

Rozkládací jídelní stůl Loft s úložným prostorem pro židle. Cena 18 992 Kč

Foto: Amber Interiér

Multifunkční stolek Magic má chromovou podnož nastavitelnou na různé výšky od 44 do 76 cm. Cena 29 478 Kč

Foto: Design Outlet

Multifunkční konferenční stolek Rosemary s úložným prostorem. U zvednuté desky pojíte a lépe se dostanete k věcem pod ní. Cena 5250 Kč

Foto: Design Outlet

Rosemary uzavřený. Část stolové desky je vyrobena z exkluzivního bílého skla, korpus stolku je lakovaný bílým lakem ve vysokém lesku

Foto: Design Outlet

Konferenční stolky Gala zasunete do sebe. Šířka 130 cm, výška 45 cm. Dva kusy za 8100 Kč

Foto: Design Outlet

Dubové zasouvací konferenční stolky Habit. Cena 5240 Kč

Foto: Design Shop

Stohovatelná židle DS182902. Cena za jeden kus 2135 Kč

Nabízíme vám inspiraci i typy nábytku, které vám se zařízením malého bytu pomohou. Další rady najdete například v článku Máte málo soukromí? Vytvořte si ho nebo Nápad nad zlato: Jak vyřešit ložnici v malém bytě?.

Také jste se potýkali s výbavou malého bytu? Poraďte v diskusi, co s tím.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.