Hlavní obsah

Mladší díky pár kapkám vlastní krve? Ano, i tohle lékaři umí!

Foto: Profimedia

Cest, jak omladit pleť, je mnoho, ne každá je ale dostatečně účinná. Zkusíte vlastní krev?

Nebudeme si nic namlouvat, nikdo nemládne. Jenže, jak vzhled vylepšit, když vám vadí botox nebo máte vnitřní zábrany vůči výplním vrásek? A co vyzkoušet plazmaterapii, tedy vlastní krev?

Článek

Omlazení pomocí plazmaterapie pracuje jen s trochou krve (8 ml), která se po odebrání ze žíly a zpracování v centrifuze zase vrací zpět do těla. Co dokáže a jak přesně celá aplikace probíhá?

Zamávat (nejen) vráskám

„Plazmalifting dokáže předcházet výraznému stárnutí pokožky, jejímu ochabnutí a vadnutí. Využívá se k ošetření obličeje, ale i krku, šíje, dekoltu, pomůže omlazení hřbetů rukou, kde se zlepšení vzhledu dosahuje jinými metodami obtížně. Navíc aplikace vlastní plazmy také urychluje hojení, což se dá využít pro další pečující a léčebné zákroky, například po ošetření laserem nebo pro léčení akné. Vylepšit se dají i starší vkleslé jizvy,“ říká MUDr. Karolína Kykalová, primářka dermatologického oddělení pražské kliniky Esthesia.

Foto: Profimedia

Plazma zajistí nejen mladší pleť, ale také lepší růst vlasů

Výsledkem aplikace plazmy obohacené o krevní destičky je bio-stimulace kolagenových buněk v pokožce. Ta je totiž stárnutím přirozeně ztrácí, snižuje se hydratace i aktivita kolagenových buněk, pleť ochabuje a tvoří se na ní vrásky. Silný impulz v podobě vlastní plazmy podpoří unavené buňky. Ty se pak znovu dokážou aktivně podílet na přirozené obnově kůže a opravách nedostatků.

„Nastartování procesu revitalizace a omlazení pleti je šetrné a bezpečné,“ říká MUDr. Yvonne Bergerová, dermatoložka z pražské BcDClinic. „Stačí k tomu už první ampule plazmy. Prospěje to stárnoucí a narušené pokožce, ale poslouží i jako prevence. Aktivace buněk v pleti ji dokáže chránit i proti nadměrnému působení UV záření nebo proti důsledkům mrazivého počasí.“

Krev podpoří i růst vlasů

Ošetření není náročné a příprava trvá vlastně jen několik minut. Vše se odehrává v dermatologické ordinaci. Po odběru krve ze žíly (jako při běžném laboratorním vyšetření) se ve speciálním přístroji za vysoké frekvence oddělí z krve plazma s krevními destičkami. Připravenou plazmu pak lékař malými vpichy hned vrací zpět do těla, do místa, které je potřeba „vylepšit“.

Foto: Profimedia

Zákrok podstoupila například Kim Kardashian

Plazma bohatá na krevní destičky, PRP, jak se také označuje technologie RegenPlazma, podporuje aktivitu až 80 % vlastních růstových faktorů. Pokožka se tak postupně vrací do kondice, a protože dávka neobsahuje žádné chemické aktivátory, nehrozí alergické reakce ani jiné odmítavé odpovědi organismu. Pro potřebný efekt je ale potřeba plazmu aplikovat v určeném intervalu celkem třikrát.

„Plazmu dnes používáme i k řešení problémů s padajícími a řídnoucími vlasy, u mužů i u žen. Postup odběru a aplikace je stejný, ve vlasové pokožce stimulují vlasové kořínky k růstu, a postupně se tak dá zabránit i padání vlasů. Časem může dojít i k jejich zhoustnutí,“ upozorňuje Karolína Kykalová.

Foto: Facebook Simony Krainové

Simona Krainová rovněž spoléhá na efekt plazmaterapie

Krása nepřijde hned

  • Aplikace plazmaterapie nepatří k „zákrokům pro obědovou pauzu“, mírné otoky se ztratí po třech dnech. Kůže ale nebude vyžadovat žádnou obtěžující rekonvalescenci.
  • Nejedná se o výplňovou metodu, pleť se dostane do viditelně lepší kondice vlastními silami.
  • Zákrok je založen na trvalých a pozvolných změnách. Rozhodně nemění rysy obličeje, ale vyhladí vrásky, eliminuje kruhy pod očima a kůži revitalizuje.
  • Vše trvá – podle plochy – asi 45–60 minut. Efekt bude viditelný po druhém a třetím ošetření. Interval mezi jednotlivými zákroky by měl být 30 dní.
  • Výsledek je dlouhodobý. Ošetření nebrání využití dalších účinných metod, které umožní vypadat mladě.
  • Cena závisí na rozsahu, jeden zákrok stojí okolo 5000 Kč.

Láká vás vyzkoušet sílu vlastní krve?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek