Hlavní obsah

Móda ze „sekáče": Našli jsme 10 trendy outfitů!

Foto: Petr Makovička

V sekáči můžete najít neuvěřitelné kousky oblečení

12. 7. 2011

Sháníte neotřelé kousky, ve kterých nepotkáte polovinu města, a přitom zrovna nemáte na rozhazování? Vydejte se do „sekáče“. Second handy navíc už dávno nenavštěvují jen dámy, které mají hluboko do kapsy, potkáte se tu i s milovníky módy, pátrajícími po opravdových módních unikátech. Nebo s naší stylistkou Jankou, která pro vás modely z druhé ruky sestavila.

Článek

Džíny Dolce&Gabbana za čtyři stovky nebo ostře růžové kraťasy podle nejnovějších trendů (více se dozvíte ve článku Nebojte se přiznat barvu!) za 30 korun. V sekáčích se dají objevit skutečné podklady. Chce to jen trpělivost. „Projděte opravdu kousek po kousku a dejte si načas, já se každým second handem probírala skoro dvě hodiny,“ radí stylistka Janka. Nechoďte do „sekáčů“ se seznamem věcí, které nutně potřebujete, pravděpodobně byste odešly s nepořízenou. Lovit jděte s tou správnou nakupovací náladou a buďte přípustné všem možnostem, jednou objevíte super sáčko, příště zase nádherné šaty (a pokud ne, vyberte si některé z našich tipů do 777 korun).

Skvělé kousky, které vypátrala stylistka Janka, si na vlastní kůži vyzkoušela naše asistentka Andrea. Ta zaskočila za naši čtenářku, která kvůli pracovním povinnostem nakonec nestihla přijet. Kolegyně Andrea prý do sekáčů nechodí, tvrdí, že v nich moc neumí hledat. Výběr naší stylistky se jí ale líbil, a tak si jeden z oblečků, proužkovaný svetřík s krátkým rukávem (na fotce je s boyfriend džínami Diesel) nakonec odnesla domů. Stál ji všehovšudy třicet korun.

Který z kousků zaujal vás?

Foto: Petr Makovička

Na foto: kraťasy (Textil House, 30 Kč), svetřík (Textil House, 30 Kč), sako (Textil House, 30 Kč) boty (levná móda J+M 450 Kč), pásek (H&B 20 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (H&B, 188 Kč), bundička (H&B, 98 Kč), boty (Levná móda J+M, Atmosphere, 350 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (H&B, 188 Kč), bundička (H&B, 98 Kč), boty (Levná móda J+M, Atmosphere, 350 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: džíny (Dolce & Gabbana, H&B, 428 Kč), triko (Textil House, 30 Kč), rukavičky (Art deco Galerie, sběratelský kousek z 30. let – 180 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: šaty (H&B, 88 Kč), boty (Levná móda J+M, Atmosphere, 450 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: kraťasy (Replay, H&B, 398 Kč), pásek (H&B, 10 Kč), top (H&B, 58 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: top (Megasekáč Holešovice, 40 Kč), kraťasy (Replay, H&B, 398 Kč), sandálky (Levná móda J+M, Atmosphere, 250 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: hedvábné vintage šaty (Art deco Galerie, 1280 Kč), rukavičky (Art deco Galerie, 180 Kč), vintage boty (H&B, 10 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: svetřík (Textil House, 30 Kč), džíny (Diesel, H&B, 450 Kč)

Foto: Petr Makovička

Na foto: triko (H&B, 68 Kč), džíny (Diesel, H&B, 450 Kč), vesta (Textil House, 30 Kč), boty (Levná móda J+M, Atmosphere, 450 Kč), šátek ve vlasech (Megasekáč Holešovice, 40 Kč)

Foto: Petr Makovička

Andreu sladila Janka do posledních detailů včetně šátku do vlasů (Megasekáč Holešovice, 40 Kč)

Styling a vizáž: Janka Letková

Co vy a second handy? Nakupujete v nich? Které jsou vaše osvědčené? Budeme se těšit na vaše tipy!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.