Hlavní obsah

Obývák s kuchyní: Jak je dokonale sladit?

Foto: SYKORA

Nábytkem, navrženým v jednotném designu, si můžete zařídit originální obývací pokoj na míru a dekorem dřeva jej sladit s kuchyní

Máte byt s velkou místností, která slouží jako kuchyň, jídelna a obývací pokoj, nebo o spojení dvou místností v jednu uvažujete? Pořiďte si nábytek, který tyto zóny sladí v harmonický celek.

Článek

Velká místnost je atraktivní, ale aby se v otevřeném prostoru skutečně příjemně žilo, měli byste ji hezky a účelně zařídit. Výrobci již přicházejí s nábytkem, kterým zařídíte jak kuchyň, tak jídelnu i přilehlou společenskou zónu. A tak se v kuchyni, stejně jako v obýváku, objevuje nábytek třeba z exotických dřev nebo v laku ve vysokém lesku. A s čalouněním sedacích souprav zase můžete sjednotit potahy jídelních židlí.

Módní trendy – jednotný design nábytku

„Propojování kuchyně s obývacím prostorem bytu je silným aktuálním trendem. Díky tomu člověk zjistí, že jeho byt je vlastně nafukovací, protože všechny dílčí prostory se zvětší ve chvíli, kdy to potřebujete,“ tvrdí Dušan Všelicha ze společnosti Oresi. Vítězí i názor, že bydlení v duchu celistvého konceptu má i příjemnější atmosféru a dává více energie. „Chci jen připomenout, že vůbec nemusí jít o bourání příček. Pocitové propojení a celistvá okouzlující atmosféra bytu se dají vytvořit i mezi místnostmi stavebně oddělenými," upozorňuje Dušan Všelicha.

Foto: CZ KUCHYNĚ

Moderní vybavení obývacího pokoje v černobílém provedení se promítá i do kuchyně. Společenská zóna je částečně oddělena jídelním stolem

Foto: ORESI

Tento jedinečný prostor je realizovaný z nábytku Pulita, Noble a Sorano

Foto: HANÁK

K výrazné fialové barvě dobře ladí tmavé odstíny a dekor dřeva makasar

Digestoř – ať kuchyně neubírá na komfortu

Na společenskou zónu navazuje kuchyně, a tak zde rodina může být většinu času pospolu, včetně toho, který právě vaří. Jenže – kuchyň je ve skutečnosti technickým a pracovním zázemím, ke kterému náleží příslušný hluk i pachy. Proto potřebujete výkonnou digestoř.

Foto: BRIK

Zasklená knihovna Marína poslouží jako předěl místnosti, vystavit do ní můžete sklo a dekorativní předměty

Výkon digestoře vybírejte podle velikosti celé místnosti, tedy počtu kubických metrů v prostoru. Pokud nebude mít dostatečný výkon, může se pára v podobě mastného filmu usadit i na stěnách nebo na tapetách a obrazech, ulpí čalounění i kobercích.

Foto: ORESI

Velmi mladistvá a svěží, barevně sladěná pastelová kombinace nábytku Avorno, který tvoří s kuchyní kultivovaný celek

Foto: HANÁK

Luxusně v interiéru působí dekory dřeva ve vysokém lesku. Elegantní je kombinace s nábytkovými prvky v černém laku

Víte, že do společenské zóny můžete umístit takzvanou lustrovou digestoř, která vám s tímto problémem pomůže? Přečíst si o ní můžete v tomto článku.

Foto: RITZY

V ladění interiéru vám kromě designu nábytku a jednotné podlahy pomohou i barvy

Pomohou i barvy

Sladit nebo rozčlenit interiér pomohou také použité materiály a barvy. „Tento interiér (viz obrázek) jsme zařizovali pro mladé manžele. Kuchyň v podkrovním prostoru byla nová, proto jsme doladili zbytek prostoru a vyrobili jsme do něj několik kousků nábytku ve stejném stylu,“ říká designérka Jitka Litschmannová ze společnosti Ritzy. Za povšimnutí stojí barevné řešení, které místnosti dodalo hřejivou atmosféru. „Strohá svítidla tenhle prostor odlehčují a modernizují,“ dodává designérka.

Foto: cz kuchyne

Při zařizování stejným nábytkem není třeba se bát ani výraznějších barev, které by malé oddělené místnosti opticky ještě zmenšovaly.

Foto: CZ KUCHYNĚ

Výrazné barvy můžete v interiéru opakovat na zařizovacích předmětech

Foto: ALNUS

Velmi efektní je, když v některé z částí místnosti snížíte sádrokartonem podhled a osadíte jej zajímavým osvětlením. Pracovat můžete i s opakováním barevných akcentů

A jaké jsou vaše zkušenosti s bydlením v otevřeném prostoru? Pořídili byste si jej, nebo dáte přednost samostatným pokojům?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek