Hlavní obsah

Oddalte stárnutí - pijte víno!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Víno je zaručený lék proti stárnutí

Užívat si v každém věku, hrát pétanque s přáteli, popíjet víno, nalézat zalíbení v dobrém jídle. Vychutnávat si v klidu a v pohodě oběd o třech či čtyřech chodech, vysedávat v kavárně a debatovat. Je možné vést takový způsob života a zároveň nebýt Francouz? Existuje něco jako elixír života, který by naše stárnutí zpomaloval? Ano, existuje!

Článek

Francouzský paradox

Příroda zná řešení téměř na všechno. A tak některé látky v potravě nám mohou pomoci více, než si myslíme. Dobrým příkladem je třeba takzvaný „francouzský paradox". Tento pojem označuje skutečnost, že lidé žijící ve Francii trpí relativně nízkým výskytem akutních srdečních onemocnění, přestože konzumují velké množství nezdravých mastných kyselin, nasycených tuků a cholesterolu. Takový způsob výživy by měl vést ke zvýšení počtu těchto chorob. Paradox bývá vysvětlován tamní stravou. Protože Francouzi do svého jídelníčku zařazují vysoké procento rybích pokrmů, ovoce a zeleniny a především pravidelně konzumují červené víno.

Červené víno léčí

Pokud ale nechcete úplně změnit svůj styl života a přijmout francouzskou kulturu za svou, nemusíte. Příroda nám nabízí východisko ve formě látky, která je hnacím motorem prodlužování aktivního života. Její název je resveratrol, jehož působením dochází k zvýšení produkce sirtuinů neboli genů mládí v buňkách, a tím proces stárnutí zpomaluje. Resveratrol se hojně vyskytuje například v červeném víně, nápoji ve Francii tak opěvovaném. Abyste tělu dodali 1 miligram resveratrolu, musíte vypít 4 decilitry tohoto lahodného moku. To nezní špatně... Výrazně pozitivní účinek na lidský organismus však přináší až dávka 50 miligramů resveratrolu, což odpovídá 20 litrům vína. To ale obyčejný člověk prostě nezvládne. Resveratrol obsažený v červeném víně sice prospívá, ale alkohol by v tomto množství zabíjel...

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Francouzi vědí, co je dobré

Vivat resveratrol

Pokud se vám myšlenka dlouhého aktivního života líbí, resveratrol můžete užívat i jinak, než jen popíjením červeného vína. Na našem trhu je k dostání hned několik potravinových doplňků, které tuto látku obsahují v různých koncentracích.

Například doplněk stravy Evelor obsahuje bioaktivní látku resveratrol ve vysoké koncentraci. Získává se z čistě přírodních zdrojů. Jelikož si lidské tělo není schopno tuto látku vytvořit, dodávání resveratrolu ve formě tabletek nám jednoznačně prospívá.

Prodlužte si život

Čas běží, ale to neznamená, že se máte zastavit a přestat žít aktivním životem. Čím dříve se začnete zajímat o způsoby, jak se udržet v kondici a čím prospět vašemu tělu, tím snadněji budete regenerovat své síly. Prodlužte si aktivní délku života.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek