Hlavní obsah

Opravdový hit v levném bydlení: Mobilheimy!

Foto: Mobilheim Centrum

Máte zájem o mobilní dům vhodný pro celoroční bydlení? Hledejte reference a vsaďte na ověřeného prodejce, který splní vaše představy do posledního detailu

Chcete si pořídit domek k rekreaci nebo potřebujete rychle a levně bydlet? Tak zkuste hit posledních let, mobilní domek. Střechu nad hlavou můžete mít už za pár set tisíc korun.

Článek

Pro tyto domy se u nás také vžil z němčiny přejatý výraz „mobilheimy“ a jsou trendem nejen zahraničí, ale oblibu získávají i u nás.

Mobilní domek není karavan

Přestože ve své původní podobě připomínají karavany, nejsou určené k cestování a jejich ocelový podvozek s kolečky, výsuvnými podpěrami a ojí s přípojným zařízením slouží hlavně k rychlé přepravě na kratší vzdálenost a k manipulaci na pozemku.

Foto: Mobilheim Plzeň

Mobilheim Atlas po zateplení. Fasádu tvoří palubky

Foto: Sun Roller

K mobilheimu potřebujete pozemek, zpevněné místo na postavení domu a přípojky elektřiny a vody, dále kanalizaci nebo jímku. Můžete mít i nádrž na propan-butan

K transportu na delší vzdálenost je zapotřebí použít podvalník nebo speciálně upravený kamion s povolením pro přepravu nadměrného nákladu.

Foto: Mobilní domky

Luxusní Mansarda vyjde zájemce o rychlé bydlení na 1 600 000 Kč

Foto: Mobilní domky

Nabízí ale velkoryse řešené prostory. Za obývacím pokojem je jídelní kout

Jak si pořídit mobilheim

V Česku jsou tři možnosti, jak takový domek získat. Lze koupit použitý či nový model za zahraničí, nebo si pořídit mobilní dům, vyrobený v Česku. Klasické použité mobilheimy pocházejí nejčastěji ze států EU. Podle stavu je můžete pořídit již v ceně od 60 tisíc korun.

Foto: Mobilní domky

Dům typu Future má vnitřní omítky namísto těžkých a křehkých SDK desek, vnější omítky a lehkou zateplenou fasádu

Nové modely, například od značky Regal, jsou v cenách od 553 000 korun za typ The Reflection. Modely od značky Sun Roller jsou k mání v ceně od 464 900 korun. Značek použitých mobilheimů je spousta, například Atlas, ABI, Willerby, BK a další. Jejich cena je individuální, záleží na stavu objektu.

Foto: Mobilni domy Regal

Obývací pokoj v teplých barvách s tmavým dřevem vytváří luxusní a pohodovou atmosféru

Co zajímá zákazníky

Jaké jsou trendy v prodeji mobilheimů? David Hamid ze společnosti Mobilheim Centrum říká: „„V letošním roce mají i na tuzemském trhu zákazníci zájem hlavně o nové mobilheimy, které jim poskytují komfort moderní chaty či standardního bytu a jsou ochotni investovat do tohoto pohodlí daleko větší finanční prostředky."

Foto: Mobilni domy Regal

Půdorys mobilheimu Autograph. Pořídíte jej za cenu od 1 178 000 Kč

Výbava a dispozice

Domky jsou vybaveny kuchyňskou linkou, obývacím pokojem s jídelním koutem, mají jednu až tři ložnice, WC a koupelnu. V některých jsou i dvě bytové jednotky.

Foto: Mobilheim centrum

Kuchyně mobilheimu Symphony je vybavena špičkovými spotřebiči

Foto: Mobilheim centrum

Pohled do obývacího pokoje modelu Symphony

Topí se převážně na propan-butan nebo elektřinu, ale můžete mít i topení na pevná paliva. Po zateplení se dá mobilní dům obývat i celoročně. Když dojde i k výměně oken, která je pro bydlení v tuzemských podmínkách nezbytná, domky víceméně získávají charakter normální stavby.

Foto: Mobilheim centrum

Hlavní ložnice domu The Inspiration. Model stojí od 973 000 Kč

Mobilní domek po česku

Jak vypadá tuzemská výroba mobilních domků ve srovnání s těmi ze zahraničí?

„Vyrábějí se pro celoroční použití a mají vzhled klasického domu. Také rozvody vody, plynu a podobně jsou normalizované a připravené pro celoroční provoz,“ vysvětluje Petr Žáček ze společnosti Mobilní domky.

Foto: Mobilni domky

Domek Basic se hodí jak k rekreačnímu, tak k trvalému bydlení. Stojí od 282 800 Kč

Foto: Mobilni domky

Zařídit si v něm můžete běžnou koupelnu s vanou

„K výhodám patří i variabilita vnitřních dispozic a fakt, že například WC, sprchový kout, dveře a okna nebo i výška stropu odpovídají požadavkům pro stavby," dodává Petr Žáček.

Foto: Mobilni domky

Model DeLuxe splňuje všechny podmínky pro trvalé bydlení

Jaké další domky můžete mít?

Jinou možností jsou například domky od společnosti Mobile Point, kde se cena modulu, jež nahrazuje garsonku s obytnou plochou 25 m2 včetně WC a sprchového koutu, pohybuje v základní verzi od 380 000 korun. V provedení pasivní dům, který má takřka nulové náklady na energie, pak stojí od 550 000 korun.

Foto: Mobilni domky

Typ domku Standard s palubkovou fasádou nabízí plochu 44 m^2

Nové domy od výrobce Marvel jsou u typu I za 462 000 korun, k dalším typům patří třeba Classic od společnosti Woodcon. Ten můžete mít v provedení 2+kk o rozloze 50 m2 v ceně od 820 000 Kč plus náklady za dopravu.

Líbí se vám možnost rychlého a bydlení v mobilním domku? Kterému byste dali přednost vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.