Hlavní obsah

Pět domů, které si nejčastěji pořizujete!

Foto: Hoffmann

Dvoupodlažní dům Spruce XL plní nároky kladené na současnou architekturu

Chcete si pořídit nové bydlení? Stále je výhodná doba pro hypotéky a dobré podmínky pro nákup nemovitostí umocňují i ceny realit. Zde je pět nejoblíbenějších typových domů!

Článek

Které domy si Češi nejčastěji kupují? Vybrali jsme typovky od společností, které získávají za své domy nejvíce ocenění.

Minor je malý pouze názvem

Společnost Atrium se déle než dvacet let zabývá výrobou a realizací montovaných dřevostaveb. K nejoblíbenějším patří i dvoupodlažní dům Minor 148. „Tento dům je oblíbený díky svému dispozičnímu uspořádání,“ říká Věra Doubková z oddělení marketingu a upřesňuje: „Zákazníci si jej mohou upravit podle svých představ či velikosti pozemku. Realizovali jsme tento typ i do svahu, kdy se do domu vchází z horního patra.“

Foto: Atrium

Fasádu domu Minor (zde řešen do svahu) lze umocnit třeba obkladem z modřínových hranolů, které zvýrazní moderní linie stavby. Základová deska domu, včetně jejího kompletního zateplení je za 365 600 Kč

Celková plocha 148,8 m2 nabízí dispozice 4 + kk a dostatek úložného prostoru v podobě dvou šaten. Dům na klíč můžete mít za 3 427 200 korun.

Foto: Atrium

Pohled do nezařízené obytné zóny. Majitelé mohou přitápět také krbem

Kubis – postaven za 11 dní

Také RD Rýmařov se stavěním na bázi dřeva zabývají již čtyřicet let. Kdo by si nevzpomněl na tradiční Okaly? K preferovaným novinkám patří i Kubis 631.

Foto: RD Rýmařov

Vrchní patro je díky sedlové střeše se sklonem 25° plnohodnotné a poskytuje dostatek prostoru. Strop kopíruje tvar střechy, je tedy mnohem vyšší než u klasického podkroví

„Ekonomický provoz domu je řešen inteligentním systémem vytápění a větrání Siemens Synco Living, který je součástí standardu,“ upozorňuje Ing. Jiří Pohloudek, obchodní ředitel společnosti. „Tento systém umožňuje regulaci vytápění v každé místnosti zvlášť, takže ušetříte až 30 % energií za vytápění,“ doplňuje. Dům o celkové ploše 120,6 m2 s dispozicí 4 + kk s možností úpravy na 5 + kk můžete mít již za 1 999 999 korun včetně DPH, dopravy a základové desky.

Foto: RD Rýmařov

Kuchyňka je součástí obývacího pokoje, přitom je situována do samostatného „boxu“

Lenka je i s garáží

Společnost Ekonomické stavby má pro klienty širokou nabídku zděných domů. Martin Protiva, obchodní ředitel společnosti, říká: „Například Lenka je oblíbeným typovým nízkoenergetickým domem, který poskytuje dostatek prostoru a pohodlí čtyřčlenné rodině.“ Součástí domu s obytnou plochou 129 m2 a dispozicemi 4 + 1 je garáž a další úložné prostory. „Klienti si i tento dům mohou upravit dle individuálního přání," dodává Martin Protiva. Cena domu je 3 050 000 korun.

Foto: Ekonomické stavby

Zastřešená prostorná terasa nabízí pohodlné posezení s výhledem do zahrady

Foto: Ekonomické stavby

Interiér majitelé zařídili nábytkem jednoduch linií a v přírodních barvách

Spruce nabízí moderní bydlení

Z osvědčeného stavebního systému Velox, z něhož společnost Hoffmann své stavby řeší konstrukčně, vzniklo mnoho domů. Do typové nabídky patří i oceněné stavby, například Fortuna, Charis, Prima a další. Velmi oblíbený je i typ Spruce 20 Passive. „Tento dům splňuje nároky, kladené na současnou architekturu, i požadavky na účelné dispoziční řešení obytných prostor," vysvětluje Roman Šikl, obchodně-technický specialista, a dodává: „Dům je v pasivní energetické třídě.“ Na rozloze 154,5 m2 můžete mít dispozice 6 + 1. Celkové náklady na stavbu se pohybují okolo 5 350 000 korun.

Foto: Hoffmann

Cena domu se dá snížit, pokud získáte dotaci na vytápění v programu Nová zelená úsporám, o 400–550 000 Kč (měrná potřeba tepla na vytápění je 20-15 KWh/m^2/rok)

Foto: Hoffmann

Dům s typovým označením Spruce 20 Passive bezpečně plní i požadavky, kladené na provozně účelné dispoziční řešení rodinného domu

Atraktivní typovka Monako

G Servis nabízí více než tisícovku projektů rodinných domů. Žádaný je dům Monako, vhodný do nižší zástavby a pro rovinatý či mírně svahovitý pozemek. Na ploše 147,7 m2 je k dispozici 4 + kk. „Promyšleně oddělená denní a noční část v přízemním domě je velice oblíbenou dispozicí,“ říká Jiří Maňák, obchodní ředitel G Servis CZ. „Dům nabízí i dostatek soukromí pro všechny členy domácnosti," dodává. Podle přání klientů je dům možno podsklepit. Cena nepodsklepené stavby na klíč je 2 823 000 korun.

Foto: G SERVIS CZ

Stavba má praktickou dispozici ve tvaru písmene L. Fasády mohou být upraveny v mnoha variantách, od barevné omítky přes obložení dřevem i různými typy deskových nebo cihelných obkladů. Dům chrání z návětrné strany bazén

Foto: G SERVIS CZ

Francouzskými okny je vidět na terasu. Moderní jednoduché zařízení doplňuje zajímavé designové osvětlení

Zajímají vás levnější rodinné domy? Pak si přečtěte článek Tři krásné domy, které nestojí více než 2,5 milionu korun! nebo Domy pro čtyřčlennou rodinu: Nestojí více než 2 miliony!. Kde byste chtěli bydlet vy? Líbí se vám bungalov, tradiční, nebo moderní dům, či dáte přednost řadovému domu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek