Hlavní obsah

Proč používat Grain-Free psí krmiva?

Omezení či vyřazení obilovin z jídelníčku je jedním z hlavních doporučení i pro zdravou výživu psů

Všichni majitelé psů se snaží dát svým parťákům to nejlepší, od péče o zdraví až po volnočasové aktivity. Ani výživa v tom není výjimkou a u psů sleduje podobné moderní trendy, jako u lidí.

Článek

Omezení či vyřazení obilovin z jídelníčku je jedním z hlavních a velmi populárních trendů jak v humánní výživě, tak i ve zdravé výživě psů.

Co znamená Grain-Free?

Grain-Free (dále jen GF) je koncept výživy, který zamítá všechny obiloviny v krmivech pro psy. Zastánci této filosofie vycházejí z předpokladu, že pes není schopen trávit obiloviny a některé z nich mohou vyvolávat i u zdravých psů nepříznivé reakce, intolerance a alergie. Typickým alergenem je pšenice, přesněji její bílkovina zvaná gluten neboli lepek. Grain-Freekrmiva tedy žádný lepek neobsahují.

Prevence výživou

Vliv sníženého příjmu obilovin, a tedy i lepku na zdraví zná i mnoho lidí ze své každodenní praxe. Omezení konzumace bílého pečiva, knedlíků a podobně téměř vždy vede u člověka ke zlepšení tělesné kondice, mnohdy ke snížení hmotnosti, vymizení nepříjemných pocitů po jídle, o dopadech na vyměšovací procesy nemluvě.

Základním benefitem GF krmiv je jejich naprostá bezpečnost z hlediska možností výskytu intolerance a alergií. V první řadě proto, že GF krmiva zaručeně neobsahují obilní lepek a jsou tedy Gluten-Free, bezlepkové.

Lepek je typ bílkoviny, která u mnoha, i zdravých, jedinců může zbytečně zatěžovat trávicí trakt, a tím i oslabovat imunitu. Výsledkem použití GF krmiv je posílení imunity pejsků, zlepšení jejich odolnosti a zdraví, a tak i naplnění základní filosofie krmiv Brit Care – předcházení onemocněním, prevence výživou. To byl jeden ze základních důvodů vytvoření kompletní řady krmiv Brit Care Salmon & Potato.

Významným benefitem GF krmiv je jejich pozitivní vliv na kondici a tělesnou hmotnost psů. To jsou dva ukazatele, se kterými má většina současné populace psů značné problémy. GF krmiva představují koncentrovanější zdroj energie ve spojení s kvalitními surovinami a druhy masa a jsou velmi dobře stravitelná. Živinové nároky pejsků tedy plně pokryjí nižší krmné dávky. Optimální tělesná kondice je jedním ze základních ukazatelů zdravotního stavu a je zároveň i jedním z nástrojů prevence nejrůznějších onemocnění – tedy opět prevence výživou.

Levnější není vždy výhodnější

Nižší krmné dávky mají i významný ekonomický dopad. GF krmiva Brit Care často chovatelé posuzují jako drahá. Při přepočtu na cenu jedné krmné dávky ale zjistí, že díky své vynikající stravitelnosti je cena jednoho dne krmení pejska u Brit Care významně nižší než u krmiv, u nichž se cena jednoho balení zdá být velmi výhodná.

GF krmiva představují koncentrovanější zdroj energie ve spojení s kvalitními surovinami a druhy masa a jsou velmi dobře stravitelná

GF krmiva však nelze spojovat jen s řešením problematických situací. Mají i řadu dalších pozitivních vlivů na zdraví a pohodu pejsků. Část jejich zdrojů sacharidů většinou tvoří zdravá zelenina, například brambory a ovoce.

I přes své rozšíření v GF recepturách mají stále brambory mezi chovateli poněkud kontroverzní pověst. Mnoho lidí je přesvědčeno, že pes brambory, tedy hlavně jejich škroby, není schopen trávit. To ale není pravda. Pes má ve svém trávicím traktu dostatek enzymů, které tráví škroby, a je tedy k jejich využívání velmi dobře vybaven. Krystaly bramborového škrobu navíc efektivně čistí celý povrch trávicí trubice a významně tak zlepšují zdraví trávicího traktu, a tím i imunitní aparát.

S Grain-Free krmivy jsou často spojovány pozitivní vlivy na:

  • Zdraví trávicího traktu
  • Výrazné omezení výskytu průjmů
  • Zmenšení množství a zlepšení kvality výkalů
  • Zlepšení zdraví kůže
  • Zlepšení kvality a barvy srsti
  • Zlepšení „aromatu“ ústní dutiny
  • Zlepšení příjmu krmiva i u „mlsných“ pejsků

S Grain-Free krmivy je často spojováno hned několik pozitivních vlivů na život psa

Kvalita krmiv pro psy je velmi často spojována s dopady na jejich zdraví. GF krmiva Brit Care Salmon & Potatosplňují veškeré, i ty nejvyšší nároky na kvalitu díky jejich vysoce pozitivnímu vlivu na imunitu, odolnost a zdraví.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek