Hlavní obsah

Proměna vizáže: Připravili jsme Radku na ples!

Foto: Martina Venená

Radka před proměnou. Co si na ni kadeřnice s vizážistkou vymyslí?Foto: Martina Venená

Další kompletní proměna vizáže je tu! Tentokrát náš tým vyrazil do Mostu za výherkyní Radkou. Ta si chtěla udělat předpřípravu na plesovou sezonu, a jako bonus si tak vyzkoušela i slavnostní účes.

Článek

Jednadvacetiletá Radka se stala naší druhou výherkyní proměny vizáže, kterou jsme uskutečnili rovnou v pěti českých městech. Zadání je jasné: poradit čtenářce s ideálním střihem, barvou vlasů i líčením. Protože se nám ale Radka svěřila, že každoročně obráží plesy a řeší, co s vlasy, pomohla jí kadeřnice i s tímto úkolem. Jak celá proměna dopadla?

Přirozená barva je základ

Radka chtěla působit výrazněji, ale z druhé strany se bála dramatické změny. Kadeřnice se jí k její úlevě ani na krátké černé vlasy přemlouvat nesnažila :-). Základ podle ní měla Radka dobrý a chtěla zůstat u přirozeného vzhledu. Kadeřnice Jana proto vsadila na barvení tón v tónu. „Použila jsem techniku stínování přelivem Dusy. Odrost, strany a zadní partie jsem barvila odstínem 6.4 s měděným tónem, na posílení odlesku jsem ještě na temeno hlavy nanesla odstín 7.4,“ popisuje kadeřnice. Vlasy poté nemyla šamponem, ale přelivem s obsahem mycích a pečujících složek. „Ve vlasech se potom udrží až o 20% více pigmentu,“ dodává kadeřnice Jana.

Foto: Martina Venená

Vlasy kadeřnice myla přelivem - udrží si tak více barvyFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

Kadeřnice Radce ukazuje odstín, kterého se brzy dočkáFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

Při barvení se použily rovnou dva různé odstínyFoto: Martina Venená

Chytrý střih vytvoří objem

Co se týče délky, kadeřnice se rozhodla příliš nezkracovat. „Vlasy jsem sestříhala hlavně na temeni tak, aby účes vytvořil objem a přitom byla zachována jeho plnost v délce vlasu. Ofina střižená do obloučku je velmi variabilní, dá se upravovat všemi směry," říká kadeřnice Jana. Zároveň dodává, že každé vlasy, včetně těch dlouhých, je dobré kvůli jejich kvalitě zastřihovat minimálně jednou za dva měsíce.

Na pomoc si vzala i kartáč Tangle Teezer, který díky speciálním štětinám zabraňuje lámání a cuchání vlasů. Radčinu hřívu rozmazlila olejíčkem Ol Oil od Davines, který vlasy zjemní, aniž by je zatížil.

Jemné líčení

Poté kadeřnici na chvíli vystřídala vizážistka Eva Fialková. Ta se vzhledem k mladému věku Radky rozhodla pro jemné líčení, které čtenářka unosí na běžné denní nošení. Základem je precizní make-up, tvářenka v přirozeném odstínu a lehká nenápadná rtěnka. Poté se obě odbornice vrhly na slavnostnější look.

Foto: Martina Venená

Vizážistka dala přednost jemnějšímu líčeníFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

Na rty použila rtěnku v přirozeném odstínuFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

A takhle to Radce sluší s novým účesem i líčenímFoto: Martina Venená

Jednoduchý plesový účes

Pro výjimečné události naučila kadeřnice Radku krásný a rychlý drdůlek. Do vlasů nanesla stylingovou pěnu, díky které bude účes lesklý a vydrží v požadovaném tvaru. Účes můžete v minutě ozvláštnit barevnými příčesky Balmain, které jsou na klipsech. Vlasy kadeřnice sčesala do drdolu a vše zafixovala lakem. Vizážistka přidala na intenzitně líčení a sáhla po rtěnce v oranžovém odstínu. Takhle Radka zazáří na každé akci.

Foto: Martina Venená

Pro plesový účes doporučuje kadeřnice použít barevné příčeskyFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

Radce učesala lehký drdol a vlasy přelakovala, aby vše drželoFoto: Martina Venená

Foto: Martina Venená

A tady už je verze na plesFoto: Martina Venená

Jak se vám líbí proměna sympatické Radky? Napište nám! Budeme se těšit na vaše názory.

Vlasy: Jana Škudrnová (My Salon, Most)

Vizáž: Eva Fialková, MA-DA Makeup Network

Reklama

Související témata: