Hlavní obsah

Recepty od čtenářů: Pravý belgický nepečený dort

Foto: Petr Makovička

Belgický recept na nepečený dezert je velmi jednoduchý

Vzhledem k tomu, jaký úspěch sklidily poslední dva články na téma nepečené dezerty, rozhodla jsem se pro jeden skvěle znějící sáhnout také do receptů, které mi posíláte vy, naši čtenáři. Recept s názvem belgický dort nám dorazil od Jany Burešové a název prý má jasný původ: Jana totiž žije v Belgii!

Článek

Články s recepty na nepečené dezerty jsou vždycky oblíbené, a když před nedávnem vyšly také Tři nepečené dezerty, které budete milovat a Další porce nepečených dezertů. 3 úplně jiné!, nestačili jsme se divit, kolik z vás se odhodlalo některý z nich vyzkoušet a napsat, jak chutnalo. Doufáme proto, že vám bude chutnat i ten dnešní. Už po přečtení surovin totiž musí být každému jasné, jaká dobrota to bude!

Na 1 dort potřebujete: 100 g holandského kakaa, 2 dl studené vody, 1 žloutek z čerstvého vejce, 250 g másla nebo hery, 15 dkg cukru krupice, 240 g (2 standardní balíčky) dětských piškotů.

Foto: Petr Makovička

Na všechnu dobrotu stačí jedno vajíčko

Kakao rozmíchejte v asi 2 dl studené vody a za občasného míchání nechte odležet nejlépe přes noc. Pokud používáte hodně kvalitní kakao, může být vody o něco víc.

Foto: Petr Makovička

Množství vody se řídí kvalitou kakaa

Ve velké míse utřete jeden žloutek s 250 g másla nebo rostlinného tuku na pečení (záleží, co máte radši) a 15 dkg cukru, až bude hmota krásně hladká.

Foto: Petr Makovička

Utřete jeden žloutek s máslem pěkně dohladka

Pak utřené máslo důkladně smíchejte s namočeným kakaem a nakonec přisypte i dětské piškoty, které se vším rovnoměrně promíchejte.

Foto: Petr Makovička

Kakao smíchejte důkladně s utřeným máslem a přidejte piškoty

Foto: Petr Makovička

Formu na dort obalte potravinářskou fólií

Foto: Petr Makovička

Vsypte hotovou hmotu a rozetřete ji ve formě

Dortovou či jakoukoli jinou formu (klidně i mističky) vystelte potravinářskou fólií, naplňte piškotovým „těstem“ a důkladně zamačkejte. Pak formu přikryjte fólií i z vrchu, aby dort neoschl, a nechte alespoň dvě hodiny, nejlépe přes noc, ztuhnout v lednici.

Foto: Petr Makovička

Celý dort přikryjte fólií a nechte nejlépe přes noc v ledničce

Foto: Petr Makovička

Při vyndavání dortu z formy oceníte práci při balení formy do fólie

Nakonec dort dozdobte šlehačkou či ovocem podle chuti a fantazie.

Vyzkoušíte dort i vy? Napište nám do diskuse, jak vám chutnal! Recepty na vaše oblíbené recepty mi posílejte na e-mail jana.ch@prozeny.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC