Hlavní obsah

Šaty podle typu postavy. Testováno čtenářkami!

Foto: Mia Mirrelli

Čtyři čtenářky, čtyři různé postavy

Říká se, že šaty dělají člověka. My bychom ale tohle rčení poupravili na „šaty dělají ženu“. Máte dojem, že zrovna vám tenhle kus oblečku nesluší? Nesmysl. Totéž si totiž myslela i čtveřice čtenářek, než se jich ujala naše stylistka. Chcete prozradit, do kterého střihu jít, když máte širší boky, silnější stehna nebo větší bříško?

Článek

Prohlédněte si šaty, které čtenářky vyzkoušely a přečtěte si, jak vybrat ty pravé!

Daniela a silnější stehna

„Šaty nenosím vůbec, naposledy jsem je měla snad na svatbě,“ svěřila se třiatřicetiletá čtenářka Daniela. Přestože obleče velikost 38, má pocit, že si kvůli svým silnějším stehnům nemůže dovolit odhalovat nohy. Žádné šaty ani sukně by se proto v jejím šatníku nenašly. A to je velká škoda!

Máte podobný problém jako Daniela? Pokud chcete stehna stůj co stůj maskovat, nezbude vám nic jiného než volit délku, která končí těsně nad koleny (nebo chcete-li ještě níže). „Co se týče střihů, myslete na to, že pokud zvolíte volnější spodek – například áčkový střih – měly byste ho vykompenzovat upnutějším vrškem nebo pas alespoň zdůraznit opaskem,“ říká stylistka Veronika Metzová. Se silnějšími stehny si ale můžete dovolit i užší střih, jde jen o to, aby nebyl těsný příliš.

Foto: Mia Mirrelli

Daniela se šatů bála úplně zbytečně

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: červené šaty (Sophistic by Veronika, 2200 Kč), set náramků (H&M, 149 Kč), sandálky na podpatku (Via Uno, 2023 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: tělové šaty (H&M 899 Kč), široký hnědý pásek (H&M), set náramků (H&M, 149 Kč), boty se střapci (H&M, 899 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: zelené šaty (Nymph, 590 Kč), pásek (Nymph, 290 Kč), náramek (H&M, 199 Kč), boty (Via Uno, 2023 Kč)

Lucka a problematické bříško

Šestadvacetiletá Lucka má na větší bříško opravdu nárok, teprve před dvěma měsíci se jí totiž narodila holčička. Přestože Sofinka přináší mamince samé radosti, z bříška, které jí po porodu zůstalo, je už Lucka nadšená méně. Čtenářka má velikost 40–42 a k tomu krásné nohy, na kterých jsme se rozhodli stavět.

Jste na tom s bříškem podobně? Vsaďte na šaty, které jsou v problematické oblasti volnější. Ideální je, když jsou projmuté kousek nad pasem a směrem dolů splývají. „Nezapomeňte také vyzdvihnout štíhlé partie vašeho těla, a jestli tvrdíte, že žádné nemáte, pořiďte si nepřehlédnutelnou kabelku, extravagantní boty, čelenku s mašlí do vlasů – zkrátka cokoli,“ připomíná stylistka.

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: okrové šaty (H&M, 899 Kč), rukavičky (H&M, info o ceně v obchodě), náhrdelník a hodinky (Nymph, 350 Kč), boty (Via Uno, 2029 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: šaty s flitry (Nymph, 490 Kč), sako (Nymph, 550 Kč), náramky (H&M, 149 Kč), sandálky (Nymph, 440 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: hnědošedé šaty (Nymph, 590 Kč), náhrdelník (Nymph, 190 Kč), boty (Via Uno, 3148 Kč)

Lenka a široké boky

Pětadvacetiletou Lenku trápí partie, se kterou zápasí velké procento Češek – boky. Obléká velikost 42–44 a ráda by zjistila, jaký střih šatů jí sluší. Vlastní jich totiž několik, ale jak sama říká, má pocit, že jí žádné opravdu nesedí. Máte i vy výrazné boky nebo pár kilo navíc? „V první řadě zdůrazněte pas,“ říká stylistka Veronika a dodává: „Nesnažte se maskovat příliš volnými šaty, vyberte ty, které kopírují vaše křivky, zbytečně vám nepřidávají na objemu, ale na druhé straně nejsou ani příliš těsné.“ Jste ve fázi šetření? Podívejte se na šaty, které nestojí více než 777 Kč.

Jako u všech problémových partií platí – najděte na sobě to nej a vyzdvihněte to. Naučte se také vrstvit, pokud máte příliš široké boky a obléknete si upnutější šaty, přidejte svetřík nebo sáčko, které zamaskují rozdíl mezi hořejškem a boky.

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: černé šaty s mašlí (Nymph, 650 Kč), náramek (H&M, 199 Kč), sandálky (Via Uno, 3148 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: šaty s krajkou (Nymph, 650 Kč), náramek (H&M, 199 Kč), boty (Via Uno, 3148 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: šedé šaty (Nymph, 590 Kč), korále (Nymph, 190 Kč), prsteny (H&M, 119 Kč), balerínky (Via Uno, 2585 Kč)

Eva a drobnější postava

Čtyřiadvacetiletá Eva je naopak drobná, měří 163 cm a je štíhlounká. Máte-li podobnou postavu jako ona, a potřebujete naopak na objemu přidat, volte šaty s volánky nebo řasením. Nezapomeňte si ale přečíst, jak to s nimi nepřehnat. Křivky vám vykouzlí i projmutí v pase, krásným příkladem jsou zelené šaty, které stylistka čtenářce vybrala.

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: růžové šaty (H&M, 799 Kč), náhrdelník (Nymph, 220 Kč), náramky (H&M, 149 Kč), balerínky (Via Uno, 2585 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: zelené šaty (H&M, 899 Kč), náhrdelník (Nymph, 190 Kč), boty (H&M, 899 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Na foto: černé šaty (H&M, 999 Kč), náramek (H&M, 149 Kč), sandálky (Via Uno, 3148 Kč)

Foto: Mia Mirrelli

Čtenářky oblékala stylistka Veronika

Foto: Mia Mirrelli

Vizážistka Míša se zase postarala o líčení a vlasy

Foto: Mia Mirrelli

A několik póz na závěr!

Pro společnou fotku jsme čtenářky poprosily, aby si oblékly šaty, které se jim líbily nejvíce. Souhlasíte s jejich volbou, nebo byste na jejich místě upřednostnily jiné? Budeme se těšit na vaše názory!

Styling: Veronika Metzová (Backstage)

Vizáž: Michaela Chmelíková (profesionální škola líčení Surface)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek