Hlavní obsah

Sexuální poloha zvaná 69: Známe její pro i proti!

Foto: Profimedia

Každý má nějakou oblíbenou pozici. A představte si, že i o tom se dělají výzkumy!

17. 10. 2015

Milostná pozice 69. Skvělý zážitek nebo noční můra! Záleží, jaké vědomosti o ní máte a jak k této trochu obtížné poloze přistupujete. Znáte všechna její pro a proti?

Článek

Když před pár měsíci britská on-line lékárna UK Medix vyhlašovala anketu týkající se oblíbených milostných pozic, netušila, jakých výsledků se dočká.

Z průzkumu, jehož se zúčastnilo víc než 2000 lidí, vyplynulo, že Severní Irové milují dívku nahoře (43 %), ve Walesu nedají dopustit na psí pozici, pro kterou hlasovalo 51 % respondentů, a třeba v takovém West Midlands (anglické metropolitní hrabství ve středozápadní Anglii) 24 % lidí vyjádřilo sympatie k pozici 69.

To je ta, kdy se partneři navzájem „převrátí“ a provádějí souběžně orální sex tomu druhému, což je možné nad sebou či vedle sebe (na boku). A proč vlastně? Že se ptáte! Je skvělá i záludná zároveň! Co všechno od ní můžete čekat?

Potíže s koncentrací

Je trochu těžké soustředit se na vlastní potěšení a zároveň věnovat ústní péči partnerovi. A to je jeden z důvodů, proč 69 buď milujete, nebo nenávidíte. (Osoba, která chce diktovat tempo a tlak, by měla být vždy na vrcholu.) Obecně vzato, jedná se o jakousi mileneckou maturitu. Zvlášť co se sladění trupů i rychlosti týče.

Foto: Profimedia

Důležitá je partnerská souhra, ostatně jako ve všem :-)

Souhra pohybů

„Roli hraje celkový čas a tempo,“ napsala o této poloze sexuoložka Laura Berman z Chicaga na svůj blog s tím, že pakliže se milenci naladí na stejný rytmus, mohou z této pozice slušně těžit. Chce to ale i trochu empatie, neboť tím, že druhému nevidíte do tváře, musíte nastupující výbuch vášně poznat z jiných fyzických změn těla (třeba napjatých svalů). Ale to není jediné úskalí.

Bolest za krkem

Sexuologové potvrzují, že zvlášť partneři, kteří nemají aspoň přibližnou tělesnou výšku i hmotnost, mohou mít při vykonávání orálního sexu v pozici 69 docela problém. Krčení se, nepřirozené ohnutí páteře, pro toho horního křeče v rukou a pro dolního dokonce někdy až fobické stavy z pocitu stísněnosti situaci komplikují.

V některých případech leckdy pomůže polštář pod hlavou, což však platí pro toho, kdo leží na zádech. U duševní nepohody se toho nic moc nevyřeší, což neplatí pro další bod.

Nešvar s rukama

Jedním z největších problémů, kterému milenci čelí, patří fakt, že zapomínají na ruce. Ty by měly během práce ústy pomáhat všude možně (jemná stimulace análního otvoru prsty nebo přejíždějí prstů v oblasti vnitřních stehen).

Koneckonců, někteří je třeba využívají k tomu, že když je žena nahoře, muž ji chytí za zadek a přibližuje si její klín ke svým ústům. Opět však hrají roli fyzické dispozice. Trochu moc úkolů najednou? Není to tak černé. Pozice 69 má i svá nesporná pozitiva.

Foto: Profimedia

Nešvarem bývá, že partneři nevědí, co s rukama

Šance na vyvrcholení

Nejen zmíněná sexuoložka Laura Berman pozici 69 považuje za neuvěřitelný slib intimity nejvyššího řádu. Kdysi se o ní zmínila v tom smyslu, že právě ona je jednou z možností, jak partneři mohou dosáhnout společného orgasmu. Ne nadarmo tuto polohu někteří slučují se starým čínským symbolem jin – jang, tedy dvěma navzájem opačnými a doplňujícími se silami.

Tip na domácí video

Další odbornice na slovo vzatá, tentokrát Anna Span, což je britská režisérka filmů pro dospělé, tuto úžasnou polohu řadí mezi desítku nejvhodnějších pozic pro natáčení lechtivých záběrů. Pokud tedy zvažujete, že si vytvoříte sexy domácí video, je to ta pravá volba.

„Ovšem za předpokladu, že se přitom natočíte z jedné třetiny ke kameře,“ uvedla režisérka v jedné z pasáží svojí knihy Erotické domácí video. Tak co, zvažujete, že do toho praštíte?

A jak to máte vy? Patří pozice 69 k vašim oblíbeným?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek