Hlavní obsah

Sexy bříško za 15 minut? Ano!

Foto: Ondřej Kroutil

Zbavte se bříška v klidu domova

Vyhlaste válku té nevzhledné pneumatice v pase, která se vás zuby nehty drží! Stačí vám k tomu jen 15 minut denně, PET lahev s vodou, pevná vůle a náš dnešní článek! Připravili jsme devět super cviků, které vás zachrání, a k tomu jídelníček na celý týden. A co je na tom nejlepší? Vše zvládnete v pohodlí domova!

Článek

Obalené bříško je noční můrou snad všech, kteří vlastní alespoň jedno zrcadlo a občas se do něj i podívají. A když k tomu třeba váš kolemjdoucí partner prohodí cosi o postavě a „kompletním přezutí na zimní pneumatiky“, není co řešit: tohle se musí změnit! Začít přitom můžete už dnes – s naším videem. V něm vám odborník na domácí cvičení Ondřej Diviš postupně ukáže devět cviků na účinné posílení a hubnutí bříška:

Kolik, jak často a za jak dlouho?

Sestava s PET lahví, kterou jste viděli na videu, by vám měla průměrně zabrat 15 minut. Celkem devět cviků je přitom rozděleno do tří sérií po třech cvicích. „Každý cvik je zaměřený na posílení jiné části bříška. Každou část je třeba opakovat osmkrát, přitom mezi sériemi byste neměli dělat pauzy delší než jedna minuta,“ vysvětluje trenér fitness Ondřej Diviš.

Břišní svaly byste měli procvičovat minimálně 3x týdně, ovšem ideálně by to mělo být každý den! Nebojte se přitom bolesti. Zatímco ostatní svaly v těle potřebují po tréninku odpočinek, bříško můžete prohánět denně. Pokud vás „břišáky“ při cvičení bolí, nepřestávejte – je to správně! Výsledky budou patrné po každém domácím tréninku, výrazné zpevnění čekejte do 6 až 8 týdnů.

Foto: Ondřej Kroutil

Pohyby vpřed a vzad vám dají pořádně zabrat

Foto: Ondřej KroutilTěžší varianta cviku - přendavání lahve doplňují střihy nohouFoto: Ondřej KroutilDůležitý je ohyb v kolenou přesně do pravého úhluCo vám ještě pomůže

Cvičící režim je dobré podpořit i dalším pohybem. „Na shazování kil v oblasti pasu pomůže běhání, jízda na kole, chůze do kopce, plavání nebo třeba skákání přes švihadlo,“ doporučuje trenér Ondřej Diviš. Pro dosažení vysněných představ však k pohybu musíte přidat i vyvážený dietní jídelníček. Inspirujte se tím naším!

Další příklad vyváženého jídelníčku najdete ZDE. Pokud hledáte účinnou pomoc při shazování kil, zajděte i do naší poradny Diety a zdravá strava, kde vám odbornice na zdravou výživu Nikola Hanyšová ráda poradí – zcela zdarma!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama