Hlavní obsah

Šperk, který nikdo jiný nemá? Vyrobte si ho podle našeho návodu!

Foto: Martin Římánek

Výrobu luxusního prstýnku nebo přívěsku zvládne každý

Můžete doslova zazářit. Pomohou vám v tom originální šperky, které vás naučíme vyrábět velmi jednoduchou technikou. Dáte přednost prstýnku, náušnicím, nebo přívěsku?

Článek

„Práce s dvousložkovou epoxidovou hmotou, potřebnými komponenty i kamínky je velmi snadná, takže ji zvládnou i děti,“ říká Darí Fejtková z Korálkové školy, která nám tuto metodu představila. Její slova dokládá i naše video, na které se můžete podívat zde.

Jak jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, nejnáročnější částí celé výroby je promíchání dvou složek hmoty a pak její pečlivé uhlazení do požadovaného tvaru. Pokud tuhle část překonáte, pak je zbytek opravdu spíš zábavný než náročný na zručnost. Takže se ničeho nebojte a pusťte se do toho. Vše potřebné můžete koupit i přes internet ve speciálních e-shopech s korálky.

Znáte podobně snadnou metodu na výrobu šperků? Napište nám o ní a přidejte fotografie výrobků, které jste díky ní vyrobili, sem, do velké galerie plné nápadů. Pokud potřebujete další inspiraci, podívejte se na video Originální šperk? Vyrobte si krásný prstýnek!.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.