Hlavní obsah

Tipy na líčení pro ženy s porcelánovou pletí. Čemu se vyhnout a co podtrhnout?

Foto: Profimedia

Časy, kdy byla preferovaná jen opálená pleť, jsou ty tam. Světlá pokožka je velmi sexy, nemyslíte?

16. 2. 2017

Díky řadě hvězdných žen jsou teď „bledule“ opět v kurzu. Pokud se řadíte do této skupiny, volte pečlivě styl svého líčení, abyste působily étericky, nikoli tvrdě či přehnaně „zmalovaně“.

Článek

Ať už je to burleskní umělkyně Dita von Teese, žhavá kandidátka na letošního Oscara Emma Stone, její kolegyně Anne Hathaway, Keira Knightley či Cate Blanchett, všechny tyto brunetky, blondýnky či zrzky spojuje stejný odstín pleti. V našich zeměpisných šířkách při absenci slunečních paprsků se s ním může ztotožnit hodně žen. A my vám poradíme, jak se nalíčit, aby vám to slušelo.

Foto: Profimedia

Kabaretní múza Dita von Teese patří k nejznámějším propagátorkám extrémně světlé pokožky

Foto: Profimedia

Herečku Emmu Stone prý kvůli jejím vlasům a odstínu pleti děti šikanovaly

Hlavně přirozeně

Na co si musíte dát největší pozor? Zejména na to, abyste používaly opalovací krém s ochranným faktorem 30, ale také byste měly volit make-up s SPF. Vyhnout byste se ale měly oranžovým odstínům, ty by vám nelichotily.

Foto: Profimedia

Keira Knigthley využívá jen velmi přirozené líčení, které jí sluší nejvíce

Místo klasického pudru zkuste transparentní, který make-up zafixuje a ještě dodá bledé pokožce příjemný jas.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): transparentní pudr, Dior Nude, prodávají parfumerie Douglas a Sephora, 1689 Kč, transparentní fixační pudr, Artdeco, prodává parfumerie Douglas, 389 Kč

Všimněte si také, že většina slavných žen, které mají bledé tváře, používá rozjasňovače či oční stíny v perleťových odstínech, díky kterým hlavně blondýnky pak působí jako pohádkové víly.

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Herečka Cate Blanchett a její kolegyně Elle Fanning nedají na perleťové rozjasňovače dopustit

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): pudrový perleťový rozjasňovač, Douglas, 469 Kč, tekutý rozjasňovač s perleťovými částečkami, Catrice, 110 Kč, prodává Rossmann

Měkké odstíny

Bez ohledu na barvu vašich očí i vlasů, zapomeňte v případě porcelánově světlé pokožky na černou řasenku, se kterou můžete vypadat zbytečně tvrdě a připomínat upírku. Hnědá maskara řasy prodlouží a zvýrazní, místo toho, aby připomínaly pavoučí nožičky.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): zahušťující hnědá řasenka, Dermacol, 249 Kč, řasenka 5 v 1 v hnědém odstínu, Oriflame, 259 Kč

Oční stíny pro ženy světlé barvy pleti by se měly pohybovat v tónech hnědé, zlatavé, béžové růžové a světle šedé. Příliš tmavé a výrazné stíny mohou udělat z tváře tvrdou masku.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): paletka očních stínů, All About Nudes, Essence, 120 Kč, paleta očních stínů, Naked Palette, Urban Decay, 1470 Kč

Na rty růžovou i vínovou

Se světlými rtěnkami by bledule měly být opatrné, protože ty v úplně tělovém odstínu z vás mohou udělat ještě bledší osobu. Pokud volíte světlý odstín na rty, sázejte na rtěnky, jež mají růžový či broskvový nádech. Slušet vám ale bude i vínový odstín, protože tím vytvoříte sexy kontrast.

Foto: Profimedia

Anne Hathaway má na růžových rtěnkách závislost

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): rtěnka, odstín Brave, 550 Kč, M.A.C., rtěnka, odstín Berry Blast, Avon, 120 Kč

Oslovilo vás líčení pro porcelánovou pleť?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek