Hlavní obsah

Turbo proměna! Za pár měsíců měli dokonalý dům

Foto: Archiv designérky

Rekonstrukci domu čtyřčlenné rodiny odstartoval nákup masivní komody, která v majitelce probudila touhu po nábytku podobného typu, tedy ve stylu vintage, a celkově přání zařídit interiér v přírodním duchu.

Článek

Dům ve Středočeském kraji stavěli majitelé svépomocí přibližně před pěti lety. „Po té době mi začala vadit dlažba na podlaze, především její vlastnosti jako tvrdost, chladnost a hlavně neútulnost. Nově jsem si přála podlahu dřevěnou, v přírodním stylu jsme pak chtěli ladit celý interiér,“ vzpomíná majitelka.

Souznění již po telefonu

Na internetu si paní domu našla několik bytových designérů, které oslovila napřed telefonicky, a už při prvním rozhovoru přeskočila pomyslná jiskra s Kristýnou Kafkovou. „Byla mi hned sympatická, byl to jakýsi šestý smysl, který mě nezklamal, protože naše spolupráce byla perfektní. Hned během první schůzky u nás v domě jsem pochopila, že má Kristýna styl práce a vkus, který se mi zamlouvá a je mi blízký,“ dodává k tomu.

Foto: Archiv designérky

Masivní komoda, která stojí pod zrcadlem, byla jakýmsi spouštěčem celé rekonstrukce

Rychlá, ale precizní práce

Práce pak proběhla v poměrně rychlém tempu, a to i kvůli tomu, že majitelé čekali přírůstek do rodiny. „První setkání proběhlo v srpnu, v září padly první návrhy, během října se měnily podlahy v celém domě, malovalo se a tapetovalo a již v listopadu jsme nakupovali doplňky, ladili detaily a finišovali,“ popisuje majitelka průběh akce a Kristýna Kafková ji doplňuje: „K rychlosti přispěl právě soulad v naší spolupráci, tedy to, že jsme měli jasnou představu a nepotřebovali zdlouhavě diskutovat o změnách.“

Foto: Archiv designérky

Původní je také jídelní stůl, nově se ze strany kuchyně objevila popisovatelná magnetická tabule, kde si rodina může nechávat vzkazy

Žádné dětské pokoje

V domě velkém 148 metrů čtverečních se nachází obývací pokoj spojený s kuchyní, dvě koupelny, ložnice se šatnou, dva pokoje pro děti a dětská herna, která vznikla z původní pracovny.

Právě dětských pokojů se týkaly důležité požadavky rodičů: „Z dceřina dětského pokojíčku jsme chtěli udělat již pokojíček holčičkovský, stejně tak pokoj, který je nachystaný pro syna, neměl být úplně miminkovský, ale spíše chlapecký. Pětiletá dcera je ze svého království nadšená a moc ráda ho ukazuje svým kamarádkám.“

Foto: Archiv designérky

Z dětského pokojíčku pětileté dcery chtěli vytvořit již spíše „holčičkovské“ království. I sem pořídili něžnou tapetu, tentokrát se stromy a zvířátky

Snoubení původních prvků s novým konceptem

Designérka měla při návrhu poměrně volnou ruku. Zadáním byl přírodní styl s nádechem vintage, celý koncept pak postavila v návaznosti na původní mobiliář a některé zařizovací prvky, které obohatila o nový nábytek a doplňky. „Původní zůstala například sedačka, jídelní stůl, obkladové cihličky za televizí či kuchyňská sestava, u níž jsme pouze vyměnili pracovní desku,“ říká k tomu Kristýna Kafková.

Nebylo potřeba ani žádných zásadních stavebních úprav, měnila se jen již zmíněná dlažba, a to za dřevěnou olejovanou podlahu, v kuchyni pak pomocí sádrokartonu zaklopili prostor nad vysokými skříněmi. „Interiér jsme také kompletně malovali, jednotlivé místnosti jsme oživili vliesovými tapetami a původní schodiště dokončili dekorační betonovou stěrkou, která se objevuje také na krbu,“ popisuje designérka.

Foto: Archiv designérky

Na zdech nemohou chybět vzpomínky na příjemné okamžiky, zasazené jsou v rámech, které ladí barevně i stylově

Tapety, které se neomrzí

Zajímavými tapetami se Kristýna Kafková trefila majitelům do noty. „Měla jsem při jejich výběru absolutně volnou ruku, vybírala jsem je tak, aby zapadly do celkového pojetí, ale zároveň se rychle neokoukaly, jak tomu bývá u většiny výrazných dekorů. Proto jsem zvolila spíše decentní nadčasové vzory,“ říká k tomu a majitelka souhlasí: „Když jsme je uviděli poprvé, hned jsme je všechny odsouhlasili. Sama bych nikdy nebyla schopná v tom množství produktů něco takového vybrat.“

Rychlým tempem v žádném případě neutrpěla preciznost prací a majitelé jsou ve svém „novém“ domě naprosto spokojeni. Na uzdě se podařilo udržet i rozpočet – klienti nechtěli kupovat nábytek za horentní sumy, ale za rozumné částky, hodně věcí pořídili například v Ikea.

Foto: Archiv designérky

Přesto, že je tapeta poměrně výrazná, věří designérka, že se majitelům neokouká

Vizitka designérky

Kristýna Kafková se bytovému designu věnuje od roku 2009, svým klientům vytváří ideální domov, dává novému bydlení výraz tak, aby svým originálním pojetím vyvolával emoce. Zaměřuje se převážně na interiéry rodinných domů, bytové jednotky v novostavbách, špatné byty před rekonstrukcí, redesign stávajícího prostoru a také na přechodné bydlení v pronájmu. Její velkou vášní je styl vintage, přírodní a skandinávský styl. Více na www.bytovenavrhy.cz.

Jak se vám líbí proměna interiéru? Co říkáte na výběr tapet? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek