Hlavní obsah

Typologie matek podle horoskopu: Jste super starostlivá, vlčice, nebo vzor pýchy?

Foto: Liderina, Shutterstock.com

Foto: Liderina, Shutterstock.com

To, kdy se člověk narodí, po celý život ovlivňuje jeho povahu – každé znamení přistupuje jinak ke vztahům, k práci, volnému času nebo trpí jinými zdravotními problémy. Jak se ale jednotlivá znamení liší v otázce mateřství a rodičovství? Čtěte!

Článek

Každé znamení horoskopu dává svým zrozencům do vínku něco jiného. Proto se nelze divit, že Ryby jsou jiné matky než třeba takové Váhy. A Střelci budou k rodičovství přistupovat úplně jinak než Býci. Jak se tedy liší přístup k mateřství podle znamení horoskopu? V čem jsou jiné ženy narozené ve znamení Berana a ty, které se narodily v Kozorohu?

Beran (21. 3.–20. 4.)

Matky-Berani jsou k mateřství přímo zrozené. Nepředstavujte si ale nějakou přehnanou něhu a pohodlné rodinné hnízdo. Naopak! Tyhle ženy vidí mateřství jako jeden velký závod a boj a jsou neobyčejně odhodlané ho dokončit a pokud možno vyhrát. Berani mají ohromné množství energie a do nových projektů, včetně mateřství, se pouštějí s obrovskou vervou. Navíc zůstávají Berani i v dospělosti takovými „velkými dětmi“ – umí si hrát a blbnout a jejich ratolesti se s nimi nikdy nenudí. Pokud vidíte někde pobíhat rozesmátou matku v čele smečky dětí, nejspíš bude narozená právě ve znamení Berana.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Matky ve znamení Býka jsou velmi oddané svým dětem a bojují za ně až do konce svých sil, skutečně ve všech případech. Kromě toho se většinou jedná o ženy s velkým zájmem o přírodu, které se tento obdiv ke všemu rostoucímu snaží vštípit také svým dětem, podnikají s nimi dlouhé výlety či spaní pod stanem a ne zrovna optimisticky se stavějí k technologiím. Navíc mají matky-Býci vždy pečlivě navařeno, protože jídlo považují za jeden ze základních kamenů života. Občas mají tendenci své děti opečovávat až příliš a záměrně ignorovat a přehlížet jejich chyby, tak pozor na to.

Foto: Monkey Business Images, Shutterstock.com

Maminky narozené ve znamení Býka mají někdy tendenci přehlížet chyby svých dětí, a to není dobré...Foto: Monkey Business Images, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Jestli matky-Blíženci v něčem chybují nebo mají s něčím potíže, je to nastavování hranic a rozvíjení nějaké autority. Více než cokoli jiného se snaží se svými dětmi vždy rozumně domluvit, což ale v některých případech zkrátka nefunguje. Matky-Blíženci se na mateřství pečlivě připravují četbou nejrůznějších odborných příruček, ale ve výsledku se stejně hojně přizpůsobují individuálnímu nastavení svého dítěte. Důležitou hodnotou je pro ně totiž svoboda, kterou propagují jak ve vztahu k dítěti, které často nechávají, ať se rozhodne samo, tak i ke vztahu k sobě – ne všechno vždy musí být perfektní.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Raci jsou matky, které za svou rodinu dýchají a tvoří pro ně střed vesmíru. Většina „Račic“ má zkrátka mateřství v krvi a už odmalička vozí v kočárku mladší sourozence a všechny děti z okolí. Často sklouzávají k perfekcionismu, protože se snaží naplnit každé přání svých potomků, a na sebe zcela zapomínají – jen aby mělo jejich dítko to nejlepší a nejkrásnější dětství. Tak to skutečně bývá, potomci matek-Raků na své dospívání vzpomínají s dojetím. Ty nejlepší dětské oslavy, výlety i další akce organizovala vždycky jejich mamka.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Matky-Lvi mají ke svým dětem velmi blízko, protože si vzpomínky na vlastní dětství a mládí uchovávají dlouho v srdci. Jsou to ty „cool“ matky, které s sebou i dospívající potomci berou na nejrůznější akce a které mají vždy trochu uvolněnější přístup než ostatní rodiče. Kromě toho jsou Lvi ohromně kreativní a originální, snaží se pro své děti připravit co nejširší škálu zážitků a o nic je neochudit. Protože milují společnost, často se přátelí s mnoha matkami z okolí a jsou i srdcem společenského života.

Panna (23. 8.–22. 9.)

Matky-Panny jsou ty, které nikdy nepůsobí unaveně ani pobledle, ačkoli se tak třeba cítí. Mají vždy dokonalý make-up, ale také napečenou odpolední svačinu, hotové všechny domácí úkoly a jejich děti zvládají každý den alespoň dva kroužky. Panny jsou mistryněmi v plánování a rodinu zkrátka vedou jako podnik. Všechno si pečlivě rozvrhnou a co víc, tenhle rozvrh také umí dodržet. Na druhé straně je vyvádí z míry jakákoli nutnost improvizace – zkuste tedy zapracovat na tom a občas dětem navrhněte něco spontánního.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Pokud na něco kladou matky-Váhy velký důraz, jsou to mezilidské vztahy. Nesnášejí konflikty a ze svých dětí se snaží vychovat dobré a rozumné jedince, kteří vždy všechno dokážou vyřešit dohodou. Kromě toho mají velmi silný smysl pro morálku a pevně lpí na svém žebříčku hodnot, který se také snaží vštípit svému potomstvu. Pokud jim v pubertě začnou děti rebelovat a odmítat všechny rodičovské nápady a vlivy, většinou si příliš neví rady, protože autoritativní přístup není jejich styl. To se ale stává málokdy, protože Váhy mají unikátní schopnost vytvořit láskyplnou a laskavou domácnost.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Matky-Štíři mají obrovskou intuici a cit pro pravdu – okamžitě tedy poznají, jestli jejich dítko lže nebo něco skrývá. Své děti vedou k upřímnosti a vzhledem k tomu, že samy často postrádají takt, je tato upřímnost někdy až děsivá. Také ke svým dětem přistupují jako k plnohodnotným samostatným lidským bytostem – nešišlají, nic jim neodpustí, zkrátka je berou jako sobě naprosto rovné. Děti matek-Štírů tak bývají často předčasně dospělé a samostatné. Ačkoli to tak na první pohled nemusí vypadat, Štírky jsou pro své potomstvo vždy naprostou oporou a je na ně spoleh.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Pozitivní, nadšené a pro každou špatnost, tak by se daly matky-Střelci popsat nejvěrněji. Své děti zbožňují a tráví s nimi co nejvíc času, protože dětství považují za ideální čas pro hry a nezodpovědnost, což obojí samy milují. Své děti vždy vedou k aktivitě, lásce k přírodě a k pohybu. Nedělají si hlavu z horších známek ve škole, důležitější je pro ně celková spokojenost dítěte. Nejsou příliš ambiciózní ani ohledně titulu „matka roku“, ani v počtu kroužků, do kterých dítě zapíšou. Chtějí si to celé hlavně užít.

Foto: Robert Kneschke, Shutterstock.com

Matky narozené ve znamení Střelce jsou pro každou špatnost, a tohle děti prostě milujíFoto: Robert Kneschke, Shutterstock.com

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Tak jako Střelci na zodpovědnost a ambice moc nedají, matky-Kozorozi jsou jejich naprostým opakem. Samy jsou velmi kariérně orientované a stejně tak do života posílají i své potomstvo – škola je základ a všechno ostatní se řeší až po ní. Chtějí po svých dětech, aby na sebe byly náročné, na druhé straně ale jejich úspěchy umějí řádně ocenit a jsou jedněmi z nejhrdějších a nejpyšnějších rodiček vůbec. Ačkoliv je jejich přístup možná někdy trochu odtažitý a nejsou vzorem vřelosti, své děti vnímají vždy jako naprosto mimořádné.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Kreativní a alternativní matky, které si prostě jedou výchovu a mateřství po svém, ať se okolí tváří jakkoli. Často se hluboce oddávají nejrůznějším ezoterickým disciplínám nebo bylinkářství a to se projevuje i do jejich přístupu k dětem. Nechávají jim velkou volnost a svobodu a věnují se jim na 110 procent. Baví je všelijaké projekty a akce, od dětských oslav přes výzdobu pokojíčku až po perfektní kostýmy na maškarní. Jsou své a nevázané a k témuž vedou i své děti, které učí, ať se neohlížejí na názory ostatních a dělají si věci tak, jak samy chtějí.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Matky-Ryby jsou schopné pro své potomky obětovat cokoli, dopřát jim vše a podpořit je v jakýchkoli jejich snech. Mají často tendence upozaďovat samy sebe, je tedy dobré jim připomenout, že na nich přece taky záleží. Se svými dětmi mají často velmi hluboký a důvěrný vztah a zůstávají na sebe velmi fixováni i v dospělosti. Negativním aspektem je jejich tendence řešit problémy i za druhé, přebírat je na sebe. Je třeba, aby se samy naučily, že některé cesty si děti musí vyšlapat samy.

A jakou matkou jste vy? Sedí charakteristika i na vaši maminku?

Reklama

Související témata: