Hlavní obsah

Ukažte se v barvách slunce! Rozzáří vás!

Foto: Thinkstock

Žlutá a oranžová patří k létu stejně jako slunce

24. 8. 2011

Když se řekne léto, většina z vás si představí dovolenou, rozpálený písek a ještě žhavější prázdninové noci. Této náladě odpovídají i barvy, které k těmto měsícům nepochybně patří – žlutá a oranžová jsou odstíny slunce. Prohřejte si jimi i to donedávna uplakané léto!

Článek

Oranžová i žlutá jsou neuvěřitelně žhavé odstíny, které vás dokážou nabít energií a optimismem. Vzpomeňte si, jak slastně se rozvalujete pod prvními teplými paprsky slunce a jak se jim snažíte vystavit co možná největší plochu vašeho těla (rady pro opálenou pokožku najdete zde: Jak si prodloužit opálení? Zkuste naše tipy!). A co kdybyste si ten slastný pocit mohly dopřát kdykoli? Stačí si pořídit pár zářivě žlutých a oranžových kousků, a rozverná letní nálada vás jen tak neopustí!

Šťavnatá oranžová

Je to barva zralých pomerančů i těch nejkrásnějších západů slunce, díky tomu na vás pokaždé dýchne náladou končícího dne vychutnávaného z balkonu s výhledem na moře s lahodným koktejlem v ruce. I oranžová spadá do letošních multibarevných trendů, takže nejen že budete zářit pohodou a uvolněností, ale budete i zatraceně in! A s čím ji kombinovat?

Foto: Isifa

Oranžovou v létě nosí i celebrity, například herečka Blake Lively nebo topmodelka Karolína Kurková

Takto nápadná barva vlastně nic moc dalšího nepotřebuje. K oranžovému topu stačí klidně džíny a balerínky, k oranžovým šortkám zase bílé pánské tílko. Výraznostbarvy často kompenzují prosté střihy a jednoduchosti se můžete držet i vy. Chcete-li výraznost outfitu ještě podpořit, udělejte to třeba s doplňky – extravagantní tyrkysový náhrdelník se na oranžovém tričku bude krásně vyjímat, a přidáte-li k němu ještě pásek a masivní prsten ve stejné barvě, budete za hvězdu. Pamatujte i na to, že jedním z velkých trendů letošního léta je kombinování oranžové se sytě růžovou! Odvažte se a oblékněte k oranžovým kalhotám růžový top – outfit bude vypadat naprosto úžasně a vy také!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 800 Kč, Asos 693 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 637 Kč, Topshop 776 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 363 Kč, Topshop 166 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 277 Kč, Tally Weijl 146 Kč a 242 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 146 Kč, Casio 554 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Asos 166 Kč, 485 Kč

Optimistická žlutá

Dalo by se říci, že tuto barvu vídáte ze všech nejraději. Objevuje se totiž po dlouhých zimách, kdy se všichni modlí za vyšší teploty a kdy vás jen pouhý pohled na první pampelišku neuvěřitelně rozradostní. Stejně jako oranžovou i žlutou kombinujte jednoduše s decentními barvami. Naprosto oslňující budete v kombinaci s bílou – vyjděte si v bílých kalhotách a zářivě žlutém topu, ale nedivte se, když budou kolemjdoucí při pohledu na vás mhouřit oči! Výrazných barevných kombinací pak máte celou škálu. Krásně vypadá kanárkově žlutá v kombinaci s barvou indiga, chcete-li s barvou fialových kosatců, s trávově zelenou, limetkovou i s tyrkysovou (tipy na spoustu věciček v této překrásné barvě moře najdete zde: Módní léto volá po tyrkysové!). Pohrajte si s odstíny a zjistěte, zda vám sluší sytá žluť slunečnic, či svítivá citronová, v každém případě vás zahřeje na srdci!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 391 Kč, Debenhams 332 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 499 Kč, Promod 726 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Dorothy Perkins 289 Kč, Topshop 443 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1800 Kč, Topshop 166 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Topshop 609 Kč, 831 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Topshop 443 Kč, 693 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Topshop 499 Kč, 277 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 831 Kč, Asos 554 Kč

Optimismus z vás bude na kilometry sršet, zvolíte-li kombinaci obou těchto barviček – žlutá dohromady s oranžovou tvoří fantastickou dvojku! V takovém outfitu se vy budete cítit naprosto úžasně a ostatní budou úplně paf!

A co vy? Máte doma nějaký kousek v těchto úžasných barvičkách?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.