Hlavní obsah

Usedlé midisukně? Přesvědčíme vás o pravém opaku!

Foto: Jakub Jurdič
7. 8. 2018

Označovat je kvůli jejich délce za usedlé, nebo dokonce nudné by bylo krátkozraké. Midisukně si za poslední léta vydobyly status super módního kousku, a navíc je najdete v tolika stylových variantách, že by byla věčná škoda je zavrhnout.

Článek

Midisukně neumějí – na rozdíl od svých mikrosourozenců – působit prvoplánově ani příliš vyzývavě, což je rozhodně jejich plus. Délku do půlky lýtek navíc rozhodně nedoporučujeme jen ženám, které nechtějí odhalovat nohy. Midiverzi můžete milovat a nosit i v případě, že se obvykle vyžíváte v kratších sukních.

A než namítnete, že zrovna vám nesluší: zaprvé, často jde jen o (ne)zvyk, zadruhé, i midi má spousty variant. Když si vyberete sukni sahající výše do pasu (a nezkazíte dojem topem, který pas zakrývá), nemusíte se bát ani optického zkrácení postavy. Mididélky mimochodem miluje i módní ikona a návrhářka Victoria Beckham (44), která měří něco málo přes 160 centimetrů.

Síla odlesků

Metalické barvy nás ještě neomrzely a – jak je vidno – ani návrháře. Cítíte to stejně? Pořiďte si nepřehlédnutelnou sukni s kovovým odleskem. My máme slabost pro studené stříbro, samozřejmě ale můžete zvolit i měď nebo zlato (tady opatrně s doplňky i topy, v tomto případě je méně opravdu více). A co je na výrazných sukních, jako je tato, nejlepší? Že jim to nejvíce sluší v doprovodu čistých a jednoduchých kusů. Sněhově bílá halenka dá sukni dostatek prostoru zazářit. Doslova a do písmene.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: halenka (H&M, 999 Kč), sukně (Karen Millen, info o ceně v obchodě), kožené boty (Gino Rossi, 1940 Kč), kabelka (Orsay, 549 Kč)

Volány a volánky

Oblíbeným trendem sezony jsou také volánky všeho druhu, které do šatníku vnesou jakousi hravost. Infantilně ale rozhodně působit nemusí. Kombinace světlé sukně a krajkového topu je naopak velmi ženská a elegantní, i když sportovně přiznáváme, že střih à la mořská panna nepatří obecně k těm nejlichotivějším. Pokud ale zrovna vám svědčí a volánky vám nejsou proti srsti, určitě dejte podobné sukni šanci.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: top (H&M, 899 Kč), sukně (COS, 2500 Kč), sluneční brýle (H&M, 249 Kč), kožená kabelka (Gino Rossi, 2080 Kč), boty (Tezyo, 2023 Kč)

Když milujete lehkost

Puntíkatá sukně se může chlubit lehoučkým materiálem, který na těle ani neucítíte. Slušet jí to bude v doprovodu letních topů. Když ale venku nebudou vládnout vysoké teploty, klidně zkuste i kombinaci s měkoučkou mikinou. Spojení kontrastních materiálů je stylové. Ležérní mikinu můžete navíc podpořit teniskami.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (H&M, 1199 Kč), mikina (Hugo Boss, prodává Van Graaf, 2299 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 849 Kč), kožené boty (Vagabond, prodává Humanic, 2499 Kč)

Poodhalte ramena

Objemnější sukně vás učíme vyvažovat užšími horními díly. Jít na to ale můžete i jinak. Obléknete-li si košili spadající z ramen, získáte tu správnou rovnováhu díky kusu nahé kůže. Nezapomeňte jen místo klasické podprsenky zvolit verzi bez ramínek nebo – což je podle nás ještě lepší – typ bandeau.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: košile (Reserved, 899 Kč), sukně (Marks & Spencer, 1399 Kč), sluneční brýle (H&M, 299 Kč), kabelka (Orsay, 549 Kč), boty (Humanic, 799 Kč)

Kontrast barev

Máte slabost pro výrazné barvy? Pořiďte si sukni v nápadném odstínu a nebojte se ji doplnit druhou sytou barvou. Skvělou kombinací je třeba zelená s oranžovou, smíchat ale samozřejmě můžete i jiné odstíny. Chcete-li si být jisté, že budou působit harmonicky, volte barvy s podobnou intenzitou, to znamená pastel s pastelem a sytější odstín se sytějším.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: top (Karen Millen, 1393 Kč), sukně (Reserved, 399 Kč), kožené boty (Gino Rossi, 1200 Kč), kabelka (Reserved, 699 Kč), prsten (Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě)

Náš tým a poděkování

  • Modelka - Kornélia S. (Czechoslovak Models)
  • Styling - Šárka Štursová
  • Vizáž - Petra Soukupová
  • Zámecký hotel Chateau Mcely - Mcely 61, chateaumcely.cz

Nosíte midisukně, nebo vás tato délka nebaví?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek