Hlavní obsah

Volání divočiny: Vsaďte na pohodlný a nadčasový safari styl

Foto: Greta Blumajerová
26. 6. 2017

Na to, abyste si užily safari, nemusíte letět přes půlku světa – když se tedy (alespoň pro tuto chvíli) spokojíte s dobrodružstvím módním. Trend, propojující jednoduché kusy, zemité barvy, zvířecí motivy a vzdušné materiály, totiž unosíte i ve městě.

Článek

Prostředí africké savany ovlivňuje módní tvorbu pravidelně, ale v aktuálních kolekcích je tento trend zřetelnější než kdy jindy. Přijmout safari do šatníku je navíc výhodné – základem celého stylu jsou přírodní materiály, příjemné zemité odstíny a vesměs jednoduché a nadčasové kusy. To vše je ještě říznuté zvířecími potisky, koženými pásky, klobouky a masivními doplňky. Inspirativní kombinace pro vás poskládala stylistka Mariya Patrovská, která klasické safari módě záměrně přidala na ženskosti.

Zlehka

Kalhoty, do kterých byste se pracně soukaly, v safari nečekejte. Důraz se klade na příjemné materiály a střihy, které vám dopřejí luxus pohodlí. Pro tento styl jsou typické pískové cargo kalhoty s kapsami, v létě je ale můžete vyměnit za lehčí variantu. Jednoduchý spodní díl rozbijte topem se zvířecím potiskem a přidejte kožený proplétaný pásek, zlatý náramek a šněrovací placky.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kalhoty (H&M, 899 Kč), top (Topshop, 999 Kč), boty (Baťa, 999 Kč), brýle (Topshop, 499 Kč), kožený pásek (Marks & Spencer, 1299 Kč), náušnice (C&A, 379 Kč), prsten (Van Graaf, 1299 Kč), náramek (Lindex, 199 Kč)

Klíčový kousek

Stačí jediný stylový kus oblečení a rázem budete schopné vytvořit spoustu nových kombinací. Jeden příklad za všechny? Vesta, která je vzhledem k tematice v tmavě zelené barvě a skvěle se hodí nejen k šortkám. Přehodit ji můžete přes šaty a stejně tak bude slušet i kalhotám, overalům nebo sukním. U této sestavy si pečlivě prohlédněte doplňky. Na botách se objevuje hadí potisk, zápěstí modelky zdobí malý vzorovaný šátek a stylovou tečku tvoří kšilt.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: vesta (Lindex, 1399 Kč), šortky (H&M, 499 Kč), top (Mango, 599 Kč), boty (H&M, 899 Kč), náhrdelník (Mango, 399 Kč), kšilt (Marks & Spencer, info o ceně v obchodě), kabelka (Topshop, 799 Kč), šátek na ruce (Van Graaf, 999 Kč)

Ze světa plazů

Ještě jednou se vrátíme k hadům a jejich inspirativním vzorečkům. (Nejen) na léto si můžete pořídit sukni, kterou stylistka doplnila odvážným body. Pokud nemáte útlou postavu jako naše modelka, klidně vršek vyměňte za vzdušnou halenku. Do světa divočiny patří také výrazné dřevěné náramky.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: sukně (H&M, 799 Kč), body (Topshop, 1299 Kč), náušnice (Marks & Spencer, 399 Kč), boty (Reserved, 999 Kč), prsten a náramek v jednom (Topshop, 299 Kč), náramek (Mango, 399 Kč), kabelka (Ralph Lauren, prodává Van Graaf, info o ceně v obchodě)

Zemité tóny

Pro safari jsou charakteristické zemité barvy, nemusíte se ale omezovat jen na odstíny béžové, hnědé nebo zelené. Velmi příjemné jsou i teplé tóny v čele s terakotovou. Barvy na pomezí oranžové a hnědé, případně červené a hnědé, vypadají na lehkých letních šatech výborně.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Pepe Jeans, prodává Van Graaf, 2399 Kč), náušnice (C&A, 199 Kč), choker (Lindex, 129 Kč), klobouk (Marks & Spencer, 699 Kč), boty (Marks & Spencer, 1199 Kč), kabelka (Lindex, 499 Kč), náramky (Van Graaf, 599 Kč)

Khaki s kapkou barvy

Baví vás overaly, spojující dva různé kousky? A co říkáte na tuto khaki variantu? Tlumenou barvu osvěžte barevnými sandálky (my hlasujeme pro červenooranžovou) a klidně i výrazným etnickým náhrdelníkem.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: triko (Marks & Spencer, 1399 Kč), overal (Mango, 1299 Kč), náramek (Reserved, 599 Kč za set s náhrdelníky, náušnicemi a prsteny), náhrdelník (Topshop, 599 Kč), batoh (Guess, prodává Van Graaf, 2899 Kč), boty (Topshop, 1999 Kč)

Náš tým a poděkování 

  • Styling - Mariya Patrovská
  • Vizáž - Janka Letková
  • Modelka - Sára K. (Ely management)
  • Hummer Centrum - Adresa: Tvrz Hummer Praha, Olomoucká 2332, Praha 9 - Horní Počernice, www.tvrz-hummer.cz

Která kombinace vás zaujala nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek