Hlavní obsah

Horoskop Berana na pátek 29. 9.

Foto: Proženy.cz

Foto: Proženy.cz

Úplněk ve vašem znamení ve vás aktivuje sklony, o kterých jste neměly ani tušení. Můžete dokonce přemýšlet o záležitostech, které jindy vnímáte jako zcela nepraktické, a tedy zbytečné. Teď však zjišťujete, že jsou důležitější, než jste si myslely.

Článek

Láska a sex

Na sex máte dost času a k vašemu překvapení i romantickou náladu. Pokud měl miláček občas pocit, že mu city nedáváte dostatečně najevo, teď musí přiznat, že si nemá nač stěžovat.

Partner a rodina

Je potřeba, abyste pro rodinu vymyslely nějaký zajímavý program. Když se budou doma nudit, budou protivní a budou po vás chtít něco, co jim dát nemůžete. Právě proto bude lepší, když jim nabídnete něco, čím se můžou zabývat.

Domácnost a nákupy

Na to, že byste šly ven a nechaly pračku nebo myčku v chodu, raději zapomeňte. Z přehnané opatrnosti vás nikdo osočovat nemůže, ale stejně tak zjevně nedokážete vyhodnotit jisté počínání jako rizikové.

Krása a zdraví

Toho, že máte volno a nikam nemusíte, můžete využít pro vylepšení stavu pleti. Když ji necháte volně dýchat a veškerou péči omezíte jen aplikaci krému a séra, bude to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Astrojídelníček

Měsíc v 2.17 hodin vstoupí do Berana a v 11.57 hodin zazáří v plné síle, nastane totiž úplněk v Beranu. Jedná se o lunární fázi, při níž dochází ke zhoršení zdravotního stavu chronicky nemocných, pokud tedy trpíte nějakou chorobou, striktně se řiďte doporučeními lékaře. Luna aktivuje stupně tropického zodiaku, pod které spadají oči, tak se snažte posílit zrak vhodnou stravou a bylinkami. Očním cévám prospívá jinan dvoulaločný (ginkgo biloba), čaj nebo tinkturu z této bylinky popíjejte ráno, poté kolem 13. hodiny a ještě před spaním, protože regenerace očí podle orgánových hodin probíhá mezi 23. a 1. hodinou. Posnídejte celozrnný chléb namazaný klasickým máslem a snězte aspoň tři zralá rajčata. O borůvkách je známo, že zlepšují stav zrakového nervu a sítnice, tak je zobejte dle libosti celé dopoledne.

K obědu si dejte pokrm z dýně, je obrovskou zásobárnou antioxidantu beta-karotenu, který chrání zrak před nemocemi, a dokonce funguje jako prevence proti degeneraci oční sítnice. Tento karotenoid obsahují také mango a meruňky, ty jezte odpoledne. Jeho dalším zdrojem je špenát, proto si k večeři uvařte špenátovou polévku. Při sledování televize zobejte goji neboli plody kustovnice čínské, mají obrovské spektrum účinku. Kompletně posilují zrak, snižují hladinu cukru v krvi, mají antibakteriální účinky, působí jako afrodiziakum a jsou účinným bojovníkem proti nespavosti, což se bude hodit, protože Měsíc bude v noci svítit jako divý.

Reklama

Související témata:
Denní horoskop