Hlavní obsah

Horoskop Vodnáře na pondělí 26. 9.

Foto: Prozeny.cz

Foto: Prozeny.cz

Období, kdy Luna prochází Vahami, vám dává nadhled a schopnost radovat se ze všeho, co se kolem děje. I ve zdánlivě obyčejných situacích dokážete najít něco, co vám ukáže cestu lepším směrem.

Článek

Láska a sex

Když chcete miláčkovi něco vytknout, měly byste to udělat sice otevřeně a jednoznačně, ale taky taktně. V takovém případě bude lepší, když tím nebudete bavit rodinu, ale řeknete mu to mezi čtyřma očima.

Partner a rodina

Každá hodina, kterou strávíte s partnerem, vám bude neobyčejně milá. Dokonce konstatujete, že je vám s ním tak dobře, že vedle sebe nikoho jiného nechcete a ani ho hledat nebudete. Jde o zásadní rozhodnutí, které měnit nehodláte.

Domácnost a nákupy

Když se děti zajímají o domácí práce, měly byste jim to umožnit. Když se do toho pustíte vy, sice budete mít všechno potřebné hotové rychleji a lépe, ale výchovný efekt bude nulový. Dopřejte jim, aby se to, co budou v životě potřebovat, naučily dělat vlastníma rukama.

Krása a zdraví

Při Luně ve Vahách bude fajn, když se nalíčíte jinak než obvykle. Zkuste vsadit na šedomodré oční stíny, které evokují mlhy, a výraznou rtěnku coby později sluncem prozářený podzimní den, bude vám to náramně slušet.

Astrojídelníček

Bude doznívat novoluní ve Vahách a Měsíc aktivuje stupně, které se podle astromedicíny vztahují k nadledvinkám, a ty v tomto období potřebují povzbudit a posílit. Jinak nelze vyloučit, že byste v nadcházejícím podzimu měly problém s usínáním, stejně tak ranním vstáváním, byly bez energie již dopoledne a často pocítily bezdůvodnou úzkost. Tím totiž nadledvinky signalizují „únavu“. Tomu ale můžete celkem snadno předejít vhodně sestaveným jídelníčkem. Prvotně ráno a celé dopoledne místo kávy popíjejte čaj nebo naředěnou tinkturu jedné z adaptogenních bylinek. Ideální bude tulsi neboli bazalka posvátná, dokonale vás probudí a povzbudí, nedopustí, aby vás začal válcovat stres, neb reguluje nejen hladinu cukru, ale také kortizolu, dále čistí krev, a protože má protizánětlivé i antioxidační účinky, posiluje obranyschopnost organismu.

Nadledvinkám prospívá i hořčík, jenž se nachází v ovesných vločkách, tak je posnídejte polité libovolným sirupem. K dalším zdrojům hořčíku patří banány, aspoň jeden tedy posvačte, a neloupané mandle, ty chroupejte dle libosti celé dopoledne. K obědu zvolte špenátovou polévku s cuketou. Odpoledne snězte alespoň dvě jablka a hrst datlí. K večeři si dejte římský salát pokapaný citronovou šťávou. V pravidelných intervalech až do stmívání pijte pramenitou vodu.

Reklama